اسکادران هاي مهاجم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هواپيماهاي نظامي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: سرزمین تاریکی ها
سپاس‌های ارسالی: 1082 بار
سپاس‌های دریافتی: 869 بار
تماس:

اسکادران هاي مهاجم

پست توسط gigi64 »

اسکادران هاي مهاجم

تصویر

در سال 2006 فرماندهی رزم هوایی تیپ 57 مستقر در پایگاه نیروی هوایی نلیس واقع در نوادا هواپیمای دیگری را به نیروهای خود اضافه کرد.این هواپیما که گونه ای از جنگنده ی F-15 ایگل است از این به بعد با رنگ جدیدی ظاهر شده و ماموریت جدیدی را نیز بر عهده خواهد داشت.از اکتبر سال 2006 گروه تاکتیک های دشمن،هفت فروند از این نوع هواپیما را در اسکادران مهاجم شصت و پنجم در اختیار گرفته اند که اولین واحد F-15 های مهاجم نیروی هوایی ایالات متحده است.

تاریخچه مهاجمین

هر دو اسکادران مستقر در نلیس که با نام اسکادران های جنگنده 64 و 65 شناخته می شوند به ترتیب در اکتبر سال های 1972 و 1969 فعال شدند.تغییر نام آنها به اسکادران مهاجم آموزشی جنگنده تاکتیکی در دسامبر 1981انجام گرفته و در آن زمان هر دو اسکادران به جنگنده های F-5E تایگر در نقش آموزشی هواپیماهای تاکتیک های رزمی غیر مشابه مجهز شدند.
کمتر از دو سال بعد در اکتبر سال 1983 آنها به اسکادران های مهاجم 64 و 65 تغییر نام یافته و نقش دشمن فرضی را در تمرینات سالانه ی پرچم سرخ ایفا کردند.
اسکادران مهاجم 64 در سال 1988 به جنگنده های F-16C مجهز شد تا اینکه در پنجم اکتبر 1990 از فعالیت بازایستاد تا سال 2003 که دوباره با جنگنده های F-16C فعالیت خود را از سر گرفت.
اسکادران 65 نیز بین سال های 1989 و 2006 از فعالیت بازایستاده بود.
از سر گیری فعالیت هر دو اسکادران با افزایش به خدمت گیری جنگنده های Su-27 و Mig29 توسط نیروهای هوایی سراسر جهان صورت گرفت.
هر دو اسکادران تا سال مالی 2010 که تعداد جنگنده های خود را به 24 فروند افزایش خواهند داد با همین تعداد هواپیما انجام وظیفه خواهند کرد.

تصویر

دوره آموزشی تهاجم

خلبانان داوطلبی که تمایل دارند دوره آموزشی تهاجم را در پایگاه نیروی هوایی نلیس پشت سر بگذراند باید تخصص پرواز با F-15 یا F-16 را داشته و حداقل 600 ساعت معلم پرواز نیز باشند.کارآموز ابتدا با روند اجرای ماموریت ها در اسکادران و استانداردهای موجود آسنا شده و سپس چهار تا شش هفته طول می کشد که آموزش های پایه و اولیه را به اتمام برساند بعد از دو تا شش ماه نیز عنوان فرمانده ماموریت رتبه بندی شده و با نام Mig One شناخته می شود.
در نهایت وی به عنوان معلم خلبان برای شاگردان جوان خود که از پایگا ه های دیگر برای تمرین رزم هوایی به این پایگاه پرواز می کنند دروسی را در مورد توانایی دشمن و هواپیماهای آنها اعم از ایونیک و جنگ افزار ارائه می دهد.

همانند سازی

برای همانند سازی انواع جنگنده های دشمن از Mig-21 گرفته تا پیشرفته ترین آنها یعنی Su-30 از جنگنده های F-15 و F-16 استفاده می شود.رنگ امیزی این هواپیما ها هم تقریبا شبیه هواپیماهای دشمن است تا به واقعیت نزدیکتر بوده و در درگیری های چشمی به شناسایی طرف درگیر کمک کند.
اکنون که جنگنده F-22 نیز در نیروی هوایی عملیاتی شده است یگان های مهاجم در حال بررسی چگونگی حمله به این جنگنده پنهانکار و بسیار قدرتمند هستند و این طور که به نظر می رسد قابلیت های رپتور تفاوتی در نحوه عملکرد انها ایجاد نکرده است.

منبع: مجله نوآور
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 7 بار
تماس:

اسكادران هاي مهاجم1

پست توسط hamidreza6620 »

در سال 2006 فرماندهي رزم هوايي تيپ 57 مستقر در پايگاه نيروي هوايي نليس واقع در نوادا هواپيماي ديگري را به نيروهاي خود اضافه كرد. اين هواپيما كه گونه اي از جنگنده ي F-15 ايگل است از اين به بعد با رنگ جديدي ظاهر شده و ماموريت جديدي را نيز بر عهده خواهد داشت. از اكتبر 2006 گروه تاكتيك هاي دشمن، هفت فروند از اين هواپيما را در اسكادران مهاجم شصت و پنجم در اختيار گرفته اند كه اولين واحد F-15 هاي مهاجم نيروي هوايي ايالات متحده است.

تاريخچه ي مهاجمين
هر دو اسكادران مستقر در نليس كه به عنوان اسكادران هاي جنگنده ي 64 و 65 شناخته مي شوندبه ترتيب در اكتبر سال هاي 1972 و 1969 فعال شدند. تغيير نام انها به اسكادران مهاجم اموزشي جنگنده تاكتيكي در دسامبر 1981 انجام گرفته و در ان زمان هر دو اسكادران به جنگنده هاي F-5E تايگر در نقش اموزشي هواپيماهاي تاكتيك هاي رزمي غير مشابه مجهز شدند.
كمتر از دو سال بعد در اكتبر سال 1983 انها به اسكادران هاي مهاجم 64 و 65 تغيير نام يافته و نقش دشمن فرضي را در تمرينات سالانه ي پرچم سرخ ايفا كردند. اسكادران مهاجم 64 در سال 1988 به جنگنده هاي F-16C مجهز شد تا اينكه در پنجم اكتبر سال 1990 از فعاليت باز ايستاد تا سال 2003 كه دوباره جنگنده هاي F-16C فعاليت هاي خود را از سر گرفتند.
اسكادران 65 نيز بين سالهاي 1989 تا 2003 از فعاليت باز ايستاده بود. از سر گيري فعاليت هردو اسكادران ، با افزايش به خدمت گيري جنگنده هاي Su-27 و Mig-29 توسط نيروهاي هوايي در سراسر جهان صورت گرفت. هر دو اسكادران تا سال مالي 2010 كه تعداد جنگنده هاي خود را به 24 فرونذ افزايش خواهند داد، با همين تعداد جنگنده انجام وظيفه خواهند كرد.

دوره آموزشي تهاجم
خلبانان داوطلبي كه تمايل دارند دوره آموزشي تهاجم را در پايگاه نيروي هوايي نليس پشت سر بگذارند، بايد تخصص پرواز با F-15 يا F-16 را داشته و حداقل 600 ساعت معلم پرواز نيز باشند. كارآموز ابتدا با روند اجراي ماموريت ها در اسكادران و استانداردهاي موجود اشنا شده و سپس چهار تا شش هفته طول مي كشد كه اموزش هاي پايه و اوليه را به اتمام برساند. بعد از دو تا شش ماه نيز به عنوان فرمانده ماموريت رتبه بندي شده و با نام MIG One شناخته مي شود. در نهايت وي به عنوان معلم خلبان براي شاگردان جوان خود كه از پايگا هاي ديگر براي تمرين رزم هوايي به اين پايگاه پرواز مي كنند، دروسي را در مورد توانايي دشمن و هواپيما هاي آنها اعم از ايونيك و جنگ افزار ارائه مي دهد.

همانند سازي
براي همانند سازي انواع جنگنده هاي دشمن از mig-21 گرفته تا پيشرفته ترين انها يعني su-30 از جنگنده هاي F-15 و F-16 استفاده مي شود. رنگ آميزي اين هواپيماها هم تقريبا شبيه هوااپيماهاي دشمن است تا به واقعيت نزديك تر بوده و در درگيري هاي چشمي به شناسايي طرف هاي درگير كمك كند. اكنون كه جنگنده ي F-22 نيز در نيروي هوايي عملياتي شده است، يگان هاي مهاجم در حال بررسي چگونگي حمله به اين جنگنده پنهانكار هستند و اينطوركه به نظر مي رسد، قابليت هاي رپتور تفاوتي در نحوه ي عملكرد آنها ايجاد نكرده است.

منبع: مجله ي نوآور، خرداد 86

در پست بعدي براتون يه سري عكس از هواپيماهاي اين دو اسكادران قرار خواهم داد.
-----------
این پست توسط Fishbed ادغام شد
به ياد دشته باش... امروز، همان فرداييست كه ديروز منتظرش بوديم و همان ديروزيست كه فردا حسرتش را خواهيم خورد...
Major II
Major II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط hamidreza6620 »

دوست عزيزgigi64
از عکس هايي که به پست من اضافه کردي ممنون! اما کاش صبر مي کردي که من خودم عکس هاي مربوط به اين گزارش رو آپلود کنم که لااقل زحمات من هم هدر نره! به زودي عکسهاي اين گزارش رو براتون ميفرستم.
به ياد دشته باش... امروز، همان فرداييست كه ديروز منتظرش بوديم و همان ديروزيست كه فردا حسرتش را خواهيم خورد...
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: سرزمین تاریکی ها
سپاس‌های ارسالی: 1082 بار
سپاس‌های دریافتی: 869 بار
تماس:

پست توسط gigi64 »

hamidreza6620
دوست عزیز منظورتون رو درست متوجه نمی شم!!! این مطلب رو من از مقاله نوآور در اینجا قرار دادم.و مقاله دیگه ای رو به این اسم در اینجا ندیدم و فکر نکنم کسی زودتر از من این مقاله رو تایپ کرده باشه چون در روز اول انشار مجله من این مطلب رو قرار دادم!!!

:-( :-)
Major II
Major II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط hamidreza6620 »

آخه من هم همين مقاله رو به همين شكل فرستادم! پس مقاله ي من كو؟؟؟ در ضمن موقع ارسال چنين تاپيكي موجود نبود! من خودم چك كردم!!! :shock: :-(
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72635 بار
سپاس‌های دریافتی: 31667 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 »

hamidreza6620 جان
موضوع ارسالي شما اينه
http://www.centralclubs.com/viewtopic.p ... ht=#108577
که اگر دقت کنيد، رضاي عزيز مدتها قبل از شما ارسال کردند
موفق باشيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
ارسال پست

بازگشت به “هواپيماهاي نظامي”