طرح جديد جذب جهانگرد! (بدون شرح)

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 324
تاریخ عضویت: دوشنبه 24 مهر 1385, 6:13 pm
محل اقامت: تهران-شهرک غرب
سپاس‌های دریافتی: 6 بار
تماس:

جايزه برای واردکنندگان گردشگر خارجی به ايران

پست توسط MAX »

جايزه برای واردکنندگان گردشگر خارجی به ايران

به گفته يک مقام ايرانی، کسانی که از کشورهای خارجی گردشگر (توريست) به ايران وارد کنند، متناسب با تعداد گردشگران ورودی جايزه نقدی دريافت خواهند کرد.

خبرگزاری دولتی ايران، ايرنا، روز سه شنبه به نقل از محمد شريف ملک زاده، معاون گردشگری سازمان ميراث فرهنگی، صنايع دستی و گردشگری ايران گزارش کرده که اين سازمان به ازای هر گردشگر كه از كشورهای آسيای مركزی وارد شود ‪۱۰‬ دلار و برای هر گردشگر اروپايی و آمريكايی ‪۲۰‬دلار جايزه صادراتی پرداخت می ‌كند.

صحبت های اين مقام ايرانی در شرايطی طرح می شود که چندی پيش محمود احمدی نژاد، رئيس جمهور ايران، گفته بود گردشگران خارجی می توانند از تاسيسات هسته ای اين کشور بازديد کنند.

ايران به رغم جذابيت های گردشگری و آثار ثبت شده متعدد، سهم بسيار ناچيزی از صنعت گردشگری در جهان دارد و دولت اين کشور می گويد در تلاش است ورود غير ايرانيان را به اين کشور تسهيل کند.

هفته گذشته آقای احمدی نژاد اعلام کرد که با طرح مجلس ايران برای انگشت نگاری از شهروندان آمريکايی به هنگام ورود به ايران مخالف است و گفت از نمايندگان مجلس خواسته تا اين طرح را متوقف کنند.

وی همچنين از پيشنهاد مسئولان صنعت هواپيمايی کشورش برای برقرای پرواز مستقيم بين ايران و آمريکا خبر داد. اين پروازها پس از انقلاب اسلامی تعطيل شده است.

دولت ايران در برنامه موسوم به 'چشم انداز بيست ساله' طرح های مختلفی برای افزايش شمار گردشگران خارجی در نظر گرفته، اما به گفته برخی ناظران کمبود زيرساخت های لازم، وجود برخی محدوديت ها، و روابط پر تنش جمهوری اسلامی با کشورهای غربی رشد صنعت گردشگری ايران را دشوار کرده است.

با اين حال آقای ملک زاده روز سه شنبه از افزايش شمار گردشگران خارجی در ايران در طول سال گذشته خبر داده و گفته است برای رونق بيشتر اين بخش، شركت های مشترک گردشگری با برخی كشورهای ديگر از جمله اندونزی، مالزی، عربستان و تركيه تشکيل شده است.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4114
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4500 بار
سپاس‌های دریافتی: 4323 بار
تماس:

طرح جديد جذب جهانگرد! (بدون شرح)

پست توسط Reza6662 »

تصویر
 [External Link Removed for Guests]    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”