ارغوان رضایی شاراپووا را شکست داد

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 7:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

ارغوان رضایی شاراپووا را شکست داد

پست توسط Achilles »

ارغوان رضایی شاراپووا را شکست دادارغوانی رضایی، تنیس باز ایرانی الاصل فرانسوی به فینال مسابقات استانبول صعود کرد
ارغوان رضایی، تنیس باز ایرانی الاصل فرانسوی، موفق شد در دو ست متوالی ماریا شاراپووا نفر دوم جهان را شکست دهد و به فینال رقابت های تنیس استانبول راه پیدا کند.


تصویر
ارغوانی رضایی، تنیس باز ایرانی الاصل فرانسوی به فینال مسابقات استانبول صعود کرد


رضایی نوزده ساله که در دور دوم با غلبه بر ونوس ویلیامز، قهرمان سابق ویمبلدون و اوپن آمریکا، شگفتی ساز شده بود، با پیروزی مقابل تنیس باز سرشناس روس و امید اول مسابقات ترکیه، پدیده این رقابت ها لقب گرفت.

وی بعد از ظهر پنجشنبه بیست و پنجم ماه مه (چهارم خرداد) با نتایج شش بر دو و شش بر چهار شاراپووا را برد و باید در دیدار فینال به مصاف دیگر حریف روس النا دمنتیه وا برود.

دمنتیه وا که امید دوم کسب قهرمانی مسابقات استانبول معرفی شده در دیدار نیمه نهایی هفت بر شش و شش بر دو آلونا بوندارنکو از اوکراین را شکست داد.

اگر رضایی بتواند در دیدار فینال حریف قدرتمند روس خود را شکست بدهد، برای اولین بار قهرمانی یکی از رقابت های WTA خواهد شد.

وی که در چند تورنمنت گذشته در دورهای اول از مسابقات حذف شده بود، پیش از شاراپووا در دور یک چهارم نهایی مگان شانسی از آمریکا را از پیش رو برداشته بود.


www .bbc.co.uk/persian/sport/story/2007/05/070525_mv-aravane-sharapova.shtml
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 122
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 2 شهریور 1385, 4:32 pm
محل اقامت: LA/Teh
سپاس‌های ارسالی: 59 بار
سپاس‌های دریافتی: 123 بار
تماس:

پست توسط salar_jetline »

واقعا باید به ایشون تبریک گفت.ای کاش شرایط فراهم بود تا می تونستن به نام ایران در این موسابقات شرکت کنن.راستی روز و ساعت مسابقه ی فینال کی هست؟
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 7:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

پست توسط Achilles »

salar_jetline نوشته شده:واقعا باید به ایشون تبریک گفت.ای کاش شرایط فراهم بود تا می تونستن به نام ایران در این موسابقات شرکت کنن.راستی روز و ساعت مسابقه ی فینال کی هست؟فینال امروز بود و متاسفانه ارغوان از النا باخت


امتیاز ها رو میتونید از آدرس زیر قسمت Online Score ببینید :

[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 7:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

پست توسط Achilles »

ارغوان رضایی، تنیس باز ایرانی الاصل فرانسوی، نتوانست دیدار فینال تنیس استانبول را به پایان ببرد و در حالیکه ست اول را هفت بر شش به حریف روس واگذار کرده و در ست دوم سه بر صفر عقب بود، به دلیل مصدومیت از ادامه مسابقه انصراف داد و دوم شد.


تصویر

رضایی که پدیده این دوره از مسابقات لقب گرفت در راه رسیدن به فینال، ونوس ویلیامز قهرمان پیشین ویمبلدون و اوپن آمریکا، و ماریا شاراپووا نفر دوم تنیس جهان، را با نتایج مشابه دو بر صفر شکست داده بود.

این تنیس باز نوزده ساله روز شنبه بیست و ششم ماه مه (پنجم خرداد) در دیدار پایانی برابر النا دمنتیه وا، سید دوم رقابت های استانبول قرار گرفت اما ناراحتی خفیفی که در پایش داشت با گذشت زمان بازی تشدید شد و به ناچار مسابقه را در ست دوم نیمه کاره رها کرد.

وی پس از پایان دیدار به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: "از اینکه باختم ناراحت هستم، اما خوشحالم که به فینال رسیدم."

ست اول مسابقه دمنتیه وا و رضایی رقابت نزدیکی داشتند و هر کدام گیم های سرویس خود را از حریف بردند تا سرنوشت ست به تای بریک (Tie Break) کشید و تنیس باز روس نهایتا این ست را به سود خود تمام کرد.

ارغوان رضایی تا کنون نتوانسته در هیچیک از رقابت های تقویم سالیانه تنیس جهان (WTA) به قهرمانی برسد. با این حال پس از پیروزی های غیرمنتظره وی برابر حریفان قدرتمندی چون ویلیامز و شاراپووا برخی رسانه ها به وی لقب 'غول کش' این رقابت ها را دادند.

این تنیس باز ایرانی الاصل فرانسوی در دور اول مسابقات اوپن فرانسه - که از روز یکشنبه آغاز می شود - باید مقابل دیگر تنیس باز فرانسوی ماریون بارتولی (سید 18) قرار بگیرد.

بی بی سی
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 7:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

پست توسط Achilles »

نقشه ایران بر گردنبند ارغوان رضاییمعروف‌ترين تنيسور ايراني حال حاضر جهان يك دختر 20 ساله است كه البته تابعيت فرانسوي دارد اما روي گردنش يك گردنبند با نقشهء ايران است.

ارغوان رضايي كه در رده‌بندي جهاني تنيس زنان در جايگاه شصت و دوم قرار دارد، مي‌توانست در مسابقات استانبول اولين قهرماني خود در مسابقه‌اي مهم را جشن بگيرد. اما او در فينال در حالي كه از دمنيتواي روسي عقب بود انصراف داد تا هرچه زودتر به پاريس و محل برگزاري رقابت‌هاي اوپن فرانسه برسد، هرچند كه مصدوميت او هم در اين باخت موثر بود، ارغوان رضايي يك روز قبل از شروع مسابقات بسيار مهم اوپن فرانسه پاسخگوي سوالات ما بود.


تصویر


مي‌توانستي اولين قهرماني‌ را در استانبول جشن بگيري؟

نمي‌توانستم زياد خسته شوم. چون بازي‌هاي فرانسه مهم‌تر است گفتم اين بازي را قطع كنم تا به پروازم به پاريس برسم. البته زانويم هم خيلي درد مي‌كرد، به هر حال مصلحت بود كه بازي را نيمه‌كاره بگذارم.

اگر از حريفت جلو بودي هم اين كار را مي‌كردي؟

معلومه كه نه. چون بيكار نبودم كه بخواهم بازي قهرماني را ول كنم اما چون دور اول را باخته بودم فكر كردم هرچقدر تلاش كنم حداكثر مي‌توانم بازي را مساوي كنم اما كلي انرژي‌ام هدر مي‌رفت تازه وقتي دور اول را باختم مي‌خواستم به خاطر مصدوميتم بازي را قطع كنم. اما داور بازي نگذاشت.

در استانبول، ونوس ويليامز و شاراپوا را كه از بهترين تنيسورهاي جهان هستند را شكست دادي. كدامشان حريف راحت‌تري بود؟

بازي با ونوس براي من راحت‌تر بود چون شاراپوا حرفه‌اي‌تر است. البته من با هردو نفر قبلاً بازي كرده بودم و باخته بودم. پس براي بازي با آن‌ها تجربهء كافي داشتم، اما بردن آن‌ها خيلي شيرين بود به هرحال آن‌ها جزو بهترين و معروف‌ترين تنيس‌بازان جهان هستند.

پدرت مي‌گفت شاراپوا بعد از باخت به تو، كلي گريه كرده؟

توي زمين كه گريه نكرد. اما هركس كه مي‌بازد ناراحت مي‌شود. براي من هم باختن به نفر سيصدم دنيا خيلي دردناك است. آدم كلي تمرين كند بعد ببازد، حسابي ناراحت مي‌شود.

اما شاراپوا بعد از بازي گفته كه زياد خودش را خسته نكرده بود؟

هركس كه بازي را ديده بود مي‌گفت كه او بازي اصلي خودش را انجام داده اما من آن روز از او بهتر بودم. او هم نمي‌خواسته اين قضيه را قبول كند براي اين‌كه از انتقادات خبرنگاران فرار كند اين حرف‌ها را زده.

تو هم كه گفتي اين بهترين بازي عمرت بوده؟

نگفتم بهترين بازي ام. گفتم بهترين نتيجه‌اي كه تا حالا كسب كردم.

واقعاً اين بازي بهترين بازي عمرت بوده؟

يادم نيست چون اصلاً اين موضوع برايم اهميت ندارد.

برخورد مردم تركيه با تو چطور بود؟

تا حالا چنين احترامي را نديده بودم. مردم تركيه مثل ايراني‌ها خونگرم و با من خيلي راحت بودند. البته من هم به آن‌ها احترام مي‌گذاشتم و مثل شاراپوا نبودم كه سرم را بيندازم پايين و بروم. به همه امضا مي‌دادم و با همه عكس مي‌گرفتم ضمن اين‌كه من مسلمان بودم و اين موضوع باعث نزديكي ما شد.

تماشاگر ايراني هم در تركيه بود؟

زياد توجه نكردم ولي فكر كنم حدود 20 نفر ايراني آنجا بودند. با ايراني‌ها كه راحت فارسي صحبت مي‌كردم اما با ترك‌ها به هيچ زباني نتوانستم صحبت كنم. چون آن‌ها نه فارسي مي‌فهميدند نه من انگليسي بلد هستم. براي همين مترجم گرفتم.

ايراني بودن تو براي ترك‌ها جالب بود؟

آره، خيلي. برايشان عجيب بود كه يك تنيسور دو مليتي مسلمان را ببينند. زياد در مورد ايران صحبت كرديم به خصوص در مورد گردن‌بند من كه فكر كنم حتي شبكهء CNN تركيه هم يك برنامه دربارهء من و اين گردن‌بند درست كرد. وقتي هم در مورد ايران از من مي‌پرسيدند مي‌گفتم درسته كه در فرانسه به دنيا آمدم اما اين دليل نمي‌شود كه گذشته‌ام را فراموش كنم و به آن‌ها مي‌گفتم كه من يك فرانسوي ايراني‌تبار هستم.

بعد از اين مسابقات مطالب زيادي در مورد تو نوشته شده قبل از اين تورنمنت هم سابقهء اين همه تعريف از تو وجود داشت؟

قبل از مسابقات اوپن فرانسه سال قبل هيچ كس مرا نمي‌شناخت اما چند تا بازي كه آنجا انجام دادم همه شروع كردند به نوشتن دربارهء من و كلي خبر در مورد من منتشر شد.

جايزهء مسابقات تركيه چقدر بود؟

به نفر اول 20 هزار دلار مي‌دادند. به من هم 15 هزار دلار رسيد.

كمي هم در مورد گذشته صحبت كنيم. قبل از بازي‌هاي اوپن استراليا همه اميدوار بودند كه تو آنجا نتيجه بگيري اما در دور اول حذف شدي؟

من از زمستان تهران به تابستان استراليا رفته بودم و همين كار را خيلي سخت كرد. آنجا كولر روشن بود و اين قضيه كار دستم داد. شب مسابقه گردنم گرفت طوري كه دكترم گفت كه اصلا نبايد بازي كني اما من گفتم اين همه راه نيامدم اينجا كه بازي نكنم. نتيجه‌اش را هم كه مي‌دانيد، در همان دور اول باختم.

اما پدرت مي‌گفت تو اصلا در ايران تمرين نكردي؟ يعني وضع تمرين كردنت در ايران خيلي بد بود؟

بيش‌تر شبيه اردوي تفريحي بود. چون به جاي تمرين فقط مصاحبه مي‌كرديم آنجا خيلي وقت تلف كرديم.

و بعد هم دورهء افت تو شروع شد.

با فدراسيون تنيس فرانسه مشكل داشتم و اصلا تمركز نداشتم. شش ماه هر جا بازي كردم باختم، البته از شانس من در اين مدت فقط با تنيسورهاي بزرگ بازي كردم و باختم. اختلافم با فدراسيون به جايي رسيده بود كه حتي نمي‌خواستم در مسابقات فرانسه شركت كنم، اما با وكيل پدرم صحبت كردم و به اين نتيجه رسيدم كه مسابقه بدهم.

براي تورنمنت فرانسه هدف خاصي داري؟

هدفم خوب بازي كردن است و زياد به نتيجه فكر نمي‌كنم. اگر خوب بازي كنم اتوماتيك‌وار نتيجه هم مي‌گيرم.

[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 7:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

پست توسط Achilles »

صعود ارغوان رضایی به دور دوم ویمبلدون


ارغوان رضایی برای اولین بار است در ویمبلدون به پیروزی دست می یابد
در ادامه رقابت های تنیس ویمبلدون ارغوان رضایی، تنیس باز ایرانی الاصل فرانسوی حریف آمریکایی خود را در دو ست پیاپی شکست داد و به دور دوم راه یافت.


تصویر
ارغوان رضایی برای اولین بار است در ویمبلدون به پیروزی دست می یابد

رضایی که دیدارش یک بار به دلیل طولانی شدن مسابقه های دیگر به تعویق افتاده بود روز چهارشنبه بیست و هفتم ژوئن (ششم تیر ماه) با نتایج شش بر دو و هفت بر شش بر شنای پری غلبه کرد.

در دیگر دیدارهای مهم دور اول رافائل نادال، نفر دوم جهان از اسپانیا، حریف آمریکایی خود را به راحتی در سه ست پیاپی شکست داد و به دور دوم رسید.

تیم هنمن، ورزشکار سی و سه ساله بریتانیایی نیز که در آستانه بازنشستگی قرار دارد در دیداری بسیار طولانی توانست سه بر دو کارلوس مویا، تنیس باز کهنه کار اسپانیایی، را از پیش رو بردارد.

ست پنجم این دیدار که بیش از مجموع سه ست اول و دوم و چهارم به درازا کشید با نتیجه کم سابقه 13 بر 11 خاتمه یافت تا تماشاگران مشتاق بریتانیایی در دور اول نا امید نشوند.

در مسابقه های گروه زنان، آملی مورسمو قهرمان پارسال ویمبلدون، با نتایج شش بر یک و شش بر سه و در دیداری کوتاه جکسن از آمریکا را شکست داد.

پیش از وی دیگر نام های مطرح تنیس زنان نیز همگی با پیروزی به دور دوم رسیده بودند. ژوستین انین بلژیکی، تنیس باز شماره یک جهان، سرنا ویلیمز آمریکایی، مارتینا هینگیس سوئیسی، شاراپیر اسرائیلی و لوئیس سافاروا چک از جمله این افراد بودند.

www .bbc.co.uk/persian/sport/story/2007/06/070627_mv-wimbledon2.shtml
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 7:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

پست توسط Achilles »

صعود ارغوان رضایی و حذف هنمن از ویمبلدون


ارغوان رضایی، تنیس باز ایرانی الاصل فرانسوی، با پیروزی برابر حریف ایتالیایی خود در دور دوم رقابت های تنیس ویمبلدون به جمع سی و دو نفر پایانی رسید.
رضایی ظهر پنجشنبه بیست و هشتم ژوئن (هفتم تیر ماه) در زمین شماره شش به مصاف فرانچسکا شیاوونه (سید 29 مسابقات) رفت و در سه ست با نتایج شش بر چهار، دو بر شش، و شش بر چهار بر وی غلبه کرد.

تنیس باز ایرانی الاصل که برای اولین بار به رقابت های ویمبلدون راه یافته، پیش از این در دور اول شنای پری از آمریکا را در دو ست پیاپی شکست داده بود.


تصویر
ارغوان رضایی در دور دوم به مصاف فرانچسکا شیاوونه سید بیست و نهم مسابقات از ایتالیا رفت

در دیگر دیدار مهم دور دوم، در بخش مردان تیم هنمن تنها بخت بریتانیا در یک بازی جذاب و دیدنی سه بر دو به فلیچیانو لوپز اسپانیایی باخت و از مسابقات ویمبلدون 2007 کنار رفت.

در این دیدار حساس و طولانی، هنمن پس از اینکه در ست اول و دوم مغلوب حریف خود شد، توانست ست سوم و چهارم را از آن خود کند، اما در ست پایانی دو گیم سرویس خود را واگذار کرد تا در نهایت شش بر یک بازنده باشد.

در مهمترین دیدارهای روز پنجشنبه - از دور دوم - راجر فدرر، نفر اول جهان از سوئیس، با نتیجه سه بر صفر حریف آرژانتین خود خوان مارتین دل پوترو را برد و مارات سافین، تنیس باز روس، قریشی از پاکستان را شکست داد.

اما در بخش زنان نیز ونوس ویلیامز تنیس باز قدرتمند آمریکایی و نفر ۲۳ تنیس زنان جهان موفق شد به راحتی در دو ست پیاپی (۶-۲ و ۶-۲) حریف خود هانا سرومووا از جمهوری چک را شکست دهد.

دیروز نیز در مهمترین دیدارها فرناندو گونزالز شیلیایی (نفر ۵ جهان) سه بر یک آلخاندرو فلا ازکلمبیا را شکست داد، اندی رادیک از آمریکا (نفر ۳ جهان) از سد دونای اودومچوک تایلندی گذشت، و مارتینا هینگیس از سوئیس و ژوستین انان (نفر اول زنان) نیز رقبای خود را از پیش رو برداشتند.
www .bbc.co.uk/persian/sport/story/2007/06/070628_mv-wimbledon-aravane.shtml
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 7:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

پیروزی شاراپووا و لغو مسابقه ارغوان رضایی

پست توسط Achilles »

پیروزی شاراپووا و لغو مسابقه ارغوان رضایی


بازی ارغوان رضایی با آنا ایوانوویچ، نفر ششم جهان، به علت بارش باران نیمه تمام رها شد
روز ششم مسابقات تنیس ویمبلدون تحت الشعاع بارش شدید باران بود و تعداد زیادی از مسابقات به همین دلیل لغو یا نیمه کاره رها شدند.


تصویر
بازی ارغوان رضایی با آنا ایوانوویچ، نفر ششم
جهان، به علت بارش باران نیمه تمام رها شد


در معدود بازیهای به پایان رسیده روز ششم، در بخش زنان ماریا شاراپووا، تنیس باز شماره دو جهان از روسیه، موفق شد حریف خود سوگیاما از ژاپن را با نتایج 6 بر 3 و 6 بر 3 شکست دهد و به دور چهارم صعود کند.

امیلی مارسمو فرانسوی، قهرمان دوره قبل مسابقات ویمبلدون نیز در دو ست متوالی سانتانجلو از ایتالیا را برد و به دور بعد صعود کرد.

اما غیر از این دو دیدار همه دیدارهای بخش زنان و مردان به دلیل بارش باران یا لغو شد و یا نیمه کاره رها شد.

از جمله دیدارهای نیمه تمام روز شنبه می توان به دیدار ارغوان رضایی، تنیس باز ایرانی الاصل فرانسوی، با آنا ایوانوویچ از صربستان اشاره کرد.

ست اول این دیدار با نتیجه 6 بر 3 به سود ایوانوویچ، تنیس باز شماره شش جهان و نفر دوم مسابقات امسال اپن فرانسه، به پایان رسید و در اولین گیم از ست دوم بازی نیمه کاره رها شد.

ونوس ویلیامز آمریکایی نیز در ست اول موریگامی ژاپنی را 6 بر 2 شکست داد و در حالی که در ست دوم 4 بر یک از حریف خود عقب بود، بازی نیمه تمام رها شد.

استفلانا کوزنتسووا، النا دیمنتیوا، نادیا پترووا و نیکول وایدیسووا نیز در حالی که یک ست از حریفان خود جلو بودند، ناچار به ترک مسابقه شدند.
www .bbc.co.uk/persian/sport/story/2007/06/070630_bd-wimbledon7.shtml
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”