شیر طلایی ونیز به تیم برتن اهداء می‌شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

شیر طلایی ونیز به تیم برتن اهداء می‌شود

پست توسط Leila »

جایزه افتخاری شیر طلایی شصت و چهارمین دوره جشنواره فیلم ونیز روز پنجم سپتامبر 2007 در "روز تیم برتن" به این فیلمساز نامدار آمریکایی اهداء می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، شیر طلایی یک عمر فعالیت پرثمر سینمایی امسال در حالی به برتن تعلق می‌گیرد که مدیران جشنواره فیلم ونیز سال گذشته این جایزه افتخاری را به یکی دیگر از فیلمسازان بزرگ سینمای آمریکا و جهان یعنی دیوید لینچ اهداء کرده بودند.

برتن دو سال پیش با انیمیشن "عروس مرده" و سال 1994 با انیمیشن "کابوس پیش از کریسمس" در جشنواره معتبر فیلم ونیز شرکت کرده بود. فیلمساز نابغه این روزها با بازیگر همیشگی آثارش جانی دپ مشغول کار روی پروژه "سوئینی تاد" است که بر اساس موزیکالی موفق به همین نام محصول برادوی ساخته می‌شود.

دپ و برتن پیش از این در فیلم‌هایی چون "ادوارد دست‌قیچی"، "اد وود"، "اسلیپی هالو"، "عروس مرده" و "چارلی و کارخانه شکلات‌سازی" همکاری کرده‌اند. "سوئینی تاد" هم که بر اساس نمایشنامه کریستوفر باند و فیلمنامه جان لوگان ساخته می‌شود، موزیکالی تریلر و جنایی است و اواخر سال جاری میلادی در آمریکای شمالی اکران می‌شود. هلنا بونهم کارتر، آلن ریکمن، ساشا بارون کوهن و کریستوفر لی بازیگران این فیلم هستند.

مارکو مولر، مدیر هنری جشنواره فیلم ونیز، از تیم برتن به عنوان فیلمسازی "نابغه" و "الهامبخش" یاد کرد. دفتر جشنواره در بیانیه‌ای به مناسبت اعلام خبر اعطاء شیر طلایی به برتن آورده است: "او به خاطر توانایی فعالیت در هالیوود و در عین حال زیرکی در ساخت آثاری خارج از پارادایم غالب هالیوود انتخاب شده است ... برتن می‌تواند بدون قربانی کردن وحدت ساختاری و معنایی آثار خود، در تمام ژانرها فیلم بسازد ... از وحشت گوتیک گرفته تا کمدی‌های نامتعارف."

شصت و چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز از 29 اوت تا هشتم سپتامبر 2007 در ایتالیا برگزار می‌شود. ونیز بعد از کن ـ و هم‌عرض برلین ـ دومین رویداد معتبر سینمایی جهان است.

خبر گزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”