باران بهاری ایرانیها را شگفت زده کرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1420
تاریخ عضویت: دوشنبه 17 مهر 1385, 9:56 am
محل اقامت: سرزمین تاریکی ها
سپاس‌های ارسالی: 1082 بار
سپاس‌های دریافتی: 869 بار
تماس:

باران بهاری ایرانیها را شگفت زده کرد

پست توسط gigi64 »

غرش‌ ابرهای‌ بهاری‌ و بارندگی شدید دیشب تهرانی ها و مردم بیشتر شهرهای ایران را شگفت زده و بسیاری از معابر را دچار آبگرفتگی کرد.


تصویر

بارندگی شدید و بی سابقه‌ باران‌ شنبه‌ شب‌ همه نواحی‌ پایتخت‌ ایران‌ را در برگرفت‌ و تهران‌ را شستشو داد‌ .
بارش‌ باران‌ که‌ شدت‌ آن‌ در سالهای‌ اخیر در تهران‌ کم سابقه‌ بود‌ موجب جاری‌ شدن‌ آب‌ در خیابانها و کوچه های‌ شهر شد ‌ .
بارندگی شدید‌ که‌ در غرب‌ تهران‌ با بارش‌ شدید تگرگ‌ نیز همراه‌ بود‌ رعد و برق‌ بی‌ سابقه ای‌ را در پی‌ داشت‌ و موجب شد تا خیابانهای‌ تهران‌ در یکی‌ از شبهای‌ بهاری‌ فروردین‌ ماه‌وهوایی‌ کم‌ نظیر را تجربه‌ کند و زودتر از هر شب‌ خلوت‌ شود‌ .
در این حال باران شدید دیشب در تهران موجب آبگرفتگی در بسیاری از معابر شهر تهران به ویژه مناطق جنوبی و شرق تهران شد و تردد خودروها را کند و در برخی مناطق‌ دیگر ترافیک سنگین ایجاد کرد.

در اتوبان شهید باقری خودروهائی مانند پیکان قدرت‌ عبور از آبگرفتگی را ندارند و همچنین فلکه اول تهرانپارس به قدری آبگرفته ‌است که بسیاری از خودروها در کنار خیابان متوقف شده اند.

همچنین در غرب استان هم ، بارش شدید باران موجب جاری شدن سیلاب در شهرستانهای غرب استان تهران شد و ستادهای حوادت غیر مترقبه در این شهرستانها به حالت آماده باش درآمدند .

تعطیلی ایستگاه متروی گلشهر

ایستگاه مترو گلشهر هم به علت بارندگی شدید و آبگرفتگی سطح معابر و ورود آب‌ به داخل ، این ایستگاه تا اطلاع بعدی از پذیرش مسافر معذور است.

مسافران ایستگاه گلهشر می توانند از ایستگاه مترو کرج ‌استفاده کنند .

انسداد محور کرج - چالوس

مرکز فرماندهی و کنترل جاده ای پلیس راه ناجا نیز در اطلاعیه ای اعلام کرد: محور کرج - چالوس در استان تهران از ساعت 23 و 30 دقیقه دیشب به علت بارندگی شدید و وقوع سیلاب تا اطلاع ثانوی بسته است.

مرکز فرماندهی و کنترل جاده ای پلیس راه از رانندگانی که قصد تردد درمحورهای کشور را دارند خواست با سرعت مطمئنه حرکت و به توصیه های ‌ایمنی ماموران پلیس راه و سازمان راهداری توجه کنند.

شماره تلفن 88255555 مرکز فرماندهی و کنترل پلیس راه ناجا به طور شبانه ‌روزی آماده پاسخ گویی و امداد رسانی به هموطنان است .

همچنین ستاد حوادث غیرمترقبه وزارت کشور درباره وقوع سیل دراستانهای کردستان، کرمانشاه ، خوزستان ، چهارمحال و بختیاری ، کهکیلویه و بویراحمد ، لرستان ، ایلام و فارس هشدار داد .

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”