دروغي به نام تكامل

در اين بخش مي‌توانيد در مورد علوم دانشگاهي در سطوح و گرايشهاي مختلف به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, شوراي نظارت

Major
Major
پست: 422
تاریخ عضویت: یک شنبه 30 مهر 1385, 12:09 pm
سپاس‌های ارسالی: 50 بار
سپاس‌های دریافتی: 181 بار

پست توسط zector » شنبه 5 خرداد 1386, 10:38 pm

در بسياري از موارد يه مهاجرت ساده و يافتن جاي مناسبتر راه حل قضيه است!
اما طرف ديگه قضيه موجودات ديگري هستند نظير يک نوع ماهي که فقط در ّآبهاي غارهاي تاريک زندگي مي کنه
و جاي چشماش دقيقاً مشخصه ولي چشم نداره!!


اما در مورد مهاجرت يا سفر خود مهاجرت از کجا ناشي مي شود ومثلا پرندگان از کجا مي فهمند مهاجرت کنند


1-چه طور موجودات اعماق اقيانوس به فکر مهاجرت افتادند؟
2- اين غريزه در حيوانات از کجا امده و نسل به نصل منتقل شده؟
3- ايا مي توان در ساختار ژنتيکي پرندگان ردي از عوامل مهاجرت پيدا کرد؟
4- مي توان گفت ژنتيک حافظه را منتقل مي کند؟


به هر حال ابهام هميشه وجود دارد و اين نظريه همه چيز را توضيح نمي دهد پس يا غلط است يا..............
يا ناقص.....يا کذب .....

اگر حيات به طور اتفاقي پديد آمده باشد پس در زمان حال نيز امکان پديد آمدن موجودات تک سلولي ساده
وجود دارد اما موجودات تک سلولي هم نمي توانند به اندازه يک ويروس ساده باشند
ويروس يک پوسته است با يک رشته ژن درون پوسته که در واقع حيات ندارد اما وجودش به وجود حيات نيازمند چون از طريق يک سلول زنده توليد مثل مي کند


دوست عزیز ، آقا/خانم mann ، شما هزاران سوال را در چند جمله مطرح می کنی و این باعث میشه بحث شاخ و برگ پیدا کند.
غریزه جانداران را باید در علم رفتار شناسی (Ethology) بررسی کنی که البته تحت تاثیر محیط و ژنتیک است. ضمنا" شما چون رشته ات تجربی نیست شاید درک این مسائل برایت سخت باشد. اینها همگی اثبات شده اند. توضیحش برای افرادی که رشته شان زیست شناسی نیست شاید کمی مشکل باشد.
شما اگر علاقه به تکامل دارید ، می توانید کتابهایی درباره تکامل جانداران از بیرون تهیه کنید و مطالعه کنید. ببینید مسائل تکامل به این سادگی نیست که یکی بیاید نظر بدهد که چون اینجوری است پس تکامل رد می شود و غیره.
من مطمئنم اگر بخواهم توضیح دهم ، یک کلمه از حرفهایم را متوجه نمی شوید. بنده تحصیلات عالیه دارم و رشته ام تا حدودی مربوط به تکامل و ژنتیک است.
تکامل موجودات و تغییرات جمعیت ها به دلایل مختلف است : 1- رانش ژن (gene drift) 2- شارش ژن 3- موتاسیون ها 4- انتخاب طبیعی و غیره . هر کدام از این موضوعات توضیح مفصلی دارند و خصوصا" اینکه در ژنتیک جمعیت از اصول آماری و احتمال بسیار زیاد استفاده می شود. اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید می توانید در ویکی پدیا مطالب مفیدی در مورد تکامل پیدا کنید و مطالعه کنید.
الان علم تکامل این قدر گسترده شده است که خودش به زیر رشته های گوناگون تقسیم می شود.

نحوه روي کار آمدن موجودات زنده از تقسيم به نر و ماده و تولید مثل به آن شکل؟

سخت پوستان دریایی و نرم تنان از اولین جانورانی بودند که بصورت نر و ماده بودند.
البته گیاهان هم نر و ماده هستند البته اکثرشان بصورت هرمافرودیت(نر و ماده) هستند یعنی اندام نر(پرچم ها) و اندام ماده(تخمدان ها) بر روی یک گل قرار دارند(گیاهان تک لپه و دولپه ای). بعضی از گیاهان هم نر و ماده شان جدا است مثل نخل.
در بازدانگان مثل کاج و سرو ، با اینکه اندام نر و ماده بر روی یک مخروط قرار ندارند اما به این صورت است که مخروط های نر در بالای درخت هستند و مخروط های ماده پایین تر از آن قرار دارند.
البته در بعضی از حشرات ، خصوصا" حشرات اجتماعی مثل مورچه ها و زنبورها و موریانه ها علاوه بر جنس نر و جنس ماده ، جنس سومی به نام جنس عقیم یا کارگر داریم. بیشترین تعداد هم همین کارگرها هستند. نرها فقط برای بارور کردن ملکه (جنس ماده) هستند و سپس از جامعه بیرون انداخته می شوند یا می روند. تمام وظایف جامعه اینگونه حشرات از قبیل نظافت ، جمع آوری غذا و دفاع و غیره به عهده کارگرهاست.

Novice Poster
Novice Poster
پست: 91
تاریخ عضویت: شنبه 22 اردیبهشت 1386, 2:03 pm
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

پست توسط mann » شنبه 5 خرداد 1386, 10:41 pm

حالا نميشه يه منبع تو اينترنت برام پيدا کني :AA: الان خرداده کتاب زيست از کجا بيارم :K:L

در نهایت بازم یه نظریه تا ثابت بشه کلی کار داره :sad: نمی شه یه نتیجه گیری کلی بیاری چه قدرش ثابت شده :-(

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1575
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 1:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار
تماس:

پست توسط Sardar » شنبه 5 خرداد 1386, 10:55 pm

دوست عزیز با وجود احترام زیادی که برای شما قائل هستم اما بحث کردن با شما فایده نداره . با کسی باید بحث کرد که لا اقل با مقدمات نظریعه تکامل آشنایی داشته باشه . پیشنهاد می کنم شما کتاب زیست شناسی پیش دانشگاهی فصول 3 و 4 را مطالعه کنید بعد اگر سوالی بود درخدمتم.

...
حالا نميشه يه منبع تو اينترنت برام پيدا کني الان خرداده کتاب زيست از کجا بيارم

فکر کنم اين لينک جوابگو باشد
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
هیهات منا الذلة

Novice Poster
Novice Poster
پست: 91
تاریخ عضویت: شنبه 22 اردیبهشت 1386, 2:03 pm
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

پست توسط mann » یک شنبه 6 خرداد 1386, 10:19 am

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


آقايان بابا اينا که باز همش نظريه س خودش داره مي گه تا حالا اثبات نشده :-(


من جواب نگرفتم این نظریه هم چنان ناقصه :lol: :lol:

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1575
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 1:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار
تماس:

پست توسط Sardar » دو شنبه 23 مهر 1386, 3:58 pm

يک منبع پيدا کردم در مورد بيگ بنگ و نظريه تکامل از ديدگاه يک نظريه پرداز مسلمان به نام هارون يحيي که اگر شود امروز نظرياتش رو تو فروم قرار مي دهم.(خيلي زياده)
هیهات منا الذلة

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 188
تاریخ عضویت: شنبه 10 شهریور 1386, 8:00 pm
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط maryam-paizi » پنج شنبه 26 مهر 1386, 2:30 pm

من اصلا" قصد تصديق يا تکذيب حرفهاي شما دوستلان را ندارم اما چند سالي که در دبيرستان زيست شناسي خواندم بايد يه جايي به دردم بخورد يا نه؟! :shock:
نظريه تکامل طبيهي يا(( داروينيسم)) که نشا"ت گرفته از نظريات چارلز فرانسيس داروين(1809-1882) زيست شناس انگليسي است يکي از جنجالي ترين مباحث زيست شناسي است که تا امروزه هم موافقان و مخالفان زيادي دارد. بخصوص که اين نظريه در تقابل کامل با گفته هاي کتب مقدس در مورد آفرينش موجودات است!
ماجرا از سال هاي جواني داروين شروع شد که او همراه با کشتي( H M S beagle) !!!! اسمش توي زيست پيش دانشگاهي بود :::P راهي جزاير گالاپاگوس در غرب اروگوئه شد. داروين در امريکايي جنوبي سهرهاي ميوه خوار ديد اما وقتي وارد گالاپاگوس شد انواع متفاوتي از سهره ها ( ميوه خوار- گوشت خوار -دانه خوار و ...) ديد. او حدس زد که تمام انها از خاک اصلي امريکا به جزيره امدند پس اين همه تفاوت براي چيست؟؟؟؟ اين شد اولين جرقه نظريه تکامل :-( البته قبل از داروين افرادي نيز بودند که در اين زمينه تحقيق ميکردند و به نتايجي مانند داروين نيز رسيدند اما ان را در عيان بيان نکردندمثل ژورژ کويه ( فسيل شناس مشهور فرانسوي که پدر علم فسيل شناسي بود) و ادوارد مانتل( زمين شناس اسکاتلندي) به هر حال داروين در سال1859 نتايج تحقيقات خود را منتشر کرد که فرضيه ( بقاي اصلح) ناميده شدو سرو صداي زيادي به پا کرد. البته نظريه انتخاب طبيعي اصلاح شده و کامل تر از نظريه بقاي اصلح داروين است و حتي خود او نيز نقش چنداني در ان نداشت داروين فقط سويچ را زده بود و بقيه کار را ديگر دانشمندان انجام دادند هرچند به نام داروين تمام شد. :-x
درمورد کتب اسماني sardar جان : علم زيست شناسي يک علم پوزوتويستي( تجربه گرايي) و منطبق بر ازمايش و تجربه و حواس است ( کم کم دارم فيلسوف ميشم)! :shock: :smile: و از نظر آن هرچيزي که قابل آزمايش و تجربه کردن نباشد از درجه اعتبار ساقط است همين طور کتب مقدس!!!! :x
در ميان زيست شناسان موافقان و مخالفان بسياري در مورد داروينيسم وجود دارند که هر دو دلايل خودشان را دارند. مثلا" انتخاب طبيعي ميگويد که پرندگان از خزندگان بوجود امده اند. خوب در لايهاي زمين شناسي فسيل پرندگان درلايهاي بالاتر و خزندگان در لايه هاي پايينتر يافت شد و از ان مهمتر يک مدرک غير قابل انکار نيز يافت شد . فسيل موجودي که نيمي پرنده و نيمي خزنده بود.! :-O (( آرکئو پتريکس)) يا بال باستاني که مانند پرندگان پر داشت با منقار و بال البته قادر به پرواز کردن نبود و مانند خزندگان دم داشت با دندان و شش ! :? به اين فسيلها (( حلقه حد واسط )) ميگويند.که کمک بزرگي به نظريه داروينيسم است.
اما در مورد ميمون و انسان: :-( مشکل اصلي داروينيسم همين جا است که انسان را نتيجه تکامل ميمون سانان ميداند :-x اما شواهد و مدارک معتبري در دست ندارد و هنوز بطور کامل اثبات نشده زيرا ازيک سو حلقه حد واسط يعني موجودي که ميان انسانها و ميمون سانان باشد يافت نشده و از سوي ديگر تکامل سريع مغز ميمون سانان در مدت بسيار کوتاه چند ميليون ساله( البته از نظر زيست شناسي کوتاه) :-) هنوز توجيه نشده است .
اما جالب است که بدانيد اسم علمي بشر(( هو موس ساپينوس)) (مرده شور اين اسمهاي لاتين رو ببره!) است که ( ساپينوس) يعني عاقل انديشمند و (هوموس) بلا نسبت شما نام سرده ميمون سانان است!!! :-O :-? :x يعني بعله!
چند نکته:
1- sardarجان: :razz: :razz: از شما و عقايدتان و سواد خوبتان در همه زمينه ها تشکر ميکنم و خوشحالم چنين فردي در اين انجمن است> :razz: :smile:
2- osilatoria : اسم کاربري شما( اميدوارم ناراحت نشويد)! :grin: فکر کنم نام نوعي جک و جونور اغازي آبزي باشد؟
اي شهر بخواب که اين ديوانه مرده است!

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1575
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 1:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار
تماس:

پست توسط Sardar » پنج شنبه 26 مهر 1386, 9:48 pm

چهار ماه پيش که اين مقاله را در سايت قرار دادم نظر خاصي نسبت به نظريه تکامل نداشتم ولي امسال که واحد نظریه تکامل و انسان رو خواندم و از طرفي چند کتاب در اين زمينه (مخالف و موافق) نظر تقريبا متمايل به مخالف به آن يافتم :grin:
ازيرا:
Please Login or Register, to see this code
خب حالا راست خداییش کدام عقل سلیمی می آید قبول کند :shock: فقط در صورتی امکان پذیر است که دستی (خدا) اینان را هدابت کرده باشد که از این همه احتمال یکی درست درآمده باشد و آن اینکه پروتیینی که بوجود آمده باید در شرایطی نگهداری شود که از فساد در امان باشد(زمینی که هنوز جو نداشت)
حالا این فقط مربوط به پروتیین می شود حالا شما طرز تهیه RNA و DNA رو هم روش بذار احتمال آن...
اگر هم به بررسی تکامل انسان نگاه کنیم اولین مشکل آن عدم وجود دلیل منطقی در خصوص انقراض گونه های دیگر انسانی است و از سویی ادعای روی پا ایستادن (یا حالت خمیده) که از دست پا راه رفتن تغییر شکل داد اولین و بهترین سوالی که پیش می آید(از لحاظ فیزیک جسمی) میزان مصرف انرژی چقدر افزایش پیدا می کند(روی دو پا ولی خمیده) و همچنین زمان انقراض ناگهانی گونه های انسانی واقعا غیر قابل قبول زد به طور مثال انسان های نیادرلند(هلندیNeanderthal) که در 35 هزار سال قبل به طور ناگهانی از بین رفتند و وقتی دلیل آن را پرسیدم دبیر زیست فرمودند(معلول نیست) بعد برای اینکه زیاد معمایی نشود اشاره به اینکه انسانهای Cro-Magnon آنها را نابود کرده است یا اینکه جنگ جهانی بینشان رخ داده است :? (آخر یکی نیست بگه Neanderthal هایی که مغزشان از انسان فعلی بزرگ تر و هم قدرتمند تر بوده اند چگونه به این سرعت بدست Cro-Magnon هایی که از هر لحاظ از ضعیف تر بوده اند نابود شده اند و یا اینکه بمب اتم داشته اند که در یک لحظه یکدیگر را نابود کنند در حالی که در تمام جهان پراکنده شده اند)
در مورد فسیل ها هم که چه بسیار نقض هایی وجود دارد که حوصله نوشتن ندارم :-( فقط در وضعیت فعلی من یک راه به ذهنم می رسد (در مورد جانوران و انسان ها) هدایت و کنترل تکامل از سوی خداوند و آفرینش لحظه ای :-(
ببخشید اگر سرتان را درد آوردم.(کلا نمره خوبی تو بیولوژی ندارم)
در ظمن آزمایش میلر هم غلط غلط املایی و اجرایی دارد :grin:
هیهات منا الذلة

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 69
تاریخ عضویت: یک شنبه 30 دی 1386, 10:55 am
سپاس‌های ارسالی: 30 بار
سپاس‌های دریافتی: 104 بار

پست توسط amir-h » جمعه 18 مرداد 1387, 10:23 pm

فرضيه تكامل كه نخستين بار توسط چارلز داروين در كتابش به‌نام "اصل انواع‌" مطرح شد، اين نظر را پيش مي‌نهد كه موجودات زنده از اَشكال ساده نظير باكتري‌، به اَشكال پيچيده‌تر نظير انسان تكامل يافته‌اند. اين تحول و تكامل زاييده تصادف بوده است‌؛ نخستين مولكول نيز در اثر تصادم اتم‌ها در يك ملغمه ابتدايي به‌وجود آمده است‌. نتيجه اين امر پيدايي موجودات زنده بوده است‌.

فکر نمي کنم در زمان داروين موجودات ميکروسکوپي کشف شده باشند.اروپا ييها به علت اينکه بيشتر ماده گرا هستندوجود خدا رو به عنوان تصادف بيان ميکنند(که بنده اميدوار هستم که به راه راست هدايت يابند :AA: ان شاءالله)
در مورد اتم ها هم اين را بگويم که تمامي انها توانايي ايجاد حيات رو دارند اما :x بايد شرايط ان پديد بيايدکه در زمين پديدامد وطبق ايات قران که دقيقا يادم نيست در اسمانها و زمين. واما در موردپيدايش موجودات وانواع انها به شرايط محيط و تغييراتي که در ان رخ ميدهد مي توان اشاره کرد که به قول خردمندان :shock: خدا به وسيله علت طولي دراين مسءله حکم راني کرده.
که نتيجه ان اراده خداوند در طول تغييرات محيط خواهد بود.
به نظر من بيشترين مشکل نظريه داروين درتصادفي خواندن اين موضوع است نه در اصل تکامل :x
من که حوصله نداشتم اين مطالب رو بخونم ولي يک نکته را ميدانم و ان اين است که حتي اگر نظريه تکامل درست باشد در مورد انسان صادق نيست چون ما اصلا از اين دنيا نيستيم و به نوعي داريم دوران تبعيدي خود را سپري ميکنيم.
شايد روح ما تبعيدشده باشداما به چه گناهي منظور شما دراين مورد که مي گوييددر مورد انسان صادق نيست پس دربدن انسانها به جاي مولکول حتما چيز ديگري يافت شده است که انسان را تافته اي جدا بافته البته از نظر مادي ميدانيد :-O


يه بومي آفريقا و يا آمازون حتي صد کيلومتر رو روي زمين پر از انواع چيزهاي برنده طبيعي راه ميره کجا امده اند؟
من اين سوال شما رو با يک سوال جواب مي دهم که چرا مردم انگلستان پوست سفيد و مردم ي که در خط استوا زندگي مي کنندپوستي سياه دارند :-( بله جواب ساده است عرض جغرافيايي يا همون محيط يا خواست خدا.
اما اگر منظور شما اين است که چگونه اين گونه شده با چند سالي درس خوند.
که دوستان به ان اشاره داشته اند مثلا جهش که يکي از اين عناوين است براي مثال جهشي در ژني که مسئول ازديادلايه هاي شاخي پا است که در مناطقي که کفش پاي افراد او نمنطقه سبب مشود که ازدياد لايه هاي پوست مانع از رسيدن رطو بت لازم به ان منطقه شود در نتيجه موجب اختلال مي شود که موجب خوانده نشدن اين ژن در نسلهاي بعدي که راجب اين عواملي که موجب خوانده نشدن ويا جهش دوباره ان شوداطلاعي ندارم.علاوه موارد بسيار زيادي هستن که بايد به ان اشاره کرد .همچون نوع ژن ويا اينکه اين ژن روي کدام کروموزوم ويا.....که از حد اين بحث خارج است وکسي که اين سوال رو پرسيده اطلاعات چنداني ندارن چونکه خودشون گفتند که در هنرستان هستند.که براي فهم انها بايد حداقل بعضي مفاهيم را از اجزاي سلول وچگونگي جهش وخيلي موارد .مثلا اگر کسي از چگونه بوجود امدن يک پروتئين که موجب ايجاد پيغام هايي متوالي در بدن شده و سر انجام موجب افزايش سطح شاخي پوست پا ميشود چگونه از ضخامت پا حرف مي زند :-o
بعضي مساءل ظاهري دارند که موجب سوالي مي شوند که براي فهميدن ان بايد چند سالي درس خوند.


مو جوداتي که به آنها فسيل زنده گفته مي شود( و دقيقا شبيه فسيل هاي پيدا شده متعلق
به سي تا هفتاد ميليون سال پيش هستند) چرا طبق نظريه تکامل تکامل نيافتند ؟
آيا اين گواه بر اشتباه بودن اين نظريه نيست؟ با توجه به اصل تغيير زمين در اعصار مختلف

اين هم به خاطر ندانستن است.بعضي از موجودات توانايي زندگي در محيط هاي مختلف را دارند مثل خرچنگ نعل اسبي که با وجود تغيير محيط تغيير نکرده زيرا توانا در زندگي در ان شرايط تغيير يافته راداشته پس نيازي به تغيير نداشته است :-o


موجودات تک سلولي اوليه از کجا امده اند؟ از فضا يا زمان؟
تااونجايي که من ميدونم موجودات از جايي نيامده اند البته فرضيه هايي نيز هست.
بعلت تونايي اتمها در بوجود اوردن موجود زنده در شرايطي خاص که زمين ان را دارا است و در فصل هاي کتاب پيش دانشگاهي به طور خلاصه بيان شده.
البته اين را هم بايد اضافه کنم که بايد قبل از هر چيزي فرق بين موجود زنده وغير زنده را دانست.
واين سوال پيش مي ايد که مگر ما وموجودات غير زنده از يک نوع اهن و يا اب(که زندگي بر ان استوار است)تشکيل نشده ايمکه نظريه داروين اينجا را يعني گرد هم امدن اين اتم ها رااتفاقي دانسته و تواناييهاي مولکول ها را در اتصال به هم در شرايط خاص رو تصادفي مي داند و اين به اين معنا نيست که خدا هم استين ها را بالا زده ومولکول ها را در کنار هم چيده است بلکه با ايجاد شرايط مثلا قراردادن ماه در کنار زمين موجب خيلي از مساءل همچون حرکت اقيانوس ها ايجاد باد و غيره ميشود.

1-چه طور موجودات اعماق اقيانوس به فکر مهاجرت افتادند؟
تمامي موجودات به اندازه خود توانايي فکر کردن را دارند براي مثال يک گونه ماهي که غذاي خود را از ماهي کوچکتر ي تهيه
مي کرده کم ياب شده است عوامل مختلفي مثل گرسنگي.حس رديابي.مواد شيميايي موجود در اب انها رو به سمت غذاودر نتيجه مهاجرت ميکند.

2- اين غريزه در حيوانات از کجا امده و نسل به نصل منتقل شده؟
غريزه دو بعد داره1-ژني وديگري 2-يادگيري
باز هم بگم کهغريزه اصولا از جايي نيامده.(که اين هم نياز به مطالعه دارد)

1- در مورد ژني بودن غريزه براي مثال گنجشکي که در يک اتاق بدون حضور والدين اواز ميخواند.

2-همان گنجشک را اگردر کنار والدين خود نگذاريم اوازي متفاوت با انها خواهد خواند(کوک نشده مي خونه)اما اگر در کنار والدين خود باشد اوازي همانندانها خواهد خواند.
در مورد انتقال ان از نسلي به نسل ديگر هم نوع ژني از طريق سلول هاي گامت ودر نوع يادگيري از طريق هم نوعان.

3- ايا مي توان در ساختار ژنتيکي پرندگان ردي از عوامل مهاجرت پيدا کرد؟ بله

بايد بررسي کرد که چه چيز موجب مهاجرت شده.که مقداري از ژن پرنده ومقداري از طريق يادگيري ميسر است.
به عنوان مثال از طريق امواج مغناطيسي زمين راه خود را مي يابند(براي مسير هاي طولاني)وبراي ياد گرفتن اطراف محل زندگي خود از توانايي(يادگيري)بهره مي جويند.

4- مي توان گفت ژنتيک حافظه را منتقل مي کند؟
به نظر شما فرزندتان علومي را که شما ميدانيد مي داند.

نحوه روي کار آمدن موجودات زنده از تقسيم به نر و ماده و تولید مثل به آن شکل؟

بايد علت توليد مثل را دانست :-( خوب به قول بعضي ها علت توليد مثل. توليد مثل ديگه.

در يکي از باغ وحش ها مارماده اي بدون نزديک شدن به مار نري توليد مثل ميکند.به نظر من شرايط محيط وتوانايي هاي اونها انها را به توليد مثلي اين چنيني وا ميدارد.
يکي ازدلايل توليد مثل به وسيله نر وماده افزايش تنوع افزايش جهش توليد گونه هاي مختلف و......

يعني مولکول ها محيط چگونه به اين نتيجه رسيدند که حيات را به وجود بياورند؟


مولکول ها توانايي نتيجه گيري ندارند واين خالق انهاست که با ايجاد عوامل و توانايي هاي ذاتي به گونه اي انها را در کنارهم

مي نهد که حيات را بوجود مي اورد(من نمي دانم داروين با اين همه توانايي چه طور ايجاد حيات را امري تصادفي ميداند :-x )


به نظر من هيچ توهيني بالا تر از اين به خدا نيست :x


اين نظريه ناقصه

اگر ناقص (با اينکه هنوز زيست پيش دانشگاهي رو نخوندي) نظريه شما چي هست :-(

یک نقص پایه و اساس مهمترین معادلات را نابود می کند چه برسه به چندین نقص

لطفا چندتا از اين نقص ها رو بگيدشايد بتوانيم نظريه اي کامل تر رو به جهان علم و دين تحويل دهيم :shock: :grin:


در اخر اگر تعدادي از روحانيون درس زيست را از پايه و تعدادي از دانشگاهيان تفاسير زيستي قران را بخوانند

مطمءنا نظريه ايي کاملتر خواهيم داشت

يا حتي قانون :AA:

ارسال پست

بازگشت به “علوم”