"لاک‌‌پشت‌ها" سربازان اسپارتی را شکست دادند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

"لاک‌‌پشت‌ها" سربازان اسپارتی را شکست دادند

پست توسط Leila »

یک گروه لاک‌پشت انیمیشنی با خاتمه دادن به سلطه دو هفته‌ای 300 سرباز اسپارتی، در صدر جدول فروش بازار آمریکای شمالی قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار مهر، انیمیشن کامپیوتری "لاک پشت های نینجا جهش یافته نوجوان" در نخستین هفته نمایش با 45/25 میلیون دلار فروش، رده نخست جدول فروش را از آن خود کرد. این فیلم چهارمین قسمت مجموعه ای موفق است که شروع آن به دهه 1980 باز می گردد. سومین قسمت این فیلم های محبوب که بر مبنای قصه هایی مصور به همین نام ساخته شده اند، در 1991 به نمایش درآمد و 4/12 میلیون دلار فروخت.


فیلم جنجالی "300" نیز در سومین هفته نمایش با 5/20 میلیون دلار فروش جایگاه دوم جدول را به خود اختصاص داد. این فیلم تاکنون در بازار آمریکای شمالی 4/162 میلیون دلار فروش داشته است. "300" در سطح بین المللی نیز حدود 79 میلیون دلار فروخته است.

تریلر "تیرانداز" به کارگردانی آنتوان فوکوا و با بازی مارک والبرگ در نقش یک تک تیرانداز سابق واحد تفنگداران دریایی، در اولین هفته اکران 5/14 میلیون دلار فروش داشت و در جایگاه سوم جدول قرار گرفت. کمدی "گرازهای وحشی" که سفر جاده ای یک گروه حومه نشین میانسال را به تصویر می کشد، با 4/14 میلیون دلار فیلم چهارم هفته شد و فانتزی خانوادگی Last Mimzy هم 2/10 میلیون دلار فروش داشت و رده پنجم را از آن خود کرد.

تریلر "پیش آگاهی" با حضور ساندرا بولاک در نخستین هفته نمایش با 1/10 میلیون دلار در رده ششم قرار گرفت و دنباله ترسناک "تپه ها چشم دارند2" نیز 10 میلیون فروخت و جایگاه هفتم را به خود اختصاص داد. این فیلم داستان یک گروه از سربازان گارد ملی است که ناچار به رویارویی با آدمخواران جهش یافته می شوند. "تپه ها چشم دارند2" در حالی 10 میلیون دلار فروخت که فروش افتتاحیه قسمت اول آن در سال 2006 حدود 7/15 میلیون دلار بود.

درام "بر من حکمفرمایی کن" با بازی آدام سندلر هم هشت میلیون دلار فروخت و هشتمین فیلم پرفروش هفته شد. سندلر در این فیلم نقش مردی را بازی می کند که خانواده خود را در جریان حادثه 11 سپتامبر از دست داده است. دان چیدل و جیدا پینکت اسمیت دیگر بازیگران این فیلم هستند. فیلم ورزشی "افتخار" نیز در اولین هفته اکران چهار میلیون دلار فروش داشت و در جایگاه نهم قرار گرفت. این فیلم با بازی ترنس هاوارد و برنی مک داستان واقعی یک مربی سیاه پوست است که در سال 1973 در فیلادلفیا با حضور جوانان سیاه پوست فقیر یک تیم شنا تشکیل داد.

این هفته نیز برای هالیوود هفته ای موفقیت آمیز بود، به طوری که 12 فیلم اول هفته در مجموع 7/125 میلیون دلار فروختند، چیزی حدود 28 درصد بیشتر از موعد مشابه در سال گذشته که "خودی" اسپایک لی با 29 میلیون دلار پرفروش ترین فیلم هفته شد.

تصویر

خبر گزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”