دروغي به نام تكامل

در اين بخش مي‌توانيد در مورد علوم دانشگاهي در سطوح و گرايشهاي مختلف به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, شوراي نظارت

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

پست توسط mann » شنبه 5 خرداد 1386, 11:23 am

نحوه روي کار آمدن موجودات زنده از تقسيم به نر و ماده و تولید مثل به آن شکل؟

من کاملا مخالفم ::ss ::ss ::ss

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: همه جاي ايران زمين
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط KingArash » شنبه 5 خرداد 1386, 11:57 am

mann نوشته شده:
حتي اگر به طور صد در صد هم نظريه به وجود آمدن موجودات پيچيده از موجودات تک ياخته يا تک سلولي ثابت شود
باز هم اين موضوع که خود موجودات تک سلولي چندان هم ساده نيستند باقي مي ماند :-o :shock:

اما سوال اصلي اين نيست

سوال اصلي اين است که خود موجودات تک سلولي اوليه از کجا امده اند؟ از فضا يا زمان؟ :::P :::P :::P :::P :grin:

من یه جایی حدود 20 سال پیش خوندم که شخصی بنام استانلی میلر تونسته با ایجاد شرایطی
نظیر شرایط اولیه زمین در حدود 450 میلیون سال پیش، در آزمایشگاه مولکول های آلی زنده بوجود
بیاره! حالا چطوری؟ من نمی دونم و حتی باورش برام سخته! ولی خوب یه منبع علمی معتبر نوشته
بود. :-x

Novice Poster
Novice Poster

پست توسط mann » شنبه 5 خرداد 1386, 12:41 pm

مولکولی مثل DNA باعث ايجاد حيات مي شود اما منشا آن مشخص نيست در ضمن اين مولکول از خود رفتار هايي
نشان مي دهد مثلا يک مولکول DNA مولکول ديگر را باز سازي مي کند اما اين نشانه حيات نيست چون تمامي مولکولها در سطح زير اتمي رفتار هايي در مقابل ملکول هاي ديگر انجام مي دهد :shock: يعني مثلا يک مولکول آهن حيات دارد :::P
ملکول يک ماده ي آلي در نهايت يک مولکول کمک کننده به حيات است اما خود باعث ايجاد حيات نمي شود يعني پروتيين به حيات کمک مي کند وکمبودش باعث ضرر می شود :?
سلول از سلول ايجاد مي شود و هزاران مولکول يک سلول را به وجود مي آورند اما طي فرايند تقسيم سلولي نه اين که چند مولکول تصميم بگيرند با هم حيات ايجاد کنند

خيلي پيچيده :? است اما مواد آلي در محل زندگي حيات وجود دارند :-x توضيحش سخت است

من حوصله ندارم :P اگر داشتم يه مقاله کامل تهيه مي کنم :L:L زياد اميدوار نباشيد

:-D

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار
تماس:

پست توسط Sardar » شنبه 5 خرداد 1386, 1:17 pm

من یه جایی حدود 20 سال پیش خوندم که شخصی بنام استانلی میلر تونسته با ایجاد شرایطی
نظیر شرایط اولیه زمین در حدود 450 میلیون سال پیش، در آزمایشگاه مولکول های آلی زنده بوجود
بیاره! حالا چطوری؟ من نمی دونم و حتی باورش برام سخته! ولی خوب یه منبع علمی معتبر نوشته
بود.

مي خوام برات توضيح بدم ولي خيلي سخته :grin:
مثلا يک قطره آب باران رو در نظر بگير که به سطح يک حوزه آبي برخورد که حاوي يک لايه نازک چربي است بعد چربي و قطره آب با هم از سطح آب فاصله مي گيرند و بار ديگر با برخورد به سطح آب بسته اي که حاوي مواد اوليه (مثل فسفر و...) تشکيل مي شود که دو لايه چربي آب و محتويات را محاصره کرده است.
گلسرول هاي دو لايه چربي هم ... (از اينجا به بعد رو نمي توانم توضيح بدهم) :?
بدين نحو اولين سلول ساده تشکيل مي شود. :-(
هیهات منا الذلة

Novice Poster
Novice Poster

پست توسط mann » شنبه 5 خرداد 1386, 1:40 pm

اگه نمي توني چرا توضيح مي دي منم که گفتم اگه حوصله داشتم يه مقاله مي فرستم :grin:

Captain
Captain
محل اقامت: هرکجا هستم باشم آسمان مال من است ! ! !
سپاس‌های ارسالی: 103 بار
سپاس‌های دریافتی: 117 بار

پست توسط osilatoria » شنبه 5 خرداد 1386, 7:24 pm

توضیحات Sardar عزیز تقریبا درست بود . mann شما یه بار دیگه دقیق بخونید . متاسفانه شما دوست ندارید که قانع بشید و فقط دارین بحث رو شلوغ می کنید . لطفا سوالات تون رو یکی یکی مطرح کنید تا من و سایر دوستان تا جایی که میتونیم جواب بدیم . :-)

Sardar نوشته شده:کسي جواب منو نداد :?
نحوه روي کار آمدن موجودات زنده از تقسيم به نر و ماده و تولید مثل به آن شکل؟

موجوداتی که تازه پدید آمده بودند تک سلولی بودند و به روش تقسیم دوتایی تولیدمثل می کردند. پس از تشکیل موجودات پرسلولی ساده ساختمان هایی نظیر آنتریدی و آرکگن که نمونه اون رو الان در سرخس ها و کاهو دریایی می بینیم پدید اومد . از تکامل هین ساختارهای تولید مثلی اولیه ساختارهای تولید مثلی که اکنون میبینیم بوجود اومد.

Saeid12345 نوشته شده:من که حوصله نداشتم اين مطالب رو بخونم ولي يک نکته را ميدانم و ان اين است که حتي اگر نظريه تکامل درست باشد در مورد انسان صادق نيست چون ما اصلا از اين دنيا نيستيم و به نوعي داريم دوران تبعيدي خود را سپري ميکنيم. :-o

سعید جان بحث نظریه داروین رو وارد مسائل دینی نکنید و به اون صرفا به عنوان یه مسئله علمی نگاه کنید . می تونیم بگیم انسان اولیه از تکامل موجودات ساده تر بوجود اومده و انسانی که نماینده خدا در زمین هست پس از اون به زمین فرستاده شده . ( من در این زمینه مطالعه کردم و حرف برای گفتن زیاد دارم اما بحث کاملا منحرف میشه ) فقط به عنوان یه گریز کوچک میخوام بگم که انسان ابوالبشر رو با انسان فرستاده خدا یکی ندونید .

در ضمن چون مولکول DNA توان همانند سازی رو داره خصوصیات متفاوتی با مولکول های معدنی داره و مقایسه اون با مولکول آهن اصلا کار درستی نیست .
 تصویر 

Novice Poster
Novice Poster

پست توسط mann » شنبه 5 خرداد 1386, 7:49 pm

سوالات خود را يکي يکي مطرح کنيد

باشه بر روي چشم :P

موجودات تک سلولي ساده چگونه پديد آمدند ؟

يعني مولکول ها محيط چگونه به اين نتيجه رسيدند که حيات را به وجود بياورند؟ :L:L ::ss

فعلا به اين جواب بدين تا بعد

اين نظريه مشکل داره همون طور که گفتم ناقصه شما جوانان دانشمند اين مملکت بايد يه نظريه جديد ارايه کنيد :razz:

Novice Poster
Novice Poster

پست توسط mann » شنبه 5 خرداد 1386, 7:52 pm

در ضمن من بحثو شلوغ نمي کنم :L:L من اين جا هستم تا اين نظريه را مسخره کنم :grin:

چون واسه خودش جوکيه اين تکامل :D

Captain
Captain

پست توسط osilatoria » شنبه 5 خرداد 1386, 8:11 pm

mann چطور وقتی شما ساده ترین مبانی نظریه تکامل رو هم نمی دونید به خودتون اجازه میدید این نظریه رو مسخره کنید ؟ مگر شما چه تحصیلاتی دارین ؟ می دونستم شما فقط قصد این رو دارین که این نظریه رو مسخره کنید حالا هم که خودتون گفتین پس بحث با شما فایده ای نداره . فقط جواب همین سوال تون رو میدم !

موجودات تک سلولي ساده چگونه پديد آمدند ؟

پس از اون قضیه ی سوپ بنیادین و تشکیل مواد آلی ( که یکی از دوستان هم به آزمایشات آقای استنلی میلر اشاره کردن و در نتیجه این تئوری ثابت شده هست ) مواد آلی مثل لیپیدها و پروتئین ها با اجتماع در کنار یکدیگر ساختمان هایی رو بوجود آوردند کیسه مانند مثل توپ فوتبال . (مثل یه قطره روغن که درون آب میفته اما با این تفاوت که ساختار غشایی دولایه و مولکولهای آبگریز لیپیدها این امکان رو بوجود آوردن که درون این توپ خالی باشه و توسط ماده زمینه ای که بعدا به سیتوپلاسم تکامل حاصل کرد پر بشه ) با نفوذ مولکول های DNA و RNA درون این ساختارها و همانند سازی اونها ساده ترین شکل حیات صورت گرفت . یعنی تولید سلولی که نسبتا پایدار باشه و توتنایی تولید مثل خود رو داشته باشه (تولیدمثل)
 تصویر 

Novice Poster
Novice Poster

پست توسط mann » شنبه 5 خرداد 1386, 8:44 pm

ببخشيد خيلي معذرت مي خوام اما اين فقط يه توصيف خياليه :grin:

توسط ماده زمینه ای که بعدا به سیتوپلاسم تکامل حاصل کرد پر بشه

هرگز توضيح نداده چگونه با سيتوپلاسم تکامل رخ داده :shock:
یعنی چه طور پر شده :o

ا نفوذ مولکول های DNA و RNA درون این ساختارها و همانند سازی اونها ساده ترین شکل حیات صورت گرفت

سوال 2-RNA وDNA چگونه به وجود آمده اند؟و چگونه به این ساختار نفوذ کرده اند؟ 8)

سوال 2-RNA وDNA چگونه به وجود آمده اند؟ ::mo ::mo

Novice Poster
Novice Poster

پست توسط mann » شنبه 5 خرداد 1386, 8:58 pm

من قبل از نوشتن پست بالا فقط قسمت جواب شما رو خوندم در نهايت بازم مي گم

اين نظريه ناقصه

یک نقص پایه و اساس مهمترین معادلات را نابود می کند چه برسه به چندین نقص

پس نباید در تفکرات خودمون جایی برای نقص در نطر بگیریم

Captain
Captain

پست توسط osilatoria » شنبه 5 خرداد 1386, 10:25 pm

اول اینکه پسته های متوالی و استفاده بیجا از فونت بزرگ خلاف قوانین انجمن هست . دوم اینکه من دانشجوی پزشکی هستم و نظریه ی داروین و مباحث پیرامون اون رو به طور کامل مطالعه کردم . سوم اینکه طبق نظریه سوپ بنیاین که در بالا به اون اشاره شد مواد آلی از جمله DNA و RNA پدید اومدن .

دوست عزیز با وجود احترام زیادی که برای شما قائل هستم اما بحث کردن با شما فایده نداره . با کسی باید بحث کرد که لا اقل با مقدمات نظریعه تکامل آشنایی داشته باشه . پیشنهاد می کنم شما کتاب زیست شناسی پیش دانشگاهی فصول 3 و 4 را مطالعه کنید بعد اگر سوالی بود درخدمتم.
 تصویر 

ارسال پست

بازگشت به “علوم”