هنرمندان «نقاب» در كنار مردم، حلوا و خرماي سينما را مي‌خورند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

هنرمندان «نقاب» در كنار مردم، حلوا و خرماي سينما را مي‌خورند

پست توسط Leila »

خبرگزاري فارس: هنرمندان معترض فيلم نقاب در واكنش به پخش سي دي‌هاي قاچاق اين فيلم، حلوا و خرماي ختم اين فيلم و سينماي ايران را در كنار مخاطبان فيلم خواهند خورد!


به گزارش خبرگزاري فارس، اين نمايش ويژه‌ از سوي دست‌اندركاران فيلم «نقاب» براي اعتراض به‌ پخش غيرقانوني سي‌دي‌هاي فيلم برگزار مي‌شود.
اين فيلم ساعت ‌30/18 روز سه‌شنبه ‌8 خرداد در مجموعه‌ فرهنگي -هنري اريكه ايرانيان در اعتراض به‌ توزيع غيرقانوني سي‌دي فيلم «نقاب» برگزار مي‌شود، عوامل فيلم حضور داشته و پيرامون اين حركت ضد فرهنگي اظهار نظر مي‌كنند.
در بيانيه‌اي كه از سوي شركت فرهنگي سينمايي باران در اختيار فارس قرار گرفت، آمده است:
اكنون كه با تهيه، تكثير و توزيع غير مجاز سي‌دي فيلم سينمايي «نقاب»، ديگر بار نقاب از مناسبات سياه مافياي قاچاق و دلالي در آثار سينماي ايران برداشته شده و دست‌هاي پنهان تخريب و تهديد، كيان سينما و بضاعت‌هاي مالي تهيه‌كنندگان فعال اين عرصه را بي‌رحمانه و قانون شكنانه نشانه رفته‌اند، برآنيم تا با حضور در همايشي همبسته و هماهنگ، اعتراض عميق، جدي و جمعي خود را به تيشه‌هاي فاجعه بار اين روند غير قانوني كپي كردن فيلم‌هاي سينمايي - كه پي در پي بر پيكر نحيف اقتصاد سينماي اين مرز و بوم وارد مي‌شود- ديگر بار به گوش دولتمردان ذيربط و صاحبان اراده و مسئوليت در اين زمينه برسانيم.
بدين روي، شما همراه و هميار دلسوز سينما و مطبوعات ميهن‌مان را به مجموعه فرهنگي «اريكه ايرانيان» در روز سه شنبه 8/3/86 ( از ساعت 30/18 تا 30/20 ) فرا مي‌خوانيم تا همراه با نمايش خصوصي فيلم سينمايي «نقاب»، با حضور دست‌اندركاران سينما، متوليان امور سينمايي كشور، اعضاي انجمن صنفي روزنامه‌نگاران، منتقدان و نويسندگان و آنان كه سينماي ايران را عاري از پلشتي و آسيب و زيان مي‌خواهند، فرياد بلند اعتراض ، تظلم خواهي و چاره جويي سر دهيم.
شايد قبل از آنكه مجبور به قرائت فاتحه‌اي اسف‌بار بر سينماي كشورمان شويم، دستي از غيب يا آستين مسئولي برا و قاطع بيرون آيد و بر اتلاف اندوهبار و پر جفاي سرمايه‌ها، نيروها و اميدهايي كه به گناه فيلمسازي از بين مي‌رود، كاري بكنند.
منتظر حضور مسئولانه و همدلي و همكاري مؤثرتان هستيم.
آشتياني پور يك روز پس از شروع توزيع نسخه‌هاي قاچاق فيلم نقاب در خيابان‌ها، به فارس گفت: جريان قاچاق فيلم بسيار پيچيده است و از بضاعت تهيه‌كننده ‌ها خارج است كه به منشا اصلي آن دست پيدا كنند. اگر وزارت ارشاد اسلامي نخواهد اين موضوع را بصورت جدي پيگيري كند و عواملي كه دست به چنين غارتي زده‌اند را شناسايي نمايد هيچ نتيجه‌اي نخواهيم گرفت.
آشتياني پور گفت: قاچاق فيلم يك برنامه گسترده،منسجم و پيچيده است كه بسيار حساب شده عمل مي‌كند. اين شبكه فيلم هايي را كه به خوبي عرضه مي‌شوند و از چالش‌هاي ابتدايي اكران گذشته‌اند انتخاب مي‌كنند و قاچاق‌ آنها را شروع مي‌كنند.
به گفته اين تهيه‌كننده اين جريان فيلم‌هاي پر مخاطب را در تيررس قرار مي‌دهد.
آشتياني پور معتقد است: وزارت ارشاد اسلامي بايد اين مسئله را جدي پيگيري كند و هزينه و خسارت فيلم‌ها را بپردازد، چرا كه تنها مرجعي كه فيلم‌ها در اختيارش قرار مي‌گيرد و جاي هيچ گونه ايمن‌سازي و كنترل و بررسي براي صاحبان اثر وجود ندارد آنجاست.
بنابراين گزارش، دست‌اندركاران توليد و پخش «نقاب» در اطلاعيه‌اي شبيه به اطلاعيه مراسم ترحيم، هنرمندان و اهالي رسانه‌ها و سينما را به حضور در مراسم ختم سينما دعوت كرده‌اند

تصویر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

پست توسط Leila »

محمدرضا شريفي‌نيا: از «نانسي عجرم» تست گرفتم

خبرگزاري فارس: محمدرضا شريفي‌نيا گفت:براي انتخاب نقش زن فيلم «نقاب» حتي از «نانسي عجرم» و ديگر بازيگران عرب هم تست گرفتيم اما انتخاب نهايي ما همين بود كه بر پرده سينما مي‌بينيد.


به گزارش خبرنگار سينمايي فارس، در نشست مطبوعاتي فيلم «نقاب» كه با حضور علي آشتياني (تهيه كننده)، كاظم راست گفتار (كارگردان) و محمدرضا شريفي‌نيا (بازيگر و مشاور) در خبرگزاري مهر برگزار شد، شريفي‌نيا درباره انتخاب سارا خوييني‌ها در نقش زن فيلم گفت: من در مورد انتخاب عوامل سخت‌گيرتر از آن هستم كه تهيه‌كننده بتواند در نظر من اعمال سليقه كند.چرا كه اگر اشتباهي رخ دهد به عهده من است. در اين فيلم تمام بازيگرها با سختگيري تمام انتخاب شدند.
وي تاكيد كرد: خانم خوييني‌ها در اين فيلم شخصيتي ارائه دادند كه مظلوميت يك زن را نشان مي‌دهد و قرار نبود براي گرفتن انتقام شبيه آنجليا جولي اسلحه به دست بگيرد.
شريفي‌نيا ادامه داد: براي انتخاب نقش زن فيلم تست‌هاي بي‌شماري گرفتم،حتي از نانسي عجرم يا بازيگران عرب هم تست گرفتيم، اما خانم خوييني‌ها به لحاظ داشتن چهره‌اي جديد، فيزيكي مناسب و شرقي بودنش و داشتن نگاه‌هاي معصوم انتخاب نهايي ما شد.
راست گفتار درباره فيلم گفت: نقاب ويژگي فيلم بفروش را دارد و با توجه به اينكه بسيار مثله به نمايش درآمده اما مخاطب با اشتياق تا انتها و بدون ناراحتي آن را تماشا مي‌كند.اين فيلم توانست نظر مردم را به خود جذب كند.
وي «نقاب» را اثري متعلق به سينماي بدنه و معناگرا دانست و اظهار داشت: در اين فيلم به ظريف‌ترين، پليدترين و شنيع‌ترين خصوصيات انساني پرداخته شده و آدم‌هايي را نشان مي‌دهد كه سياه و سفيد نيستند و در حاليكه منفورترين كار را انجام مي‌دهند اما براي مخاطب جذاب هستند.
راست گفتار افزود: «نقاب» معنا را در فطرت انسان به چالش مي‌كشد، كاري كه فيلم‌هايي با مخاطب خاص انجام مي‌دهند. اين فيلم هشدار اندكي به زبان سينما بود كه حداقل در بروز چنين وقايعي در جامعه پيش‌گيرانه است.
محمدرضا شريفي‌نيا همچنين درباره قاچاق فيلم گفت: با توجه به تكنولوژي همه‌گير و در دسترس بودن آن،شرايط تكثير فيلم آسان تر است.در حاليكه پيش‌ترها به جهت 35 ميلي‌متري بودن نسخه فيلم، امكان اين كپي وجود نداشت.
شريفي‌نيا ادامه داد: به ميزان افزايش تكنولوژي صاحبان فيلم بايد دقت‌شان را در نگهداري از اموالشان بيشتر كنند. از طرفي نيز نگاه جامعه را نسبت به مسئله CD و كپي‌هاي غيرمجاز تغيير دهيم چون اين عمل همانند دزدي از ديگران است.
آشتياني‌پور محور توليد يك فيلم را تهيه‌كننده دانست و گفت: در ساخت يك فيلم آنچه بسيار تاثيرگذار و مهم است تهيه‌كننده است. هر چند اهميت فيلمنامه در سينما بالاست اما در سايه آن ارزش‌هاي ديگر در حاشيه محو مي‌شوند.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

پست توسط Leila »

تصویر


تصویر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”