بازداشت 3 فنلاندی در ابوموسی!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
پست: 778
تاریخ عضویت: جمعه 26 آبان 1385, 3:04 pm
محل اقامت: ..مازندران..
سپاس‌های دریافتی: 75 بار

بازداشت 3 فنلاندی در ابوموسی!

پست توسط ghadami2005 »

آفتاب: 3 نفر فنلاندی که گفته می‌شود در نزدیکی جزیره ابوموسی در حال ماهی‌گیری بوده‌اند، روز شنبه توسط نیروهای ایرانی دستگیر شدند. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دولت فنلاند، روز چهارشنبه اعلام کرد، ایران 3 شهروند فنلاندی را که گفته‌ می‌شود به قصد ماهی‌گیری در آب‌های ساحلی ایران در منطقه خلیج‌فارس توقف کرده بودند، دستگیر نموده است.

این 3 نفر که در استخدام شبکه ارتباطی نوکیا‌-‌زیمنس می‌باشند، روز شنبه در نزدیکی جزیره ابوموسی در خلیج‌فارس دستگیر شده و برای بازپرسی در بازداشت به سر می‌برند.

«پاسی تومینن» مستشار وزارت امور خارجه دانمارک، در این مورد می‌گوید: «ما با مسئولان ایرانی در تماس هستیم. آن‌ها اظهار داشته‌اند که حال این 3 نفر خوب بوده و از آن‌ها مراقبت می‌شود.»

در حال حاضر، جزئیات بیشتری در دست نیست. این واقعه پس از رویدادی مشابه در 23 مارس گذشته اتفاق می‌افتد که دولت ایران 15 ملوان نیروی دریایی را دستگیر نمود و پس از گذشت نزدیک به 2 هفته آن‌ها را رها ساخت.
"لشگر گوسفندان که توسط يک شير اداره ميشود,ميتواند لشگر شيران را که توسط يک گوسفند اداره ميشود ,شکست دهد."
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4114
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4500 بار
سپاس‌های دریافتی: 4323 بار
تماس:

ایران 3 فنلاندی را آزاد کرد

پست توسط Reza6662 »

ایران 3 فنلاندی را آزاد کرد

آفتاب: تهران سه تبعه کشور فنلاند را که اوایل این هفته به جرم ورود غیر قانونی به آب‌های سرزمینی ایران در نزدیکی جزیره ابوموسی بازداشت شده بودند آزاد کرد. محمد علی حسینی سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام این خبر گفت: «این افراد با حسن نیت جمهوری اسلامی ایران آزاد شدند.»

تصویر

حسینی افزود: «سه تبعه فنلاندی پس از ورود اشتباهی به آب‌های سرزمین جمهوری اسلامی ایران و متعاقب بررسی ورود آنها توسط مقامات ذی‌صلاح و اثبات این امر كه ورود آنها غیرتعمدی بوده است و در چارچوب حسن نیت جمهوری اسلامی ایران و مناسبات متین با دولت فنلاند، آزاد شدند.»

گفتنی است اتباع فنلاند روز شنبه در نزدیکی جزیره ابوموسی توسط نیروهای ایرانی دستگیر شدند. گفته می‌شود این افراد در حال ماهی‌گیری بوده‌اند. این 3 نفر در استخدام شبکه ارتباطی نوکیا‌-‌زیمنس هستند.

[External Link Removed for Guests]
 [External Link Removed for Guests]    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”