عربستان به مالکی اجازه ورود نداد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهارشنبه 27 دی 1385, 6:44 pm
محل اقامت: نزد خدايگان افسار گسيخته
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

عربستان به مالکی اجازه ورود نداد

پست توسط arash_slayer »

عربستان كه خود داراي رتبه اول اعزام تروريست به عراق به شمار مي‌رود در كارشكني جديد در روند فعاليت نوري مالكي نخست وزير مردم عراق از راه‌دادن وي به عربستان براي انجام سفر دوره اي مالكي به كشور‌هاي همسايه عراق، خوددراري كرد.

روزنامه القدس العربي به نقل از يك منبع ديپلماتيك بلندپايه ازعربستان اعلام كرد: دولت عربستان از پذيرش نوري المالكي در رياض عذرخواهي كرده است.

به گزارش ايسنا به نوشته روزنامه القدس العربي -چاپ لندن- اين منبع ديپلماتيك بلندپايه عربستاني اظهار داشت: دولت عربستان حاضر به انجام ديداربا نوري المالكي، نخست‌وزيرعراق و ميزباني از وي دررياض نشد.

هم‌چنين اين منبع ديپلماتيك عربستاني تاكيد كرد: دولت عربستان دليل عدم ميزباني خود از نوري المالكي را سياست‌هاي دوگانه وي درعراق اعلام كرد.

هم‌چنين اين منبع ديپلماتيك عربستاني اظهار داشت: دولت عربستان معتقد است كه سياست‌هاي مالكي مثبت نبوده است به گونه‌اي كه طرفداران وي از شيعيان و تلاش وي براي به حاشيه كشيدن اهل تسنن در اين كشور منجر به ايجاد اختلافات طوائفي شده و همين امرعامل اصلي عدم ميزباني عربستان ازمالكي است.

در حال حاضر مالكي كه در يك سفر منطقه‌اي مي‌باشد پس از مصر عازم كويت شده و قرار است پس از پايان ديدار خود در كويت عازم ديگر كشورهاي عربي منطقه شود.

دولت مالكي سفر وي را در چارچوب فراهم ساختن تداركات اوليه براي برگزاري نشست شرم الشيخ كه قرار است ماه آينده با حضور كشورهاي همجوار عراق، سازمان ملل، كشورهاي عضو كنفرانس اسلامي‌، پنج عضو شوراي امنيت و اتحاديه اروپا و روسيه برگزار شود، عنوان داشته است.

منبع: بازتاب

شاید برای برخی از دوستاناین سوال مطرح شود که چرا مالکی از ایزان دیدن نمی کند؟ باید به این دسته از دوتان یاداوری کنم که مالکی خواستار سفر به ایران و دردار با احمدینزاد بود ولی پاسخ ایران هم شباهت زیادی به پاسخ عربستان داشت.
او دوم دسامبر به دار اويخته شد
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”