ضمانتهاي جديد خدمات پس از فروش خودرو در كميسيون صنايع تصويب شد

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 181
تاریخ عضویت: شنبه 25 فروردین 1386, 12:34 am
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 26 بار

ضمانتهاي جديد خدمات پس از فروش خودرو در كميسيون صنايع تصويب شد

پست توسط hossein_s89 »

خبرگزاري فارس: عضو كميسيون صنايع و معادن گفت: اين كميسيون طرح حمايت از مصرف‌كنندگان خودرو را بررسي كرده و ضمانتهاي جديد خودرو پس از تحويل را تصويب كرد.


محمد بزرگيان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي فارس اظهار داشت: كميسيون صنايع و معادن طي آخرين نشست خود كه در هفته اخير برگزار شد، متن تحقيق و تفحص انجام شده از صنعت خودرو را در اختيار نمايندگان عضو كميسيون قرار داد تا پس از مطالعه بيشتر پيشنهاداتشان را براي بررسي در روز سه شنبه هفته جاري ارايه دهند.
وي بررسي طرح حمايت از حقوق مصرف‌كنندگان خودرو را ديگر دستور كار كميسيون صنايع و معادن ذكر كرد و افزود: دو ماده اين طرح قبلا در كميسون تصويب شده بود و در آخرين نشست نيز سومين ماده اين طرح مورد بررسي قرار گرفت.
وي اظهار داشت: ماده 3 طرح حمايت از حقوق مصرف‌كنندگان خودرو در باره ضمانت‌نامه و اتفاقاتي است كه بدليل نقص در ساخت قطعه، مونتاژ و يا حمل و نقل خودرو كه بر عهده شركت خودرو ساز است رخ مي دهد.
وي گفت: بر اساس طرح پيشنهادي اگر به اين دلايل ضرر و زياني متوجه مالك خودرو شود، شركت سازنده خودرو بايد اين زيان را تامين كند و اگر مشكل به گونه‌اي باشد كه فراتر از حق بيمه ديده شده بوده و ديه يا جريمه اي به صاحب خودرو تحميل كند،موضوع توسط سه بازرس يعني كارشناس رسمي دادگستري، كارشناس نيروي انتظامي و نماينده خودرو ساز بررسي شده و اگر اجماعي ميان اين كارشناسان حاصل نشد، موضوع به دادگاه ارجاع خواهد شد.
بزرگيان ادامه داد: بحث مطرح ديگر در كميسيون اين بود كه اگر در دوره ضمانت، خودرو به دليل نقص فني در تعميرگاه متوقف شد خودروساز موظف است با در اختيار گذاشتن خورويي ديگر نياز مالك به خودرو را برطرف كند و اگر مدت توقف بيش از 48 ساعت باشد بايد ساير هزينه‌هاي وارده به مشتري را نيز بپردازد.
بزرگيان افزود: متن ماده 3 و تبصره يك اين ماده در كمسيون صنايع و معادن تصويب شد.
اي که مرا خوانده اي راه نشانم بده..!
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”