بازیگر فیلم "برادران مارکس" درگذشت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

بازیگر فیلم "برادران مارکس" درگذشت

پست توسط Leila »

کیتی کارلایل هارت، بازیگر و خواننده آمریکایی و ستاره موزیکال‌های برادوی، فیلم موفق "یک شب در اپرا" برادران مارکس و نمایش‌های تلویزیونی، روز چهارشنبه در 96 سالگی درگذشت.
به گزارش خبرنگار مهر، هر چند دلیل مرگ کارلایل هنوز مشخص نیست، اما گفته می شود او از مدت ها پیش به ذات الریه مبتلا بود. این هنرمند مطرح آخرین بار پائیز گذشته به مناسبت نود و ششمین سالروز تولد خود در برنامه ای تحت عنوان "با موسیقی گام برمی دارم" که در یک باشگاه شبانه در نیویورک برگزار شد، حضور پیدا کرد و خاطراتی از زندگی خود را با شرکت کنندگان در میان گذاشت.


کارلایل در سوم سپتامبر 1910 در نیو ارلئانز به دنیا آمد. پس از آنکه پدرش در 1920 بر اثر آنفولانزا درگذشت همراه مادر خود به سوئیس رفت و آنجا مشغول تحصیل شد. بعد تحصیلات خود را در سوربن ادامه داد. سپس در مدرسه اقتصاد لندن ثبت نام کرد و در نهایت در آکادمی سلطنتی هنرهای دراماتیک لندن ادامه تحصیل داد.

او در 1932 همراه مادرش به نیویورک برگشت و در چند نمایش و کمدی موزیکال در برادوی نقش آفرینی کرد و چیزی نگذشت که برای خود اسم و رسمی به هم زد. Murder at the Vanities اولین تجربه حضور او در سینما بود که در 1934 ساخته شد. کارلایل در "او مرا دوست ندارد" (1934) و "این قلب من نیست" (1934) رو به روی بینگ کرازبی نقش آفرینی کرد و در 1935 با بازی در "یک شب در اپرا" (1935) سام وود به شهرت زیادی رسید. او در این فیلم نقش یک خواننده جوان به نام رزا را بر عهده داشت.

کارلایل در 1940 در نمایش های مختلف از جمله "گام برداشتن با موسیقی" و "بنجامین بریتن" نقش آفرینی کرد. او در دهه 1950 و 1960 یکی از اعضا هیئت داوری مسابقه تلویزیونی بسیار محبوب "گفتن حقیقت" بود. کارلایل در 1946 با موس هارت، نمایشنامه نویس معروف، ازدواج کرد که نمایشنامه "نمی توانی آن را با خود ببری"، نوشته او و جرج سی. کافمن در 1937 برای آنها یک جایزه پولیتزر به همراه داشت. موس که نمایشنامه های معروف "پیروزی بالدار"، "مردی که برای شام آمد" را هم در کارنامه دارد، در 1961 درگذشت.

کارلایل 20 سال عضو مجمع هنر ایالت نیویورک بود. جرج بوش پدر در 1991 به او مدال ملی هنر اعطا کرد. آخرین فیلم کارلایل در سینما فیلم "شش درجه جدایی" (1993) به کارگردانی فرد شپیسی بود.


تصویر


خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”