از ابتداي‌ تابستان‌ پليس‌ پياده‌ ميشود اما رانندگان‌ پياده‌ نميشوند

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

از ابتداي‌ تابستان‌ پليس‌ پياده‌ ميشود اما رانندگان‌ پياده‌ نميشوند

پست توسط Mohsen1001 »

معاون راهور ناجا در ديدار با مديرعامل ايران خودرو اظهار داشت: تلاش هاي ايران خودرو نشان داد صنعت مي تواند كليد توسعه و مظهر اقتدار و عزت كشور باشد.

به گزارش كارنا،سردار محمد رويانيان در اين ديدار كه روز يكشنبه در ايران خودرو صورت گرفت، افزود: پليس و ايران خودرو در دوسنگر متفاوت اما در يك جبهه مقدس قراردارند كه همان دفاع از كيان كشور در مقابل دشمنان اقتصادي، سياسي و نظامي است.

وي با تقدير از تلاش هاي مديريت ايران خودرو در پيگيري و رفع مشكلات پيش آمده براي خودرو 405 تصريح كرد: از دكتر منطقي به دليل برخورد مدبرانه و مسئولانه با اين موضوع تشكر مي كنم و به همه همكاران ايران خودرو مي گويم كه پليس به شما افتخار مي كند و در كنار شما است.

سردار رويانيان تداوم برنامه هاي ايران خودرو براي پيگيري و رفع نقص خودروهاي 405 در طرح ارتقاي سامانه سوخت رساني را گواه پويايي اين شركت برشمرد و اضافه كرد: ايران خودرو نه براي رفع مسئوليت بلكه مسئولانه وارد ميدان شد و اكنون چنانچه در قضيه 405 اثبات شد، نگاه به بحث ايمني را عميق تر كرده است.

معاون راهور ناجا در پايان اين ديدار لوح قدرداني از مديرعامل ايران خودرو را به دليل همكاري در طرح امداد نوروزي سال 86 به وي اعطا كرد.

پيش از سخنان معاون راهنمايي و رانندگي ناجا، مديرعامل ايران خودرو با ارائه توضيحاتي، به تشريح اقدامات صورت گرفته در خصوص فراخوان و برطرف كردن نقص خودروهاي 405 و نيز طرح ارتقاي سامانه سوخت رساني محصولات ايران خودرو پرداخت.

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي با بيان اينكه ساليانه 50 ميليون قبض جريمه در كشور صادر مي‌شود، گفت: پس از جريمه، 4 برخورد توهين به مأمور، قصد تطميع مأمور، تهديد مأمور و چانه زدن با مأمور از سوي رانندگان انجام مي‌شود.

به گزارش كارنا، سردار محمد رويانيان امروز در اولين جلسه كميته علمي اصلاح رفتار پليس راهنمايي با مردم افزود: فقط 22 درصد از رانندگان متخلف پس از اعمال قانون تخلف خود را مي پذيرند و 78 درصد از طريق 4 روش توهين به مأمور قصد تطميع مأمور، تهديدمأمور و يا در صدد چانه زني با مأمور برمي آيند.

وي پليس راهنمايي و رانندگي را ويترين نيروي انتظامي توصيف كرد و گفت: ساليانه 3 ميليون پلاك خودرو از سوي پليس راهور صادر مي شود و اين در حالي است كه 3 ميليون گواهينامه و 3 ميليون خدمات پس از شماره گذاري نيز طي يك سال به مردم ارائه مي شود كه اين نشان دهنده نوع و سطح تماس پليس راهور با مردم است كه اين نوع تماس در ايران بي نظير است.

وي با اشاره به ارسال روزانه 50هزار پيام كوتاه (SMS) از سوي مردم جهت اخذ دريافت خلافي خودرو گفت: هم اكنون روزانه 50هزار تماس كوتاه از سوي مردم جهت دريافت صورت وضعيت خلافي خودرو ارسال مي شود كه پيش بيني مي كنيم اين رقم تا پايان سال به 100هزار تماس افزايش يابد.

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي با بيان اينكه رانندگاني كه در خيابانها اقدام به لايي كشيدن مي كنند قطعا مشكل رواني دارند گفت: اين افراد باعث تحريك رانندگان ديگر و در نهايت ايجاد بي نظمي در ترافيك مي شوند.

وي با اشاره به بروز مشكلات در زيرساختها گفت: به طور مثال خيابان‌هاي تهران ظرفيت تردد يك ميليون خودرو را دارد ولي هم اكنون 3 ميليون خودرو در تهران تردد مي كند و در بعد ترافيكي نيز در تهران براي يكصدهزار خودرو پاركينگ وجود دارد و اين در حالي است كه 3 ميليون خودرو در آن وجود دارد و نبودن پاركينگ در مكان هاي مناسب باعث بروز تخلف و در نهايت ايجاد ترافيك مي شود.

رويانيان نداشتن ايمن كامل در وسايل نقليه و نبودن متولي خاص ترافيك در كشور را از مشكلات ديگر ترافيكي ذكر كرد و گفت: جهت حل مشكلات ترافيكي در كشور نياز به انسجام ملي وجود دارد.

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي با اشاره به چالش هاي دورن سازماني گفت: به روز نبودن سيستم‌هاي آموزشي، نداشتن انعطاف پذيري لازم و نبودن سيستم هاي الكترونيكي از چالش هاي درون سازماني است.

وي ادامه داد: هم اكنون در جهت كنترل وضعيت ترافيك مجبور به استفاده از نيروهاي انساني در زمان هاي طولاني هستيم كه اين غلط ترين روش در دنيا است.

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي ناجا در ادامه با اشاره به فعاليت هاي پليس راهور در ايام نوروز گفت: مطابق آمار پزشكي قانوني در فروردين ماه با تلاش پليس راهنمايي و استفاده از ظرفيت هاي رسانه اي موفق شديم ، 289 نفر كاهش تلفات رانندگي داشته باشيم كه اين كاهش كشته در طول 10 سال گذشته بي سابقه بوده است.

سردار رويانيان ترافيك را به عنوان بارزترين نهاد رفتار اجتماعي توصيف كرد و گفت: براي رسيدن به انضباط و نظم اجتماعي بايد از موضوع ترافيك آغاز كنيم؛ زيرا ترافيك نشان‌‏دهنده رفتار اجتماعي يك جامعه است.

وي ادامه داد:جامعه‌‏اي به امنيت مي‌‏رسد كه قبل از آن در اين جامعه احساس امنيت فراگير ايجاد شود و در اين صورت شاهد توسعه نظم عمومي در كشور خواهيم بود.

‌‌رئيس‌ پليس‌ راهنمايي‌ و رانندگي‌ گفت‌‌: از ابتداي‌ تابستان‌ پليس‌ پياده‌ مي‌ شود اما رانندگان‌ پياده‌ نمي‌ شوند.‌

به‌ گزارش‌ كارنا، سردار محمد رويانيان‌ امروز در مصاحبه‌ با خبرنگاران‌ با بيان‌ اينکه‌ به‌ زودي‌ نخستين‌ حرکت‌ براي‌ بهبود رفتار پليس‌ آغاز مي‌ شود افزود‌: ماموران‌ راهنمايي‌ و رانندگي‌ موظفند بر اساس‌ قانون‌‌ هنگام‌ متوقف‌ کردن‌ خودرويي‌ حتما از خودروي‌ خود پياده‌ و از سمت‌ چپ‌ به‌ خودرو نزديک‌ و با احترام‌ مدارک‌ راننده‌ را مطالبه‌ و با تفهيم‌ تخلف‌ اعمال‌ قانون‌ کنند. ‌

وي‌ همچنين‌ گفت:‌‌ ماموران‌ گشتهاي‌ پليس‌ در هنگام‌ استفاده‌ از بلند گو حق‌ توهين‌ و استفاده‌ از کلمات‌ تند و خشن‌ را ندارند و بايد با احترام‌ رانندگان‌ را مورد خطاب‌ قرار دهند. ‌

رئيس‌ راهنمايي‌ و رانندگي‌ ناجا از پخش‌ برخي‌ انيميشن‌ ها و فيلمها در صدا و سيما انتقاد کرد و افزود‌ :در برخي‌ از اين‌ موارد پخش‌ شده‌‌ مقررات‌ راهنمايي‌ و رانندگي‌ رعايت‌ نمي‌ شود و موجب‌ ترويج‌ بي‌ قانوني‌ است‌ .‌

سردار رويانيان‌ از کارگردانان‌‌ تهيه‌ کنندگان‌‌ هنرمندان‌ و مسولان‌ مربوط خواست‌ تا هنگام‌ تهيه‌ اين‌ برنامه‌ ها حتما اين‌ مسائل‌ را رعايت‌ کنند. ‌

وي‌ گفت‌‌ :به‌ نظر مي‌ رسد بايد در زمينه‌ مسائل‌ ترافيکي‌ از تشکل‌ هاي‌ غيردولتي‌ استفاده‌ کرد زيرا برخي‌ از نهادها و سازمانهاي‌ دولتي‌ براي‌ برخورد با رانندگان‌ خاطي‌ هماهنگ‌ و يکصدا نيستند.‌

carna.ir
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”