کارخانه کرمان موتور تا اطلاع ثانوي تعطيل شد

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

کارخانه کرمان موتور تا اطلاع ثانوي تعطيل شد

پست توسط Mohsen1001 »

تمديد نشدن قرارداد 320 نفر از کارگران کارخانه کرمان موتور شهرستان بم و اعتراض اين کارگران تعطيلي موقت اين کارخانه را به دنبال داشت.

به گزارش كارنا، محمود دهقاني ،رئيس اداره کار شهرستان بم در اين باره گفت؛ به علت کاهش توليد خودرو در شرکت خودروسازي کرمان موتور واقع در شهرستان بم، مديريت شرکت تصميم گرفت قرارداد بيش از 320 نفر از کارگران که قرارداد آنها نيز به پايان رسيده بود را تمديد نکند که اين امر مورد اعتراض کارگران قرار گرفت.

وي افزود؛ کارگران در چند مورد، اقدام به اعتراض و بعضاً تخريب بعضي از قسمت هاي کارخانه کردند. بر اين اساس مسوولان شهرستان بم تصميم گرفتند برخي از کارگران معترض را مشمول بيمه بيکاري قرار دهند و مشکل مابقي کارگران را خود مسوولان کارخانه حل کنند.

دهقاني تصريح کرد؛ کارگراني که به اداره کار شهرستان بم مراجعه کردند شامل سه گروه بودند يکي آنکه برخي از کارگران سابقه بيکاري کمتر از يک سال دارند و مشمول بيمه بيکاري نمي شوند، گروه بعدي شامل کساني مي شود که قبلاً از بيمه بيکاري استفاده کرده اند و گروه سوم نيز آن دسته از کارگراني را دربرمي گيرد که مشمول بيمه بيکاري مي شوند که اين دسته از کارگران با مراجعه به اداره کار و طي مراحل قانوني به تشکيل پرونده اقدام کردند.

وي گفت؛ علت تمديد نکردن قرارداد کارگران به گفته مسوولان شرکت کرمان خودرو، کاهش شديد توليد به علت کمبود قطعات و تمديد نشدن قرارداد رنگ آميزي محصولات سايپا از سوي شرکت خودروسازي کرمان موتور عنوان شده است.

او خاطرنشان کرد: کارگران خواستار جدي بازگشت مجدد به محل کار خود هستند که اگر براي اين مسائل و مشکلات موجود چاره انديشي به منظور حفظ اشتغال پايدار در شهرستان بم نشود، باعث به وجود آمدن مسائل و مشکلات امنيتي، اجتماعي، روحي و رواني و از همه مهمتر معضل بيکاري کارگران و تبعات ناشي از آن خواهد شد.

برشان ، مدير کارخانه کرمان موتور نيز با تاييد تعطيلي موقت کارخانه گفت؛ کارگران بيکار شده کارخانه دست به تحريک ديگر کارگران زده و در نتيجه شعاع دايره مشکلات گسترش يافته و کارخانه نيز تا اطلاع ثانوي تعطيل است.
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”