جولی کریستی در فیلمي جدید

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

جولی کریستی در فیلمي جدید

پست توسط Leila »

بازیگر قدیمی سینمای بریتانیایی در یک گفتگوی جدید از تجربه‌های شخصی خود در حضور به نقش یک زن مبتلا به آلزایمر گفت.
به گزارش خبرنگار مهر، فیلم جدید جولی کریستی "دور از او" نام دارد و ساخته سارا پولی، بازیگر ـ فیلمساز 28 ساله است که در ایران بیشتر با بازی در نقش سارا در مجموعه تلویزیونی "قصه های جزیره" شهرت دارد.


"دور از او" بر مبنای قصه کوتاه "خرس کوه را آورد" نوشته آلیس مانرو ساخته شده است. کریستی که سال 2005 در فیلم "زندگی مخفیانه واژه‌ها" با پولی همبازی بود، در این فیلم نقش زنی را بازی می کند که پس از ابتلا به آلزایمر خودش به آسایشگاه سالمندان می‌رود.

او در مورد بازی در این نقش به بی بی سی گفت: "من دوستان زیادی دارم که پدر و مادرهایشان آلزایمر دارند. این یک بیماری مشترک است. البته اینکه ببینی کسی که دوستش داری به تدریج تو را از یاد می برد، بسیار وحشتناک است. شخصیت اصلی این داستان مسئولیت بیماری خود را به عهده می گیرد و این برایم جالب بود."

با وجود مشکلات زیادی که کریستی برای بازی در این نقش با آن مواجه شد، از اینکه فیلم مورد استقبال قرار گرفته و در جشنواره های مختلف از جمله برلین، تورنتو و ساندنس به نمایش درآمده، بسیار راضی است. کریستی گفت: "این فیلم شما را وادار به فکر کردن می کند و به نظرم این نکته خوبی است. ما معمولا از فناپذیری و مرگ گریزانیم. برای همین به نظرم خیلی خوب است آدم هایی پیدا می شوند که به این چیزها فکر می کنند و حالشان بد نمی شود."

کریستی سه بار برای فیلم های Darling، "مک کیب و آقای میلر" و "پس تاب" نامزد اسکار شد و برای فیلم اول در 1965 اسکار بهترین بازیگر زن نقش مکمل را از آن خود کرد. "تروا"، "هری پاتر و زندانی آزکابان" و "در جستجوی نورلند" از فیلم های اخیر اوست.

کریستی با بیش از 40 سال تجربه بازیگری و حضور در بیشتر از 40 فیلم، دنیای بازیگری را دنیایی بزرگ نمی داند، چرا که اعتقاد دارد "فشارهای مالی همه چیز را تحت الشعاع قرار می دهد که فروش و بازاریابی هم بخشی از آن است."

تصویر

خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”