تماس با سم‌هاي گياهي خطر بروز سرطان‌هاي مغزي را افزايش مي‌دهد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 5234
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 25 خرداد 1385, 2:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 1747 بار
سپاس‌های دریافتی: 4178 بار
تماس:

تماس با سم‌هاي گياهي خطر بروز سرطان‌هاي مغزي را افزايش مي‌دهد

پست توسط ganjineh »

خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۰۳/۱۶‬


پژوهشگران فرانسوي در تحقيقات خود نشان دادند كشاورزاني كه در معرض مقادير زيادي مواد شيميايي آفت‌كش قرار دارند و نيز باغبان‌هايي كه براي از بين بردن حشرات و قارچ‌ها از اين مواد استفاده مي‌كنند، بيشتر در خطر ابتلا به سرطان‌هاي مغزي قرار دارند.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از پاريس، محققان در جنوب غربي فرانسه ‪۲۲۱‬ مورد تومور مغزي را بررسي كردند و نتايج آن را با ‪ ۴۴۲‬فرد سالم از ميان مردم عادي با سن و پيشينه‌اي مشابه، مقايسه كردند.

دانشمندان دريافتند كشاورزاني كه در معرض آفت‌كش‌ها قرار داشتند، اندكي بيش از همتايان سالم خود احتمال ابتلا به تومورهاي سرطاني مغز داشتند.

به گفته پژوهشگران در ميان افرادي كه بيشترين حد تماس رابا اين مواد شيميايي داشتند، احتمال بروز شكل ديگري از سرطان موسوم به "گليوم" كه به سرعت باعث مرگ بيمار مي‌شود، بيش از دو برابر سايرين بود.

در ميان افرادي كه براي مراقبت از گياهان خانگي خود از آفت‌كش‌هاي شيميايي استفاده مي‌كنند نيز احتمال ابتلا به سرطان به ميزان قابل توجهي بيشتر بود.

نتايج اين مطالعه كه روز سه‌شنبه در مجله اينترنتي پزشكي شغلي و محيطي انگليس منتشر شد، نتايج تحقيقات پيشين مبني بر ارتباط آفت‌كش‌ها و سرطان را تاكيد مي‌كند.
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
[External Link Removed for Guests]
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”