بالارفتن سن ازدواج=افزايش ببِمار

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 5234
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 25 خرداد 1385, 2:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 1747 بار
سپاس‌های دریافتی: 4178 بار
تماس:

بالارفتن سن ازدواج=افزايش ببِمار

پست توسط ganjineh »

یک فوق تخصص بیماریهای عفونی با تاکید بر این که گستره ابتلا به بیماریهای مقاربتی در جوانان بیشتر دیده می شود، اعلام کرد: متاسفانه مردان بیشتر از زنان در معرض ابتلا به بیماریهای مقاربتی و آمیزشی قرار دارند.
مینو محرز در گفت وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاری دانشجویان ایران، با بیان این که راه اصلی انتقال بیماریهای آمیزشی «تماس جنسی» است، اظهارکرد: اکثر این بیماریها میکروبی هستند و این عفونت ها به صورت زخم در ناحیه دستگاه تناسلی و یا به صورت ترشح از مجرا بروز می کند.
وی اورتریک غیر سوزاکی (تورم مجرا) را یکی از شایع ترین نوع بیماریهای آمیزشی دانست و افزود: این تورم با ترشح چرکی و غیر چرکی بروز می کند.
وی با بیان اینکه بیماری سوزاک در 50 درصد زنان بدون علامت است، خاطرنشان کرد: بی علامت بودن این بیماری در زنان سبب می شود که این بیماری به راحتی به شریک جنسی وی منتقل شود.
محرز افزود: علایم سوزاک در مردان بعد از 2 تا 5 روز بعد از تماس جنسی نامطمئن به صورت سوزش و ترشح چرکی از مجرا بروز می کند، که در صورت مراجعه زودهنگام به پزشک، فرد به راحتی درمان خواهد شد.
این فوق تخصص بیماریهای عفونی، اصل مهم در درمان بیماریهای جنسی مقاربتی را درمان همزمان زن و شوهر دانست و به ایسنا گفت: اصل مهم در درمان اینگونه بیماریها اینست که هر دو شریک جنسی با هم درمان شوند.
وی ادامه داد: اگر فردی در تماس جنسی نامطمئن دچار یک عفونت منتقله از راه تماس جنسی شود، هیچ تضمینی وجود ندارد که فرد، تنها گرفتار یک نوع بیماری آمیزشی شده باشد بنابراین باید برای انواع دیگر این بیماری نیز آزمایش بدهد.
دکتر محرز افزود: بیماریهای مقاربتی در زنان در صورت درمان نشدن باعث عفونت های لگنی و بیماریهایی غیر سوزاکی می تواند زنان را نازا کند.
وی شایع ترین بیماری مقاربتی زنان را هرپس تناسلی (تبخال تناسلی) دانست و به ایسنا گفت: این بیماری با علایمی همچون سوزش و درد همراه است.
دکتر محرز در ادامه همچنین با تاکید بر این که در صورتی که سیفلیس به موقع درمان نشود، در آینده مزمن خواهد شد، تصریح کرد: این بیماری در نهایت پس از گذشت 30 سال می تواند بر سایر اعضای بدن نیز تاثیر گذارد.
وی با بیان این که امکان ابتلا به بیماریهای مقاربتی در افرادی که شرکای جنسی متعدد دارند، بسیار بیشترست،
اظهار کرد: همچنین مادران باردار آلوده به بیماریهای مقاربتی نیز می توانند نوزاد خود را به این بیماری مبتلا کنند، اما در صورت تشخیص زودرس این بیماری نیز قابل درمان است.
این فوق تخصص بیماریهای عفونی با بیان اینکه باید با آموزش صحیح جوانان را در این زمینه آگاه کنیم، خاطرنشان کرد: آموزش به دانش آموزان در مقطع راهنمایی می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند.
وی در پایان عدم آموزش به جوانان، بالا رفتن سن ازدواج و افزایش طلاق و تمایل جوانان به تماس جنسی را مهمترین عامل افزایش این بیماریها در کشور دانست.
منبع: خبرگزارى ایسنا
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
[External Link Removed for Guests]
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”