درگيري در مرز افغانستان و کوچاندن شيعيان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهارشنبه 27 دی 1385, 6:44 pm
محل اقامت: نزد خدايگان افسار گسيخته
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

درگيري در مرز افغانستان و کوچاندن شيعيان

پست توسط arash_slayer »

از چهار روز پيش تاکنون، در منطقه مرزي «پيوار» بين نيروهاي دولتي پاکستان و افغانستان درگيري‌هايي آغاز شده است که علاوه بر بر جاي گذاشتن چند کشته و زخمي، شائبه توطئه براي کوچاندن شيعيان از مناطق خود را ايجاد نموده است.

به گزارش سايت اخبار شيعيان، پس از آغاز درگيري در بين دولت‌هاي افغانستان و پاکستان در منطقه مرزي پيوار که از چهار روز گذشته چندين کشته و زخمي بر جاي گذاشته و تلاش براي ايجاد آتش‌بس حتي با دخالت نيروهاي ناتو و آمريکا نيز به نتيجه‌اي نرسيده است.

بنا بر اين گزارش، دولت پاکستان به شيعيان روستاهاي پيوار دستور داده است که منطقه را تخليه نمايند. مردم منطقه ابراز نگراني مي‌کنند که دولت اين بار با اين درگيري‌ها ـ که به نظر مردم بيشتر به جنگ زرگري شباهت دارد ـ اين منطقه را به تدريج از شيعيان تخليه کنند زيرا تاکنون به وسيله ده‌ها جنگ به ظاهر فرقه‌اي و بکارگيري نيروهاي يزيدي در رسيدن به اين هدف ناکام بوده است.

خواسته مردم پاکستان ـ بويژه شيعيان ـ که از ناامني شديد رنج مي‌برند و سرنوشتشان در دست گروه‌هاي تروريستي است، اين است که پاکستان بيش از عراق به نيروهاي چندمليتي نيازمند است و لازم است نيروهايي به عنوان حافظ صلح به اين مناطق اعزام شوند.

منبع: بازتاب
او دوم دسامبر به دار اويخته شد
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”