درخواست راهنمايي براي پارتيشن بندي هارد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
محل اقامت: ..مازندران..
سپاس‌های دریافتی: 75 بار

درخواست راهنمايي براي پارتيشن بندي هارد

پست توسط ghadami2005 »

با سلام.من يه هارد MAXTOR SATA 120 دارم .الان 5 تا درايو دارم كه حجمشون به ترتيب(از راست به چپ): :9.31 ,13.9 ,23.2 ,32.5 ,35.3 هست.تو يكي از تاپيكها خوندم كه اگه حجم پارتيشن ها متناسب نباشه امكان داره موجب كندي سيستم بشه..ميخواستم ببينم راهي هست كه بدون از دست دادن اطلاعات حجمشونو درست كنم :-x

ممنون :)
"لشگر گوسفندان که توسط يک شير اداره ميشود,ميتواند لشگر شيران را که توسط يک گوسفند اداره ميشود ,شکست دهد."
Old Moderator
Old Moderator
محل اقامت: _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _
سپاس‌های ارسالی: 403 بار
سپاس‌های دریافتی: 1073 بار
تماس:

پست توسط Ma3ouD »

شما میتونین از پارتیشن مجیک استفاده کنید.آموزشش فکر کنم داخل انجمن باشه.بگردین اگه نبود بگین تا قرار بدم.یا علی :razz:
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72635 بار
سپاس‌های دریافتی: 31667 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 »

ghadami2005 جان
بله، اين امکان به راحتي وجود داره، در Partition Magic گزينه اي به نام Redistribiute Free Space وجود داره که اين کار رو انجام ميده
اگر زمان انجام فرايند که ممکنه جند ساعت طول بکشه مشکلي رخ نده (مثلا برق نره و ...) بدون از دست دادن هيچ اطلاعاتي ميتونيد اين کار رو انجام بديد، البته اگر در شرايط فعلي مشکلي با سرعت هارد ديسک نداريد چندان نيازي به اين موضوع هم نداريد، اين موضوع زماني اهميت پيدا ميکنه که به خاطر عدم تناسب فضاي درايوهاي مجاور، اطلاعات از همان بدو کپي شدن در درايو به صورت Fragment شده هستند و به هيچ طريقي هم درست در کنار هم قرار نميگيرند (قبلا دقيقا همين مشکل رو در درايو G داشتم که به همين صورت رفع شد، زماني که يک فايل رو کپي ميکردم، از همون اول به صورت غير صحيح روي ديسک قررا ميگرفت و زمان دسترسي به اون درايو دچار افت سرعت ميشدم)
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
Old Moderator
Old Moderator
محل اقامت: ..مازندران..
سپاس‌های دریافتی: 75 بار

پست توسط ghadami2005 »

ممنون اقا مهدي.والا سرعت سيستمم خوبه.گفتم اگه ضروري هست انجام بدم.كه الان پشيمون شدم.اخه يه مقدار ريسكم داره.خيلي ممنون.موفق باشيد :razz:
"لشگر گوسفندان که توسط يک شير اداره ميشود,ميتواند لشگر شيران را که توسط يک گوسفند اداره ميشود ,شکست دهد."
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد کامپيوتر”