داستان حضور و ساخت موشک در ايران - حتما بخوانيد.

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با تسليحات هوايي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا, abdolmahdi, SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: جايي درست وسط غربت شهر...انطرف تر از اب...در کنار خورشيد...
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

پست توسط ghalamman » چهار شنبه 9 خرداد 1386, 4:21 pm

Mehdi2224,
شما مثل اينکه تصميم نداريد کمي مودب باشيد؟ و همچنان در مقابل ابراز ادب(من شما را دوستمان خطاب کردم و حرفتان را تاييد کردم) مرا به بيسوادي متهم مي کنيد؟ :-P
فرق يک متر در هزار متر با دو کيلومتر در دو هزار متر چيست؟
شما نيازي نيست به معلم رياضي راهنمايي درس دهيد... :-o
بهتر است همان معلم پنجم ابتدايي تان را ببينيد تا به شما بگويد هر کيلومتر برابر هزار متر است و نسبت هر يک متر به هزار متر همان نسبت دو کيلومتر به دو هزار کيلومتر مي شود... (برابر يک هزارم) :?
مزيد اطلاع شما الان فصل هندوانه است انهم از انواع تو سرخ و شيرينش :grin:
پاسگاه مرزي گدار... سراوان
جاده زابل به زاهدان ...تاسوکي
تقاطع بلوار بزرگمهر و معلم... زاهدان
بلوار ثارلله مجتمع نسترن ...زاهدان
پاسگاه مرزي ناجا... سراوان
تاريخ هيچ کدام را از ياد نخواهد برد...

-
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 10 بار

پست توسط mehregan » چهار شنبه 9 خرداد 1386, 4:36 pm

Mehdi2224 جان آن مصاحبه را خواندم این شخص سعی کرده صنایع هوافضا را بسیار پیشرفته جلوه دهد

البته من منکر پیشرفت های صورت گرفته نیستم و بخشی از پیشرفت ها را خود من در صایران مشاهده کردم
اما پیشرفت در صنایع الکترونیک با پیشرفت در صنایع موشکی بسیار تفاوت دارد

موشک باید بار ها آزمایش شود و هر بار نقایص قبلی بر طرف شود سیستم های هدایت کننده باید بلاخره با استفاده از یه چیزی مسیر موشک را اصلاح کنند با gps که آمریکا نمی گزارد یا با رادار که ما خارج از مرز ها رادار نداریم با استفاده از پوشش راداری هوایی که ما آواکس نداریم با قطب نماهای پیشرفته که روسیه در اختیار ما نمی گزارد

پس باید تنها به اطلاعات موشک در هنگام پرتاب از جمله درجه جغرافیایی و محدوده فاصله هدف و انهنای موشک در موقع پرتاب بسنده کنیم که به دلایل مختلف قابل اعتماد نیست از جمله تنش فشاری بین لایه های جو و تغیبر بردار فشار در هنگام عبور از لایه های مختلف جو زمین اشاره کرد که به دلیل جریانات هوای ناپایدار همیشه میزان این واحد ها
تغییر می کند
خدارا چه دیدید شاید یه راه جدید برای هدایت موشک کشف کردن
جاودان اندیشه کن تا پس از مرگ نیز زندگی کنی

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 176 بار
سپاس‌های دریافتی: 468 بار
تماس:

پست توسط Mehdi2224 » چهار شنبه 9 خرداد 1386, 4:47 pm

ghalamman,
تا آنجاییکه یادم هست همواره ما هر حرف حسابی زدیم اخرش گفتید به ما توهین شده شما ازادید هر طور دلتان می خواهد فکر کنید . بنده قصد توهین به کسی را نداشتم ولی یک متر در هزار متر مبهم بود برای همین ترجیح دادم 2 کیلومتر در 2000 کیلومتر رو مطرح کنم . حالا هی به ما بگید توهین کردید . ثانیا این تاپیک برای بحث دیگری ایجاد شده بنده نمی خوام به خاطر بحثهای بی خودی این تاپیک قفل بشه و ما نتونیم از اطلاعاتی که دوستمون کراون جمع میکنه بی نصیب باشم . پس از مساله ای هست در تاپیک جدیدی مطرح کنید تا با هم در اونجا بحث کنیم .
mehregan
جانا سخن از زبان ما میگویی. خوشحال میشم همچنان در انجمن حضور داشته باشید .

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

پست توسط Mr.Amirhessam » پنج شنبه 10 خرداد 1386, 11:17 am

دوسمت من بنده هردو مطلب را خوندم . همونطور که میدونید در سایت اف ا اس شهاب -3 رو همرده نودونگ کره شمالی میدونند و در ویکی پدیا نیز همینطوره . ثانیا ویکی پدیا دانشنامه ایست ازاد که هرکس بخواد میتونه مطالب اون رو ویرایش کنه . تنها منبع قابل قبولتون همون fas هست

ولی چرا fas مثلا میا اماری میده که شاید درست نباشه . علت اینه کا گردانندگان این مرکز چنان حساب می کنند که ایران در ساخت این موشک ها از فن آوری های نوین روسیه و چین استفاده کرده در حالی که خودمون خوب میدونیم از روسها نامردتر خودشون هستند و این تنها چین بود که در این سالهای اخیر در صنایع هوا فضا به ایران واقعا کمکهایی در حد قابل قبول ارئه کرد . میتونین با مطالعه پرونده های صنایع پشتیبان ایران در هوافضا که در سایت
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
در دسترسند مطمئن تر بشید .

دوست خوب من مطمئين باش اين اطلاعات ذره اي توش شك و ترديد وجود نداره در ضمن در وكيپديا هم لينك منابع در پايان مطالب ذكر ميشه پس مطالب منبع دار قابل اعتماده.
شما چرا شهاب رو در كلاهك هسته اي اون ميبيند به ادعاي خود امريكا و انگليس ايران تا چند سال ديگه به چرخه كامل ساخت بمب اتم دست پيدا ميكنه پس مشكل بايد جاي ديگه اي باشه و فكر كنم:
يكي از فرماندهان نظامي عنوان كردن كه ما احتياجي به بمب اتم نداريم نيروگاه ديمونا رو هدف قرار بديم اسراييل دچار بحران بزرگي ميشه!!!
به قول شما با موشكي با دقت خطاي 2000 متر كه هميچين كاري رو نميشه كرد.
سيستم هدايت موشك شهاب كار يك از دانشمندان دانشگاه شيراز بود كه همين چند وقت پيش بر اثر گاز گرفتگي فوت شدن.در ضمن موشك فاتح-110 رو از ياد نبريد كه به عنوان يكي از دقيق ترين موشكهاي بالستيك جهان مشهوره.
-----------------------------------------------------------
موشك هاتف كه شم ميگي مهدي جان موشكي پاكستانيه نه ايراني!!!!!! :x :x :x
با يكم تحقيق ميشه فرق موشك هاي ايراني رو با موشك هاي سري نودونگ فهميد!!!
موفق و پيروز باشيد
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

-
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 10 بار

پست توسط mehregan » پنج شنبه 10 خرداد 1386, 1:53 pm

Mr.Amirhessam : يكي از فرماندهان نظامي عنوان كردن كه ما احتياجي به بمب اتم نداريم نيروگاه ديمونا رو هدف قرار بديم اسراييل دچار بحران بزرگي ميشه!!!

دیمونا شش طبقه زیر زمین داره بخش مهمش هم تو زمینه
ما به انواع جدید بمب های سنگر شکن احتیاج داریم

البته موشک بالستیک به خاطر سرعتی که در هنگام برخورد داره می تونه کارایی داشته باشه اما کافی نیست

من در رشته مربوط به ساختمان تحصیل می کنم در رابطه با سازه ی پایگاه دیمونا یه مهندس خیلی معروف فرانسوی طراحیش کرده بعد از اتمام ساختمان پروژه اون یارو رو کشتن تا اطلاعات مربوط به سازه و ساختمان دیمونا سری بمونه

من فقط می دونیم شش طبقه زیر زمین داره
جاودان اندیشه کن تا پس از مرگ نیز زندگی کنی

Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: فعلاروی خاک
سپاس‌های ارسالی: 40 بار
سپاس‌های دریافتی: 27 بار

Re: داستان حضور و ساخت موشک در ايران - حتما بخوانيد.

پست توسط آواکس » سه شنبه 3 آذر 1388, 9:55 am

حالا ما اطلاعات اون پست اولی رو باور کنیم یا نه :-(
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست هرکسی نغمه خودخواندوازصحنه رود
صحنه پیوسته بجاست
خوش ازآن نغمه که مردم بسپارندبه یاد

New Member
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

Re: داستان حضور و ساخت موشک در ايران - حتما بخوانيد.

پست توسط mtzfdei » یک شنبه 20 دی 1394, 10:00 pm

دو صد گفته چون نيم كرداو نيست ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

ارسال پست

بازگشت به “تسليحات هوايي”