ميگ-31 بي ام در نيروي هوايي سپاه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث هوانوردي و هوافضا به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا, hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Commander
Commander
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 16928 بار
سپاس‌های دریافتی: 4258 بار

پست توسط Fariborz » پنج شنبه 3 خرداد 1386, 10:36 pm

رادار ميگ 29 در كشور بهينه سازي شده و به روش مهندسي معكوس تعدادي توليد شده كه براي نسب بر روي صاعقه مورد استفاده قرار گرفته ،

Ahmad6644 عزيز اگر امکان داره منبع اين مطلب رو عنوان کن . تشکر :-)

SAAMY4 نوشته شده:فكر كنم بله! البته بر اساس خبرايي كه شنيدم ميگم.

SAAMY4 عزيز شما هم اگر امکانش هست منبع خبری خود را معرفی کنيد . با سپاس :D

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 256 بار

پست توسط Saeid12345 » جمعه 4 خرداد 1386, 12:18 am

Ahmad6644, Fariborz,
راستش منم يه خبرهايي از تلاش صاايران براي ساخت راداري قدرتمند جهت نصب بر روي جنگنده ها شنيده ام ولي منبعي پيدا نکرده ام. خبرهايي مبني بر مهندسي معکوس رادار awg-9 يا n-019 و ... و حتي ساخت رادارهايي متفاوت بصورت پيش نمونه؟ :-( بايد صبر کرد تا منابع رسمي اين اخبار را تائيد کنند.

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

پست توسط mann » جمعه 4 خرداد 1386, 8:48 am

اي برد رادارش چه قدره ؟ :shock: ميگ-31را عرض ميکنم
بخاطر برگي جسه فکر نکنم بتونه خوب مانور بده :-(

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

پست توسط mann » جمعه 4 خرداد 1386, 9:04 am

اين آلکاتل چيه بهش گير دادين :sad: کارخانه توليد گوشي از خرداد محصولات خود را وارد بازار خواهد کرد :o
گوشي ال جي اگه اشتباه نکنم کارخونه ش هم چند وقت پيش با حظور وزارت صنايع افتتاح شد
حد اقل از موتورلا بهتره اين بلوتوس موتورلا آدمو خفه مي کنه اين قدر کند کار مي کنه

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4500 بار
سپاس‌های دریافتی: 4323 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 » جمعه 4 خرداد 1386, 10:14 am

mann نوشته شده:اي برد رادارش چه قدره ؟ :shock: ميگ-31را عرض ميکنم

سامانه‏هاي الكترونيك MiG-31
ميگ31، تنها جنگندهء عملياتي در جهان محسوب مي‏شود كه مجهز به رادار بسيار پرقدرت از نوع Phased-Array Radar مي‏باشد.
اين رادار بسيار پرقدرت، ساخت شركت Zaslon است و S-800 نام دارد. برد نهایی این رادار 400 کیلومتر اعلام شده است و برد شناسايي دقیق اين رادار جهت اهدافي به اندازهء هواپيماهاي جنگنده (غیر استیلث)، حدود 200 كيلومتر (125 مايل) مي‏باشد و قادر است همزمان، تا 10 هدف هوايي را رهگيري كند و در يك زمان، به سمت چهار هدف، به وسيلهء‌ موشكهاي بسيار دوربرد و دقیق ساخت ويمپل به نام R-33 (موسوم به Amos يا AA-9) حمله‏ور شود.

جهت اطلاعات بیشتر و دقیق تر، به لینکهای زیر مراجعه فرمائید:

آشنایی با MiG-31

آشنایی با موشک بسیار دوربرد ویژه میگ31 به نام R-33

:)
با تشکر. امیدوارم مطالعه کنید.
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    

Major II
Major II
نمایه کاربر

پست توسط Deep Impact » جمعه 4 خرداد 1386, 12:57 pm

Reza6662 نوشته شده:
اي برد رادارش چه قدره ؟ :shock: ميگ-31را عرض ميکنم

سامانه‏هاي الكترونيك MiG-31
ميگ31، تنها جنگندهء عملياتي در جهان محسوب مي‏شود كه مجهز به رادار بسيار پرقدرت از نوع Phased-Array Radar مي‏باشد.
اين رادار بسيار پرقدرت، ساخت شركت Zaslon است و S-800 نام دارد. برد نهایی این رادار 400 کیلومتر اعلام شده است و برد شناسايي دقیق اين رادار جهت اهدافي به اندازهء هواپيماهاي جنگنده (غیر استیلث)، حدود 200 كيلومتر (125 مايل) مي‏باشد و قادر است همزمان، تا 10 هدف هوايي را رهگيري كند و در يك زمان، به سمت چهار هدف، به وسيلهء‌ موشكهاي بسيار دوربرد و دقیق ساخت ويمپل به نام R-33 (موسوم به Amos يا AA-9) حمله‏ور شود.

جهت اطلاعات بیشتر و دقیق تر، به لینکهای زیر مراجعه فرمائید:

آشنایی با MiG-31

آشنایی با موشک بسیار دوربرد ویژه میگ31 به نام R-33

:)
با تشکر. امیدوارم مطالعه کنید.

2سوال دارم:

اول، من دانشجوي رشته رياضي هستم و شديدا در ترجمه كلمه سامانه به مشكل برخوردم از استادامم كه ميپرسم هر كدوم يه چيزي ميگن .... معنيش همون سيستم نيست؟ اما اين هم كامل نميتونه باشه..

دوم. برد موشكهاي اين قوطيهاي روسي ( لفظي كه شما قبلا براي اين شكاري) بكار برديد چقدره؟ ! سال ورود به خدمت
f-14 كي بود؟ سال ورود به خدمت mig-31؟ واقعا چي شده كه سلاحهاي روسي كعبه آمال ما شدن؟ تو كدوم نبرد هوائي در تاريخ هوانوردي از زمان برادران رايت تا الان سلاحهاي روسي برنده بيرون اومدن؟ من چند روزه با اين سايت آشنا شدم (يكي از دوستام تو قسمت شبكه دانشگاه به من معرفي كرد) مقالات خوب و حتي به روزي ديدم واسه همين هم هست كه ميپرسم چون رشتم رياضيه با عدد- رقم- استدلال سركار دارم . وقتي تاريخ نبردهاي هوائي F-14 رو ميخونم به 2 نقطه روشن برميخورم. يكي درگيري هوايي 2 F-14 آمريكا با SU-22 ليبيايي كه سوخو ها اول موشك شليك ميكنن ولي هردوشون تو Dogfighting ميرن ته آب ..(فكر كنم سال 1982 بود) يكي هم سال 1988(به احتمال زياد) كه باز تو همون خليج سيدرا 2 تا ميگ 23 ليبيائي ميرن ته آب (هيچكدوم توسط فينيكس نابود نشدن) .. پس اين هواپيما هم در نبرد نزديك فوق العاده هست.. چرا ما ميريم دست به دامن روسها ميشيم اما نيايم رو ي F-14 و عملياتي كردنشون سرمايه گذاري كنيم؟

-
سپاس‌های دریافتی: 11 بار
تماس:

پست توسط GOLDEN CROWN » جمعه 4 خرداد 1386, 1:09 pm

بنده هم با شما موافقم.......نيروي هوايي ما به ميزان 95 درصد از رده عملياتي خارج هست.براي زنده کردن اين نيرو نياز به خريد حداقل 300 فروند اف-16 اي -150 فروند اف-15 اي-200 فروند اف-14 دي -10 فروند اواکس-200 فروند اف-18 ئي هستيم.......ولي اينها همه رويايي هست که فکر کنم نوه هاي ما اون رو ببينند نه ما..ما سوختيم.......
مطمعن باشيد اگر هنوز......نشده بود ما الان داراي اف-117 هم بوديم!!! :-P
کورش تو نخواب که ملتت در خواب است ، آرامگه ات غرقه به زير آب است ، اينبار نه بيگانه که دشمن ز خود است ، صد ننگ به ما که روح تو بيتاب است

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 256 بار

پست توسط Saeid12345 » جمعه 4 خرداد 1386, 1:18 pm

Reza6662,
دوست من رادار زاسلون S-800 نوع اوليه اين رادار ميباشد که بردش همان 200 کيلومتر است حالا کاري ندارم که بتواند B-747 را فاصله بيشتري شناسايي کند در جنگ که نميخايم هواپيماي مسافربري بزنيم؟ نصل بعدي رادار زاسلون که Zaslon-M نام دارد بردش در برابر جنگنده ها دو برابر شده و به 400 کيلومتر رسيده است. نسل جديدي هم در حال ورود به خدمت است که 500 الي 600 کيلومتر برد دارد. برتري اين رادار نسبت به رادارهاي ديگر بيشتر به امواج پرقدرت آن مربوط ميشود بطوريکه حتي بعد از برخورد با جسم جاذب امواج رادار مقداري از امواج پر انرژي دوباره به رادار جنگنده باز ميگردد!

GOLDEN CROWN,
شما فرمانده نيروي هوايي هستي؟ همچنين حرف ميزني که ... بجاي سفر در خيالات و ناچيز نشان دادن توانمنديهاي کشور بهتر است اول خودت را اصلاح کني. اينکه انقلاب هم شد به شما يکي اصلا مربوط نيست.

Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 50 بار
سپاس‌های دریافتی: 181 بار

پست توسط zector » جمعه 4 خرداد 1386, 1:19 pm

گلدون کراون ،
شما بهتر است مفسر تیم های فوتبال بشوی تا اینکه میگ 31 را تحلیل کنید !
خالی بندی شما هم حدی دارد. یک مرتبه گفتید اها ایتالیا هستید ، بار دیگر گفتید که در کیف زندگی می کنید و الان فعلا" در روسیه هستید. لابد فردا پس فردا در تیم ملی اوکراین ، دروازه بان خواهید شد !

-
تماس:

پست توسط GOLDEN CROWN » جمعه 4 خرداد 1386, 1:25 pm

سعيد جان ....سلام
دوست من شما هر جا ميري بايد جنگ راه بندازي؟
اين که انقلاب شد پس به کي ربط داره؟ فقط به شما و هم نظر هاي شما؟ بقيه ايراني نيستند؟
شما پيغمبر هستي که ميگي من بايد خودم رو اصلاح کنم يا تو حوزه علميه درس خوندي؟
نخير بنده فرمانده نيرو هوايي نيستم .......منتقد اون هستم.
وقتي فرمانده نيروي هوايي هم مياد صاعقه رو با اف-18 و اف-22 مقايسه ميکنه سوادش معلوم ميشه......
کورش تو نخواب که ملتت در خواب است ، آرامگه ات غرقه به زير آب است ، اينبار نه بيگانه که دشمن ز خود است ، صد ننگ به ما که روح تو بيتاب است

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72624 بار
سپاس‌های دریافتی: 31662 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » جمعه 4 خرداد 1386, 3:07 pm

ghalamman جان
دليل اينکه به ايشون تذکري در انجمن داده نميشه اينه که قرار هست يکي از مديران که به خاطر ايشون اين موجود دوباره اجازة‌ي حضور در انجمن رو پيدا کرد، موارد رو تفهيم کنند، اگر تا امشب GoldenCrown رفتار خود را تغيير ندهند، همانند tall ديگر هرگز قدرت ورود به انجمن رو نخواهد يافت
موفق باشيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

-
تماس:

پست توسط GOLDEN CROWN » جمعه 4 خرداد 1386, 7:48 pm

جناب اقاي مدير سايت اقا محدي
با سلام
چه خلافي يا بي حرمتي نسبت به کسي از من سر زده که شما اين طور رفتار ميکنيد که اگر ..اگر......
دوست خوبم براي حظور من در اين سايت به من حقوق نميدن.....من نه به کسي توهين کردم نه چيز دروغي گفتم.اگر بنده به کسی توهین کردم يک مورد مثال بزنيد لطفا.!!!!!
داريم بحث ميکنيم و بنده جواب ميدهم.بنا بر اين نيست که اگر جواب بنده به مزاق بعضي دوستان خوش نيومد حالا حقيقت يا دروغ کسي از سايت اخراج بشه......
يک عده در اين سايت ده ها بار به بنده توهين کردن شما چرا به اونها تذکز نميدين.
شما اگر ميخوايين که بنده ديگر در سايت حاظر نشم مشکلي نيست .پي اوم بديد.بنده حتي يک پست ديگه نمدم.نيازي هم به اخراج کردن نيست.بنده مشغول تاسيس سايت خودم هستم.قدم همتون هم به روي چشم بنده کسي رو هم نه اخراج ميکنم نه فراري ميدم ميخواد انقلابي باشه يا منافق.
موفق باشيد

ارسال پست

بازگشت به “ديگر مباحث هوانوردي”