مل گیبسن دوباره جنجال به پا کرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

مل گیبسن دوباره جنجال به پا کرد

پست توسط Leila »

پنجشنبه گذشته، جلسه پرسش و پاسخ فیلم "آپوکالیپتو"، جدیدترین ساخته مل گیبسن در دانشگاهی در لس‌انجلس با درگیری لفظی بین گیبسن و یک استادیار دانشگاه به جنجال کشیده شد.
به گزارش خبرنگار مهر، وقتی آلیشیا استرادا، استادیار رشته مطالعات آمریکای مرکزی دانشگاه نورثریج در کالیفرنیا، برداشت نادرست فیلم از فرهنگ مایایی را مورد انتقاد قرار داد، با اعتراض شدید گیبسن مواجه شد. با این حال استرادا گفت این اتهام را که نظم جلسه را مختل کرده به هیچ عنوان قبول ندارد. او به اسوشیتدپرس گفت: "من تنها یک سوال کردم. او نباید این طور واکنش نشان می داد. خود من سر کلاس های درس به دفعات با چنین سوالاتی مواجه شده ام."فیلم بسیار خشن "آپوکالیپتو" زوال امپراتوری مایایی را به تصویر می کشد. این اولین تجربه کارگردانی گیبسن پس از حماسه مذهبی "مصائب مسیح" (2004) بود و نامزد سه جایزه اسکار شد. منتقدان اعتقاد دارند در این فیلم تصویری بسیار خشن از فرهنگ مایاها ترسیم شده است. "آپوکالیپتو" دسامبر گذشته اکران شد.

آلن نایروب، سخنگوی گیبسن این استاد دانشگاه را "اخلالگر" و "بی ادب" توصیف کرد. از سوی دیگر خانم استردا خواستار عذرخواهی رسمی مل گیبسن شده است. یکی از دانشجویان شرکت کننده در برنامه به دیلی نیوز چاپ لس انجلس گفت، گیبسن خطاب به استرادا واژه ای زشت به کار برد و به او گفت، "بهتر است یک کتاب تاریخ پیدا کنی و بخوانی!"

بازیگر و کارگردان 51 استرالیایی تبار در چند سال اخیر به دفعات جنجال آفرین بوده است. سال گذشته وقتی او به جرم رانندگی در حالت مستی بازداشت شد، به پلیسی که او را بازداشت کرده بود پرخاش کرد که باعث شد تا مدت ها در صدر اخبار باشد.

تصویر

خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: دوشنبه 8 خرداد 1385, 10:52 pm
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های دریافتی: 196 بار
تماس:

پست توسط sohrab_poet »

من اين فيلم رو حدود 1 ساعت پيش ديدمش.
فيلم قشنگي بودش ولي خيلي خشن بود و ديدنشو به همه توصيه نميكنم. :x
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”