كیفیت خودرو چری صادراتی ایران و آمریكا یكسان شود

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 181
تاریخ عضویت: شنبه 25 فروردین 1386, 12:34 am
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 26 بار

كیفیت خودرو چری صادراتی ایران و آمریكا یكسان شود

پست توسط hossein_s89 »

اگر كشور چین، همان نوع خودرو چری كه به كشو رآمریكا صادر می‌‏كند به ایران نیز صادر كند، این خودرو دارای كیفیت مطلوب است.
احمد نعمت بخش،‌‏ دبیر انجمن خودرو سازان، درباره اظهارات اخیر منوچهر منطقی،‌‏ مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در خصوص استاندارد بودن خودرو چری، گفت: مدیر عامل ایران خودرو صادرات خودرو چری به آمریكا را به دلیل با كیفیت بودن این خودرو سواری ذكر كرده است كه من این استدلال را قبول دارم و چون كشور چین كالاهای یكسان را با كیفیت‌‏های متفاوت تولید می‌‏كند، فكر می‌‏كنم اگر چین خودرویی را كه به آمریكا صادر می‌‏كند به ایران نیز صادر نماید، از شرایط كیفی و استاندارد مطلوب برخوردار خواهد بود.
وی،گفت: چین ۶۰ درصد از قطعات خودرویی خود را به آمریكا صادر می‌‏كند؛ اما در چین با كیفیت‌‏های مختلف كالا تولید می‌‏شود و مسئولان باید نهایت دقت را صرف خرید خودروی با كیفیت كنند.
نعمت بخش، ادامه داد: مطابق آن چه كه حدود دو سال قبل در شورای عالی استاندارد كه رییس جمهور در راس آن است به تصویب رسید، خودروهایی كه به تازگی وارد كشور شوند یا خط تولید آنان پس از تصویب این طرح در كشور راه اندازی شود، باید كلیه استاندارهای EEC كه شامل ۵۵ دایركتیو استاندارد است را پاس كنند و این امر قطعا شامل حال خودروهای سواری چری چینی خواهد شد.
دبیر انجمن خودرو سازان، خاطرنشان كرد: در حال حاضر باید شرایط تست آزمایشگاهی ۳۰ تا ۳۵ دایركتیو استاندارد در كشور فراهم شود و برای تست‌‏ مابقی آن نیز به درخواست متقاضی در كشورهای دیگر این آزمایشات كیفی انجام می‌‏شود.
وی، با اشاره به انجام كنترل‌‏های كیفی خودرو قبل از شماره‌‏گذاری آن توسط سازمان‌‏های مربوط، تصریح كرد: سازمان حفاظت از محیط زیست، سازمان بهینه‌‏سازی مصرف سوخت و موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی مسئول بررسی شرایط كیفی خودروها هستند و چنانچه خودرویی فاقد این استانداردها باشد، شماره‌‏گذاری نخواهد شد.


خبرگزارى ايلنا
اي که مرا خوانده اي راه نشانم بده..!
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”