توليد خودروهاي چيني در ايران‌خودرو آغاز شد

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 181
تاریخ عضویت: شنبه 25 فروردین 1386, 12:34 am
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 26 بار

توليد خودروهاي چيني در ايران‌خودرو آغاز شد

پست توسط hossein_s89 »

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

توليد خودروهاي چيني با نام A15 در ايران‌خودرو آغاز شده و بيشتر از 20 دستگاه از آن ساخته شده است.

به گزارش خبرنگار صنعت خودرو خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، قيمت A15 بين 8 تا 9ميليون تومان است.


خودرو ديگر با نام S21 نيز با قيمت شش هزار دلار اواخر امسال وارد بازار مي‌شود و شركت‌هاي ايران خودرو و چري هم اكنون در حال مذاكره براي صادرات 20درصدي و گنجاندن اين شرط در قرارداد هستند. توليد اين خودرو در طول سه سال به 200 هزار دستگاه در سال خواهد رسيد.

براي توليد S21 ؛370 ميليون دلار سرمايه‌گذاري انجام خواهد شد. تيراژ اوليه اين خودرو 20 هزار دستگاه است كه با ساخت داخل 40 درصدي آغاز مي‌شود. اين خودرو با موتور 1300 سي‌سي توانايي توليد 61 اسب بخار و در كلاس A قرار دارد.

در حالي توليد اين خودرو شش هزار دلاري در ايران انجام خواهد شد كه مسوولان صنعت خودرو، توليد خودرو ارزان قيمت‌تر از شش هزار دلار را بعيد مي‌دانند، اما شركت رنو هم اكنون در حال طراحي مشترك خودرو با تاتا موتورز هند است كه سه هزار دلار قيمت خواهد داشت.

گفتني است، فروش A15 اواخر تابستان امسال آغاز مي‌شود و مساله‌اي كه فعلا براي عرضه به بازار اين خودرو وجود دارد، نحوه ارائه خدمات پس از فروش و پشتيباني قطعات يدكي است.

براي توليد اين خودرو نيز يك شركت مشترك كه 51 درصد سهام آن متعلق به شركت صناباد خودرو توس و 49 درصد آن متعلق به ايران خودرو خراسان است، شكل گرفته است.

شركت صناباد خودرو توس پيش از ايران خودرو با چري مذاكراتي براي توليد A15 داشته كه هم اكنون قرار است اين توليد به صورت مشترك انجام شود. در ابتدا توليد در ايران خودرو خواهد بود و پس از مدتي توليد در آن شركت آغاز مي‌شود.

از طرفي توليد محصول ديگر چري با نام A15 كه در كلاس B است و قيمتي بين 8 تا 9 ميليون تومان دارد، در ابتدا با تيراژ 10 هزار دستگاه آغاز مي‌شود و به مرور به 60 هزار دستگاه خواهد رسيد. اين خودرو داراي موتور 1600 سي‌سي با قدرت موتور 85 اسب بخار است .
اي که مرا خوانده اي راه نشانم بده..!
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”