روزنامه اسپانيايي: بدون درك جنگ تحميلي، نمي‌توان ايران امروز را شناخت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 7:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

روزنامه اسپانيايي: بدون درك جنگ تحميلي، نمي‌توان ايران امروز را شناخت

پست توسط Achilles »

روزنامه اسپانيايي: بدون درك جنگ تحميلي، نمي‌توان ايران امروز را شناخت مادريد، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪‬
روزنامه اسپانيايي "آب‌ث" تصريح كرد: بدون نگاه به دوران هشت سال جنگ تحميلي صدام عليه ايران، كه در آن، دنيا نه تنها ايرانيها را رها كرد، بلكه همه گونه تسليحات در اختيار ديكتاتور عراق گذاشت، نمي‌توان راز اصرار تهران را براي خودكفايي و عدم وابستگي خويش در همه عرصه‌ها درك كرد.

گزارشگر آب‌ث، روز جمعه در مطلبي به مناسبت "سالگرد آزادي خرمشهر" و جنگ تحميلي نوشت: "فراموش نمي‌كنيم" جمله‌اي‌است كه روي پلاكاردها در ميدانهاي تهران نوشته شده است تا هر روز هشت سال جنگ وحشتناك با عراق (‪ (۱۹۸۸ -۱۹۸۰‬را خاطرنشان سازد."
اين روزنامه افزود:""جنگ تحميلي" در زندگي روزمره ايرانيها حضور دارد.

ديوارهاي عظيم با تصاوير چهره شهدا و برنامه‌هاي تلويزيوني وجود دارد، در قبرستانها بخش ويژه‌اي را به آنها اختصاص داده‌اند ، موزه‌هايي براي نمايش تصاوير، لباسها و خاطرات آنها درست كرده‌اند و ...."
روزنامه اسپانيايي تصريح كرد: درك ايران كنوني، بدون توجه به آن جنگ كه سازمان ملل و هيچكس ديگري براي متوقف كردن استفاده از تسليحات ممنوعه توسط "صدام حسين" عليه ايرانيان اقدامي نكرد، بسيار دشوار و پيچيده است.

آب‌ث، نوشت:" هيچكس جلوي صدام را نگرفت و ايران به تنهايي در برابر جامعه بين‌المللي جنگيد."
اين روزنامه افزود: جامعه بين‌المللي نه تنها مستبد عراقي را در آن زمان متوقف نكرد، بلكه تسليحات لازم را براي جنگ در اختيار او گذاشت.

روزنامه اسپانيايي خاطرنشان كرد: ايران از آن سالهاي به فراموشي سپرده شده و در انزوا وارد لحظه كنوني شده است و به‌همين دليل،تلاش براي خودكفايي و عدم وابستگي دارد.

آب‌ث، تصميم به پيشبرد برنامه هسته‌اي را نيز در همين راستا دانست و نوشت: تاكنون هيچكس نتوانسته است نشان دهد كه برنامه اتمي ايران اهداف نظامي دارد، اما با وجود اين، برنامه ياد شده، اجازه مي‌دهد كه اين كشور در آينده نزديك به يك ابرقدرت تبديل شود.

اين روزنامه تصريح كرد: به همين دليل، بدون نگاه به گذشته و دوران آن هشت سال جنگ، درك ايران كنوني، امري غيرممكن است.
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”