برگر بدون نان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هنر آشپزي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: achachi98, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1420
تاریخ عضویت: دوشنبه 17 مهر 1385, 9:56 am
محل اقامت: سرزمین تاریکی ها
سپاس‌های ارسالی: 1082 بار
سپاس‌های دریافتی: 869 بار
تماس:

برگر بدون نان

پست توسط gigi64 »

اگر از علاقمندان "برگر" ها هستید اما نباید نان میل کنید، این برگر با طعم استثنایی خود شما را راضی خواهد کرد. از آنجایی که که این برگر باید هنگام کباب شدن از حرارت یکنواخت بهره مند شود، در 18 دقیقه اول کباب کردن آن، مدام گوشه آن را بلند نکنید.

تصویر

مواد لازم برای 6 نفر:
• 900 گرم گوشت چرخ کرده کم چربی
• 230 گرم سوسیس دودی چرخ شده
• 85 گرم پنیر پارمسان خرد شده در اندازه 2.5 در 0.5 سانتیمتر
• 3 یا 4 ق.چ. فلفل دلمه ای قرمز کباب شده خرد شده به قطعات 2.5 سانتی متری
• نمک و فلفل
• برگ کاهو به مقدار لازم
• 6 گوجه فرنگی ریز

روش تهیه:
1. گوشت چرخ کرده و سوسیس را با دست در کاسه ای بزرگ با هم مخلوط کنید، نگران یکنواخت شدن آن نباشید، چون به تدریج بیشتر مخلوط خواهند شد. مخلوط گوشت را به 12 کره هم اندازه تقسیم کنید. هر یک از توپهای گوشت را روی کاغذ روغنی پهن کنید تا به شکل دایره ای به قطر 10 و ارتفاع 1.5 سانتیمتر درآید.

پنیر و فلفل دلمه ای را بر روی شش تا از برگرها تقسیم کنید و برگرهای ساده را روی آنها قرار دهید. دو لایه برگر را به آرامی روی هم فشار دهیدتا لبه ها بهم بچسبند. نمک و فلفل را روی آنها بپاشید.

2. برای منقل ذغالی، ذغالها را داخل منقل بچینید، توری یا سینی مخصوص کباب کردن را روی ذغالها قرار داده و با داغ شدن سینی، برگرها را روی آن بچینید، فاصله ذغال تا سینی را طوری تنظیم کنید که برگرها بدون خطر سوختن، به تدریج مغز پخت شوند. پس از گذشت 15 تا 18 دقیقه، آنها را برگردانید.

برای کباب کردن برگرها روی سینی مخصوص گاز (گریل) ، سینی را گرم کنید، حرارت را در درجه متوسط قرار دهید و برگرها را مطابق روش فوق کباب کنید.

3. برای سرو کردن، هر برگر را در بشقاب جداگانه بین برگهای کاهو قرار داده و یک گوجه فرنگی ریز را با خلال دندان روی ساندویچ قرار دهید.

bhg.com

منبع: مجله اینترنتی فریا
ارسال پست

بازگشت به “هنر آشپزي”