شبکه چهار برای فناوری هسته‌ای فیلم و مستند می‌سازد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

شبکه چهار برای فناوری هسته‌ای فیلم و مستند می‌سازد

پست توسط Leila »

مدیر شبکه چهار سیما از تولید یک کار داستانی در قالب تله‌فیلم و یکی دو مستند فاخر و مناسب با موضوع فناوری هسته‌ای خبر داد.
دکتر رضا پورحسین درباره برنامه‌های شبکه چهار برای بزرگداشت 20 فروردین ماه روز ملی فناوری هسته ای به خبرنگار مهر گفت: "ما لزوما برای 20 فروردین برنامه‌سازی نداریم، اما یک کار داستانی در قالب تله‌فیلم و یک تا دو مستند سنگین درباره بحث فناوری هسته ای در سال 86 داریم. کار داستانی هنوز کلید نخورده و فیلمنامه مراحل نگارش را سپر می‌کند."

مدیر شبکه چهار در ادامه افزود: "با توجه به اینکه موضوع هسته ای حساسیت بالایی دارد، به فیلمنامه خیلی توجه می‌کنیم. داستان درباره زندگی دو نفر از دانشمندان است که هم دغدغه علمی دارند و هم زندگی عادی خود را می‌گذرانند. در این کار قصد داریم تلفیقی از عشق و علم را به تصویر بکشیم."

وی درباره سیاست‌های شبکه چهار در سال 86 گفت: "قصد داریم یکسری کارهای نمایشی مثل تله تئاتر و فیلم‌های 90 دقیقه‌ای با توجه به تعریف شبکه چهار تهیه کنیم. برگزاری مناظره‌ها در موضوعات مختلف و ساخت مستندهای خوب با موضوع سیاسی، فرهنگی و ... از دیگر برنامه‌های شبکه چهار در سال جدید است."

پورحسین درباره اینکه چرا اکثر تله‌تئاترها بر اساس نمایشنامه‌های خارجی تولید می‌شود، گفت: "تعداد نمایشنامه‌های خوب ایرانی بسیار کم است. اگر ادبیات نمایشی قوی داشته باشیم، فیلمنامه و نمایشنامه خوب داریم. متاسفانه ادبیات نمایشی ما ضعیف است و از قصه‌های خارجی استفاده می‌شود. کارهای خوب داخلی تولید شده، اما ناچیز است. مجموع حرکت فرهنگی کشور باید به گونه ای باشد که ما رمان و ادبیات نمایشی را قوی کنیم و از دل آن بتوانیم نمایش درآوریم. این فقر را در ادبیات نمایشی جستجو کنید."

خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”