دو عكس از خداي مهربون

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فرهنگي هنري به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 5 بار
تماس:

دو عكس از خداي مهربون

پست توسط Rainy »

تصویر

تصویر

در آغاز حتي نيستي هم وجود نداشت
زيرا بايد هستي وجود مي داشت که نيستي در مقابل آن معنا مي يافت و تعريف مي شد
و تنها خود خداوند بود جدای از همه هست و نيستها
و روزی خداوند اراده کرد تا روحش را در عالم وجود نمايان سازد و اينطور بود که هستي با همه زيبائيهايش شکل گرفت
و طبيعت و هستي از وجود او سرچشمه گرفت و خداوند عکس خود را برای انديشه و توجه در زمين به يادگار گذاشت
و عکس بالا تنها عکسي کوچک و واقعي از خود خداوند است
به عبارت بهتر عکس بالا فقط يک عکس 3در4 است

برای ديدن عکسهای بزرگتر لطفا به کهکشانها نگاه کنيد .کهکشانهائي که در آنها ساير آفريده های او در آنها ادامه زندگي مي دهند
و به اين انديشه کنيدکه هستي تا کجا امتداد دارد و يقينا در نقطه اي هستي به پايان مي رسد و پس از آن مرز که هستي به پايان مي رسد نيستي آغاز مي شود
نيستي که نيست ، اما آغاز مي شود
زيرا هستي انتهائي دارد
و شک نداشته باشيد که اگر تعريف ما از خداوند تنها خلاصه به بهشت و جهنمش نميشد ديگر برای همه ما آزار رساندن به ديگران برای کسب امتيازات مادی هيچ مفهومي نداشت
چشم ها را بايد شست جور ديگر بايد ديد
Captain
Captain
محل اقامت: هرکجا هستم باشم آسمان مال من است ! ! !
سپاس‌های ارسالی: 103 بار
سپاس‌های دریافتی: 117 بار

پست توسط osilatoria »

ان فی خلق السوات و الارض لایت لاولی الالبب (190) الذین یذکرون الله قیما و قعودا و علی جنوبهم و یتفکرون فی خلق السماوات والارض ربنا ما خلقت هذا باطلاسبحانک فقنا عذاب النار (191)

مسلما در آفرینش آسمان ها و زمین و در پی یکدیگر آمدن شب و روز برای خردمندان نشانه هایی است . همانها که خدا را در همه ی احوال ایستاده و نشسته و به پهلو آرمیده یاد می کنند و در آفرینش آسمان ها و زمین می اندیشند. پروردگارا اینها را بیهوده نیافریدی منزهی تو پس ما را از عذاب آتش دوزخ در امان بدار

سوره آل عمران

تصویر 
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

دوست عزیز بنظرم اینکه بگیم عکسی از خداوند مهربون چندان جالب نباشه گرچه همه میدونیم که خداوند هیچ عکسی نداره چون جسمی نداره ، اما باز هم اگر از این عبارات استفاده نکنیم بهتره چون ممکنه شبهه ای برای افراد ایجاد بشه ، بجاش بگید عکسی از زیبایی های مخلوقات خداوند یا چیزی شبیه به این.

موفق باشید :razz:
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط gorbemalos »

به نظر من اسم تاپيك واقعا زيبا وبرازنده بود
ما همه تجلي وجود خداوند هستيم پس زياد بيراه نگفتيم اگه بگيم تصوير خداوند در ماست :razz: :razz:
New Member
نمایه کاربر
محل اقامت: ابر هفتم
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 17 بار

Re: دو عكس از خداي مهربون

پست توسط Ribod »

عکس های زییا و قشنگی بود. اما مثل اینکه مهمتر از عکس ها اینجا در مورد اسم تاپیک بحث شده...
خب منم نظرم رو بگم بد نیست...
اگر اشتباه نکنم گربه ملوس گفته بود که ما هم تجلی وجود خدا هستیم.
اگر یه مقدار روی این موضوع فکر کنیم به چی میرسیم؟! بذارید مثالی بزنم. من یه نویسنده هستم و کتاب مینویسم...
هیچ چیزی از کتابی که می مینویسم نیست که من ازش بی خبر باشم... جالب شد نه ... چون خدا توی قرآنش مدام به این موضوع اشاره میکنه که هم شنوا و هم بیناست... و جالبتر میشه وقتی که بگم... خواننده های کتب من ، با خوندنش میتونن وجود من رو درک بکنن... من رو نمیشناسن... فقط درک میکنن که من چی میگم ، چی میخوام و چه احساسی دارم...
چقدر زیباست وقتی که بفهمیم یگانه خالق هستی بخش توی تمام ورق ها و کلمات این کتاب بزرگ زندگی از اول خلقت بشریت تا انتهای جهان آخرت حظور داره و هیچ چیزی از نظرش مخفی نمیمونه...و چقدر وحشتناک میشه وقتی باز هم بفهمیم که با وجود تمام اینها باز ما ناشکریم و در کنار حظور اون به بزرگترین گناه ها روح خودمون رو آلوده میکنیم...
پس زیباست که با دیدن حتی یک مگس یا پشه بتونیم چهره ای از خدا رو ببینیم...
روزی از حضرت علی (ع) میپرسن که آیا شما خدا رو دیدید ؟! و ایشون هم در جواب میگن که من خدایی که نبینم رو پرستش نمیکنم.
با تشکر ...
1.زندگی صحنه ی یک نبرد است اگر شجاعانه نجنگی خواهی مرد.
2.مهم نیست روزت چگونه میگذرد ، اما مهم است در طی روزی که میگذرد یک قدم به سمت اهدافت برداری.
3. برای چیزهایی که تا به حال نداشتی ، کسی باش که تا به حال نبودی یا کارهایی را انجام بده که تا به حال انجام نداده ای.
(سه قانون طلایی از کلاغ سپید)
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 17 بار
سپاس‌های دریافتی: 86 بار

پست توسط آريو برزن »

به نام اهوره مزدا
بسيار بسيار نام مناسبي است ما باز هم در اين جا به بيراهه رفتيم عوض اين كه به ستايش اين زيبايي ها بپردازيم تنها به نام مي پردازيم نمي دانم چه بگويم؟ :-O برادران هم ميهنان به خدا اين ها مهم نيست تنها انديشيدن ما انسانيت ما احترام به ديگران به انديشه ديگران مهمه
مهم نيست نام تاپيك چي باشه مهم اينه كه ما با ديدن اين تصاوير به ياد پروردگار بيفتيم همين موضوع بر سر تاپيك من هم آمد(به نام اهوره مزدا)
بابا ما مسلمونا همين گونه هستيم كه يك كشور پيشرفته نداريم در جهان ديگه بهترينش ما هستيم كه خيلي خوبيم
اين بحثها هيچ جاي توجيه نداره نكنيد اين كارا رو
با پوزش :grin:
اهوره مزدا بتابان خورشيد تابان بر ايران
آريايي تو به پا خيز هم چو آرش باز كمان گير
اما اين بار براي قلبت تو نشان گير
New Member
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

پست توسط mehrdad_dandy »

الله اکبر
خدا زیباست و زیبایی را دوست دارد
بنازم به سلیقه ات ای سرور خوش ذوق آسمانی من