نخستین فیلم پاکستانی در هند تولید شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

نخستین فیلم پاکستانی در هند تولید شد

پست توسط Leila »

نخستین فیلم پاکستانی که کل آن در هند فیلمبرداری شده از هفته گذشته در این کشور به نمایش درآمد و در سه روز اول با استقبال تماشاگران پاکستانی رو به رو شد.
به گزارش خبرنگار مهر، این فیلم "بازگشت" نام دارد و ساخته جواد فاضل فیلمساز پاکستانی است. شعیب عالم، تهیه کننده فیلم گفت ساخت موسیقی "بازگشت" و تمام مراحل پس از تولید نیز در بمبئی انجام شده است. ضمنا او سعی می کند فیلم را در هند هم به نمایش درآورد. اسکرین دیلی نوشت دهها کپی از فیلم در 10 شهر پاکستان توزیع شده است.

تا پیش از این فیلمسازان پاکستانی بر حسب نیاز سکانس هایی از فیلم های خود را در آمریکا، اروپا، خاورمیانه و شرق آسیا فیلمبرداری می کردند، اما به دلیل تنش های میان دو کشور هیچ وقت به هند نمی رفتند. هر چند در چند سال گذشته، چند تهیه کننده پاکستانی ترانه هایی را در هند ضبط کرده اند.

"بازگشت" یک درام پرهیجان است که همایون سعید، بازیگر معروف تلویزیونی در پاکستان نقش اصلی آن را بازی می کند و چند بازیگر هندی از جمله احمد بات، ندیم، نوشین، جواد شیخ، صبا حمید و پوجا کانوال نیز در کنار او نقش آفرینی می کنند.

تا چهار سال پیش فیلم های هندی در سینماهای پاکستان نمایش عمومی نداشتند، هر چند این فیلم ها به طور قاچاق در شبکه های کابلی و به صورت VHS ،VCD و DVD در سطحی گسترده توزیع می شوند.

خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”