جايگزيني خودروهاي دست دوم با نو در سايپا

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

جايگزيني خودروهاي دست دوم با نو در سايپا

پست توسط Mohsen1001 »

مدير عامل شركت مهندسي و بازرگاني خودرو سايپا ( ستكو) گفت: طرح سايپا براي جايگزيني خودروهاي دست دوم پرايد سال 81 به بعد با خودروهاي نو و بهسازي و عرضه خودروهاي دست دوم همراه با اعطاي تسهيلات بانكي از روز دوشنبه 30 ارديبهشت ماه به اجرا درآمده است.

به گزارش خبرنگار كارنا، مجريان اين طرح در نشستي خبري به تشريح ابعاد آن پرداختند و شرقي مدير عامل شركت ستكو خاطر نشان كرد: اين طرح قبلا نيز اعلام شده بود و در آن دوره متقاضيان خودروهاي دست دوم بيشتر از عرضه‌كنندگان و مراجعان بودند اما اكنون پيش‌بيني مي‌شود با افزايش مراجعان تناسبي ايجاد شود.

وي اهداف طرح جايگزيني خودروهاي دست دوم سايپا را 3 هزار دستگاه در سال جاري ذكر كرد و در پاسخ به پرسش يكي از خبرنگاران گفت: اجراي اين طرح تداخلي با وضعيت بازار ندارد.

شرقي توضيح داد: در خريد از بازار آزاد مشتري امكان يافتن تمامي نقايص فني و يا اسناد خودرو را ندارد اما در اين طرح عيوب خودرو هم براي خريدار و هم فروشنده مشخص مي‌شود.

وي گفت: ثبت نام براي جايگزيني خودروهاي دست دوم از سه ماه قبل شروع و از روز دوشنبه اجراي طرح آغاز مي‌شود.

محمد پيري معاون مالي و اداري شركت ( ستكو) نيز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: طرح جايگزيني خودروهاي دست دو سايپا مزيتهايي را براي دوگروه ايجاد مي كند.نخست كساني كه چند سالي از خودروهاي خود استفاده كرده و مايل به تعويض آن با خودروهاي نو هستند و دوم كساني كه امكان خريد خودروهاي نو را ندارند و مي‌توان خودروهاي دست دوم در اختيارشان قرار داد.

وي افزود: بر اين اساس تسهيلاتي را از طريق موسسات مالي و اعتباري خصوصي ودولتي پيش بيني كرده ايم و با معرفي مشتريان سايپا به اين موسسات امكان استفاده از اين تسهيلات را فراهم كرده ايم.

پيري تسهيلات اعطايي از موسسات دولتي را داراي نرخ سود 14 درصد و موسسات خصوصي را 17 درصد ذكر كرد و افزود: اگر مشتري متقاضي جايگزيني خودرو دست دوم پرايد خود با پرايد نو باشد ميزان تسهيلات اعطايي دو ميليون تومان و در صورتي كه خواستار جايگزيني خودرو پرايد خود با خودرو ريو باشد 5 تا 5/6 ميليون تومان تسهيلات دريافت خواهد كرد.

معاون مالي و اداري ستكو ادامه داد: براي خريدار خودروهاي بهسازي شده نيز 3 تا5/3 ميليون تومان تسهيلات در نظر گرفته شده است.

وي گفت: براي بهسازي خودروهاي دست دوم سرمايه‌گذاري زيادي انجام شده است هم اكنون در حال آماده سازي فضايي به وسعت 12 هزار متر براي بهسازي خودروهاي دست دوم هستيم.

وي تصريح كرد: سن خودروهايي كه در طرح جايگزيني خودروهاي دست دوم سايپا پذيرش مي‌شوند سال 81 به بالا و با حداكثر پيمايش 120 هزار كيلومتر است.

كيومرث سليماني نژاد سرپرست واحدهاي بازاريابي و فروش طرح جايگزيني خودروهاي دست دوم نيز گفت: كاري كه شركت ستكو انجام مي‌دهد خدمت رساني به مشتريان قبلي سايپا است و اين طرح در حيطه جايگزيني محصولات سايپا كار مي كند.

وي تصريح كرد: كاري كه ستكو انجام مي ‌دهد ارايه خدمات مشاوره‌اي است و با كارشناسي فني و رسمي قيمت خودرو با ذكر هزينه هاي رسمي به بهترين شكل و بدون دريافت هزينه اي اعلام مي‌شود.

سليماني با بيان اينكه در كنار انجام اين كارشناسي‌ها كارشناس بازار نيز براي قيمت‌گذاري حضور دارد ، افزود: تعداد خودروهاي پرايد حائز شرايط جايگزيني در كشور 938 هزار و 447 دستگاه پيش بيني شده اند.

وي تاكيد كرد: خودروهاي عرضه شده در اين طرح بايد داراي وضعيت كيفي و ظاهري قابل قبول بوده و دچار تعميرات كلي و يا تصادفات شديد نشده باشند.

سليماني گفت: در اين طرح توسط كارشناسان اصالت خودرو و مالكيت آن احراز شده و خريداران مي‌توانند نسبت به سلامت و سرقتي نبودن خودرو اطمينان داشته باشند.

وي يادآور شد: مشتريان براي استفاده از خدمات طرح جايگزيني خودروهاي فرسوده مي‌توانند به مركز ارايه اين خدمات واقع در تقاطع خيابان آزادي و يادگار امام مراجعه كرده و فرم مربوطه را پر كنند.

اين مدير ستكو افزود: پس از انجام كارهاي كارشناسي در صورتي كه قيمت اعلام شده مورد توافق مشتري و مركز خريد باشد ، اقدام بعدي براي جايگزيني انجام خواهد شد.

سليماني همچنين از ارايه اطلاعات مورد نياز مشتريان در سايت [External Link Removed for Guests] خبر داد.

امير صديقي مدير بهسازي پروژه نيز در اين نشست خبري حداكثر زمان بهسازي خودروهاي دست دوم را 3 الي 4 روز ذكر كرد وگفت: هزينه بهسازي خودرو بر روي قيمت تمام شده خودرو لحاظ مي‌شود.
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: چهارشنبه 24 مهر 1387, 3:22 pm

پست توسط WALKMAN_2010 »

سلام

من شماره هايي از اين شركت مي خواستم كه تماس بگيرم؟

آيا اين طرح براي تمام استانهاي كشور است يا فقط براي استان تهران است؟

با تشكر
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”