آخرين اخبار مربوط به نيروي هوايي ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1236
تاریخ عضویت: جمعه 27 مرداد 1385, 3:12 pm
محل اقامت: جايي درست وسط غربت شهر...انطرف تر از اب...در کنار خورشيد...
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

سامانه جديد پدافندي نيروي هوايي

پست توسط ghalamman »

سامانه جديد پدافندي نيروي هوايي

تلاش چند ساله متخصصان ارتش منجر به ساخت سامانه جديد و پيشرفته كنترل رزمايش‌ها و عمليات‌هاي پدافند هوايي شد.

 [External Link Removed for Guests] 

به گزارش فارس، اين سامانه با عنوان «شبيه‌ساز آموزش و ارزيابي وضعيت و سطح مهارت عملياتي افسران شبكه فرماندهي و كنترل پدافند هوايي»، تلفيقي از سخت افزار و نرم افزار بوده و با قابليت‌هاي متفاوت و منحصر به فرد خود قادر است يك مانور سراسري را با توجه به شاخصه‌هاي ارزيابي، انسجام، وحدت فرماندهي، هماهنگي و آمادگي كليه سامانه‌هاي پدافندي از جمله شنود، ديده‌بان زمين پايه، هواپايه و نيز كليه اجزاي متصل به شبكه فرماندهي و كنترل پدافند هوايي از مرحله كشف هدف تا انهدام مورد ارزيابي قرار دهد.

 [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests] 

اين سيستم پيشرفته و مدرن همچنين اين توانايي را دارد كه ميزان نفوذ پذيري كليه سامانه‌هاي پدافندي در مواجهه با جنگ الكترونيك دشمن را ارزيابي كند كه در محك زدن توانمندي داخلي بسيار قابل توجه است.
با ساخت اين سامانه كه هيچ نمونه داخلي نداشته و طراحي و ساخت آن 3 سال زمان برده است، مي‌توان مجموعه رزمايش‌هاي مد نظر را مورد تجزيه و تحليل قرار داده و براساس سناريوي عملياتي كه براي آن تعريف مي شود، ضمن نظارت بر اجراي دستورات، نفرات و سيستم‌ها را مورد ارزيابي عملكرد قرار مي‌دهد.

سيستم يادشده كه اولين پايان نامه فارغ‌التحصيلي كاربردي دانشجويان دافوس ارتش است، قرار است در رزمايش تخصصي پدافند هوايي ارتش كه زمان آن اواخر بهار اعلام شده، به كار گرفته شود.

از ديگر نكات بسيار جالب سامانه مدرن ارتش آن است كه با استفاده از لايه‌هاي تلفيقي كه با كمك GIS تهيه شده ضمن شناسايي مرزها، شهرها، كريدورها، سدها و ديگر عارض طبيعي، نقشه تمام ايران به صورت ديجيتال تهيه شده است.

منبع: بازتاب
پاسگاه مرزي گدار... سراوان
جاده زابل به زاهدان ...تاسوکي
تقاطع بلوار بزرگمهر و معلم... زاهدان
بلوار ثارلله مجتمع نسترن ...زاهدان
پاسگاه مرزي ناجا... سراوان
تاريخ هيچ کدام را از ياد نخواهد برد...
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 1189
تاریخ عضویت: دوشنبه 1 خرداد 1385, 2:58 am
سپاس‌های ارسالی: 16928 بار
سپاس‌های دریافتی: 4258 بار

پست توسط Fariborz »

در هفته دفاع مقدس پرواز هواپيماهاي ساخت داخل را برفراز تهران خواهيم داشت [External Link Removed for Guests] 


امير سرتيپ دكتر احمد ميقاني، فرمانده نيروي هوايي جمهوري اسلامي ايران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار ايسنا درباره‌ي آخرين دست‌آوردهاي نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران گفت: از آخرين دست‌آوردهاي ما ساخت بمب قاصد را مي‌توانم نام ببرم كه چندين نمونه از آن را در نيروي هوايي ساخته‌ايم و تكنولوژي آن را براي توليد انبوه به وزارت دفاع منتقل كرديم.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) وي افزود:‌ همچنين در بعد ساخته‌هاي جديد، هواپيماهاي صاعقه را داريم كه توليد آن در حال انبوه شدن است. همچنين ساخت هواپيماهاي جت آذرخش و جت تزرو را در برنامه داريم كه انشاء‌الله پرواز همه‌ي آنها را در هفته‌ي دفاع مقدس بر فراز تهران خواهيم داشت.

سرتيپ ميقاني در پاسخ به سوال ديگر خبرنگار ايسنا درخصوص جنگنده آذرخش گفت: توليد انبوه هواپيماي آذرخش كه تكنولوژي آن را به وزارت دفاع واگذار كرديم، در اصفهان در حال انجام شدن است و برنامه رژه‌ چند فروند از آن را در اول هفته‌ي دفاع مقدس خواهيم داشت.

[External Link Removed for Guests]
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 1189
تاریخ عضویت: دوشنبه 1 خرداد 1385, 2:58 am
سپاس‌های ارسالی: 16928 بار
سپاس‌های دریافتی: 4258 بار

پست توسط Fariborz »

پايگاه جديد نيروي هوايي ارتش در بيرجند افتتاح ميشود [External Link Removed for Guests] 


يك پايگاه هوايي جديد ارتش اواخر ماه جاري در بيرجند افتتاح مي‌شود.
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي نيروي هوايي ارتش، پايگاه هوايي بيرجند در اواخر ماه جاري با حضور مقامات لشگري و كشوري طي مراسمي افتتاح خواهد شد.
اين خبر به جزئيات بيشتري در اين خصوص اشاره نكرده است.


[External Link Removed for Guests]
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 1189
تاریخ عضویت: دوشنبه 1 خرداد 1385, 2:58 am
سپاس‌های ارسالی: 16928 بار
سپاس‌های دریافتی: 4258 بار

پست توسط Fariborz »

نیروی هوایی پا به پای دیگر نیروها در جنگ های نامتقارن حضور خواهد داشت [External Link Removed for Guests] رئیس عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش گفت: با پیشرفت‌هایی که در زمینه تولید و دستیابی به تکنولوژی ادوات نظامی بدست آمده است، نیازی به هیچ کشور خارجی برای تولید و تامین تجهیزات نظامی خود نداریم.

خرید تجهیزات نظامی از خارجی ها شایعه است

حجت الاسلام سید محمدرضا واحدی، رئیس عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: دشمن با شایعه کردن خرید تجهیزات نظامی از سوی ایران به نوعی می خواهد افکار عمومی را به این نکته منحرف کند که کشور ما برای تامین تجهیزات نظامی خود به خاطر تهدیدات موجود، به گدایی از قدرت ها افتاده که این امر واقعیت ندارد.

اکنون مثل دوچرخه، موشک شهاب 3 می سازیم

وی افزود: با توانمندی که کشور در تکنولوژی های نظامی به دست آورده و به گفته وزیر دفاع سابق اکنون مثل دوچرخه، موشک شهاب 3 می سازیم، تصور نمی کنم نیازی به بهره گیری از توان دفاعی خارجی ها داشته باشیم.

رئیس عقیدتی سیاسی نهاجا شایعه کردن خرید تجهیزات نظامی از سوی کشورمان را نوعی تاکتیک و جنگ روانی از سوی دشمن برای تضعیف روحیه داخلی مردم و مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران خواند.

در اوج اقتدار نظامی در ساخت و تولید تجهیزات قرار داریم

وی تاکید کرد: برای گدایی تجهیزات نظامی از جمله هواپیما نه نیازی داریم، نه به دنبال آن هستیم و نه اگر بخواهند به ما این تجهیزات را بدهند، خواهیم پذیرفت، چون در اوج اقتدار نظامی در ساخت و تولید تجهیزات قرار داریم.

واحدی به توان ایران در ساخت هواپیماهای جنگی و شکاری و دستیابی به این تکنولوژی توسط متخصصین جوان داخلی اشاره و تصریح کرد: در رژه 31 شهریور امسال همگان شاهد نمایش اقتدار نیروهای نظامی و انتظامی ایران بودند، چراکه تجهیزاتی که در این رژه عرضه شد، کاملا بومی و داخلی بود.

رئیس عقیدتی سیاسی نهاجا با اشاره به اینکه برخی توانمندی های نظامی ایران در حال حاضر فقط درحد دستیابی به تکنولوژی ساخت است، خاطرنشان کرد: مهمترین اصل در زمینه ساخت این تجهیزات دستیابی به تجهیزات است، نه تولید انبوه آن.

نیروی هوایی پا به پای نیروهای دیگر در جنگ های نا متقارن

وی در پایان به شیوه های متفاوت جنگی مد نظر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با دشمن اشاره کرد و گفت: در خصوص انجام جنگ های غیرمستقیم، نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پابه پای سایر نیروهای نظامی کشور حتی در جنگ های نا متقارن حضور خواهد داشت


[External Link Removed for Guests]
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 876
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 آذر 1385, 9:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار

پست توسط Ahmad6644 »

پايگاه جديد نيروي هوايي ارتش در بيرجند افتتاح مي‌شود


اين نشون دهنده‌ي اينه كه علي رقم شايعات در مورد عدم عملياتي بودن هواپيماها يا عدم توليد انبوه جنگنده‌اي مثل آذرخش و يا حتي خريد ، نيروي هوايي در وضعي متفاوت از اون چيزي كه نشون مي ده هست ، چون افتتاح يك فرودگاه نظامي براي چند جت از رده خارج نه به صرفه هست و نه به صلاح . :smile: :smile:
  ازل مهر علي را به من آموخته اند ****** تا ابد نيز دلم دست به دامان علي‌ 
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 1189
تاریخ عضویت: دوشنبه 1 خرداد 1385, 2:58 am
سپاس‌های ارسالی: 16928 بار
سپاس‌های دریافتی: 4258 بار

پست توسط Fariborz »

پايگاه دوازدهم شكاري نيروي هوايي ارتش امروز افتتاح شد [External Link Removed for Guests] 


پايگاه دوازدهم شكاري نيروي هوايي ارتش با نام "قائم آل محمد" در بيرجند مركز استان خراسان جنوبي افتتاح شد.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي نيروي هوايي ارتش، اين پايگاه با حضور امير خلبان احمد ميقاني فرمانده نيروي هوايي ارتش و جمعي ديگر از مسئولان كشوري و لشگري افتتاح شد و در آن انواع جنگنده‌هاي نيروي هوايي ارتش و سيستم‌هاي پيشرفته راداري وجود دارد.
فرمانده نيروي هوايي ارتش در حاشيه اين مراسم، هدف از افتتاح اين پايگاه را آمادگي بيشتر در مقابل هرگونه تجاوز احتمالي به كشورمان دانست و گفت: دشمنان آگاه باشند در صورت هرگونه تجاوز احتمالي به مرزهاي ميهن اسلامي، درس بزرگي به آنها خواهيم داد كه هيچ وقت فراموش نكنند.


[External Link Removed for Guests]
Captain I
Captain I
پست: 820
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 18 مرداد 1386, 11:58 pm
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

پست توسط حسن2568 »

سلام
دوستان ميخوام يك خبر كوچيك بهتون بدم
اخيرا نيرو هوايي (يعني تو همين چند روز)تو حوالي منطقه كردان در حد فاصل كرج وهشتگرد تعداد دهها قبضه توب ضد هوايي بصورت رديفي مستقر كرده كه نشون دهنده يك ديوار بدافندي جديده .با توجه به وجود بادگان مهم كردان تو اين منطقه اين مسئله يجورايي سئال بر انگيزه :?
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 447
تاریخ عضویت: چهارشنبه 18 بهمن 1385, 8:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 2025 بار
سپاس‌های دریافتی: 1292 بار

هواپيماهاي چيني و روسي در راه ايران

پست توسط ramin11 »

برخي رسانه هاي روسي و اسرائيلي مدعي شدند که ايران به رغم تنش زايي هاي غرب عليه ايران براي تقويت سيستم هاي پدافند و آفند هوايي خود به روسيه و چين روي آورده است تا هواپيماهاي مورد نياز را جايگزين هواپيماهاي آمريکايي خود کند. اما آسوشيتدپرس از بروکسل گزارش داد که مسکو و پکن گزارشات منتشرشده در رسانه هاي اسرائيلي و روسي و سازمان هاي هوانوردي غربي را رد کرده اند. اين منابع ادعا کرده بودند که ايران به روسيه سفارش هواپيماهاي سوخوي 30-Su و به چين سفارش جت هاي جنگنده 10-J را داده است.

 تصویر 

اين رسانه ها گفته اند که ايران به شدت درگير برنامه به روزسازي نيروي هوايي خود است و اين که تهران نمي تواند به خاطر تحريم هاي غرب، هواپيماهاي دسته اول را تهيه کند. اين گزارشات همچنين بيان مي کند که هر سه اين کشورها در مورد معاملات دفاعي خود بسيار محافظه کار و پنهان کار هستند.
کلود مونيکه رئيس مرکز اطلاعات و امنيت استراتژيک اروپا در بروکسل مي گويد:
«مشخص است که ايران مدتي است به دنبال خريد آخرين نسل جت هاي جنگنده است. اکثر تجهيزات آن ها مربوط به سال هاي دهه 1970 است که توان رويارويي با نيروهاي هوايي مدرن را ندارد.»
سوخوي 30-Su يک بمب افکن چندمنظوره با توانايي هاي بالاست که صادرات گسترده اي نيز داشته است. صدها فروند از اين هواپيما از طرف کشورهايي مانند هند، مالزي، الجزاير، چين، ونزوئلا، اندونزي و ويتنام سفارش داده شده اند.

 تصویر 

استيون تريمبل خبرنگار مجله پرواز بين الملل در واشنگتن مي گويد: «ايران بايد توانايي دفاعي خود را به نحوي بهبود دهد و چين و روسيه بهترين منابع براي اين کار هستند.» اين مجله گزارش داده که ايران در حال مذاکره براي خريد 250 هواپيماي سوخو و 40 هواپيماي جي 10 است. اگر تهران در اين راه موفق شود ممکن است در پايان به تکنولوژي شبيه تکنولوژي اسرائيل دشمن بزرگ خود دست پيدا کند. هواپيماهاي جي 10 بسيار شبيه جنگنده هاي لوي اسرائيل هستند. مدت ها اين شايعه نيز مطرح بوده که اين تکنولوژي جنگنده هاي لوي اسراييل بوده است که به نحوي به چين راه پيدا کرده است. براي اسرائيل بازار بين المللي تسليحات تقريبا محدود است و تنها مشتريان واقعي اين کشور را چين، هند و ترکيه تشکيل مي دهند.» مارک آيتون سردبير ماهنامه نيروي هوايي مي گويد که گزارشاتي وجود دارد که ايران نزديک به امضاي قرارداد بزرگي با شرکت Rosodoronexportروسيه است. وي افزود: «اين قرارداد بزرگ ترين قرارداد سفارش هواپيماي سوخو خواهد بود».

[External Link Removed for Guests]
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 1189
تاریخ عضویت: دوشنبه 1 خرداد 1385, 2:58 am
سپاس‌های ارسالی: 16928 بار
سپاس‌های دریافتی: 4258 بار

پست توسط Fariborz »

 فرمانده نهاجا: ايران در بهترين شرايط آمادگي به سر ميبرد  


 تصویر 


فرمانده نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران (نهاجا) گفت:ايران اسلامي با برخورداري از توانمندي‌هاي بسيار گسترده براي مقابله با هرگونه تهاجم احتمال در بهترين شرايط آمادگي به سر مي‌برد.

احمد ميقاني روز پنجشنبه در حاشيه آيين جشن دانش آموختگي دوره خلباني پايگاه سوم شكاري شهيد نوژه همدان در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود:
اطمينان داريم كه تهاجمي انجام نمي‌شود و اگر هم اين اتفاق افتاد قاطع و مقتدرانه برخورد و آن را سركوب مي‌كنيم.

وي احتمال حمله به كشور را بسيار ضعيف ارزيابي كرد و گفت: به رغم بعيد بودن بروز چنين تهاجمي، نيروها در آمادگي صددرصد هستند كه اين ويژگي هر نيروي مسلح است و ما به عنوان يك نظامي هميشه آماده هستيم.

وي ادامه داد: اگر دشمن خطايي بكنند او را از كرده خود پشيمان و با توانمندي‌هايي كه داريم او را سركوب خواهيم كرد.

وي توانمندي ايران در ساخت تجهيزات هوايي و هواپيما را بالا دانست و با اشاره به نمايش هوايي هواپيماهاي شكاري "آذرخش" و "صاعقه" در روز ‪۳۱‬ شهريور برفراز آسمان تهران گفت: توانمندي توليد اين نوع هواپيماها بسيار بالا و در سطح توليد انبوه است.

امير سرتيپ خلبان ميقاني فرمانده نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران هم چنين از در دست ساخت بودن نوع جديدي از هواپيما در كشور خبر داد.

وي گفت: اين هواپيماها هم اكنون در دست ساخت هستند و در آينده نزديك اخبار تكميلي اعلام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا در اين مراسم كه به مناسبت فارغ تحصيلي‪ ۳۰‬تن از خلبانان ‪ F4‬برپا بود يكي از نمايندگان همدان و بهار و كبودراهنگ و اعضاي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس، معاون عمليات، حفاظت و اطلاعات و مدير مركز آموزش نيروي هوايي ارتش، امام جمعه كبودرآهنگ و فرماندهان نيروهاي انتظامي ارتش و سپاه و برخي مسوولان استاني حضور داشتند.


[External Link Removed for Guests]
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 1189
تاریخ عضویت: دوشنبه 1 خرداد 1385, 2:58 am
سپاس‌های ارسالی: 16928 بار
سپاس‌های دریافتی: 4258 بار

پست توسط Fariborz »

 3 فروند هواپيماي استراتژيك 747 توسط متخصصان داخلي بازسازي شد   [External Link Removed for Guests] سه فروند هواپيماي 747 نيروي هوايي ارتش كه به علت تحريم ناوگان هوايي كشور از سوي دولت‌هاي غربي غير عملياتي شده بودند با تلاش و جديت نيروهاي متخصص بازسازي و به ناوگان هوايي كشور بازگشتند.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي نهاجا، اين نوع هواپيماها كه با همكاري نهادها و متخصصان داخلي در صنايع هوايي كشور بهينه و بازسازي شده است، امروز با حضور مقامات لشگري و كشوري از باند پروازي منطقه هوايي مهرآباد به پرواز درآمدند.

احمد ميقاني، فرمانده نيروي هوايي ارتش در اين‌باره گفت:‌ رهبر معظم انقلاب و فرماندهي كل قوا در اين راستا اوامر مؤكدي داشتند و اين مسئله براي سامانه فرماندهي نهاجا و متخصصان صنايع هوايي ايجاد انگيزه مناسبي بود تا با توكل به باري تعالي و تلاش و جديت متخصصان داخلي اين هواپيماها را بازسازي و عملياتي نماييم.

فرمانده نهاجا گفت:‌ هواپيماي 747 كه توانايي‌هاي برجسته‌اي دارد، براي نيروي هوايي ارتش يكي از هواپيماهاي راهبردي محسوب مي‌شود و بهينه و بازسازي اين هواپيماها و پرواز سه فروند نقطه عطفي در تاريخ زرين نيروي هوايي ارتش مي‌باشد و در آستانه عيد ولايت اين عيدي بزرگي بود كه ملت ايران از خداوند باري تعالي دريافت نمود.

ميقاني افزود: اين هواپيما تواناي حمل 550 مسافر و 330 هزار پوند بار را دارد و در آينده نزديك نيز چند فروند از اين هواپيماها كه در حال بهينه سازي مي‌باشد به ناوگان پروازي افزوده مي‌شود.


[External Link Removed for Guests]
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 854
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 4 دی 1386, 6:42 am
سپاس‌های ارسالی: 361 بار
سپاس‌های دریافتی: 833 بار

پست توسط renger »

خبرگزاري فارس: نمايش هواپيماي آواكس ايران در رژه 29 فروردين موجب شگفتي ناظران خارجي از توانمندي متخصصين كشورمان شد
 [External Link Removed for Guests] به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، در مراسم رژه 29 فروردين تهران كه با حضور رئيس جمهور، فرماندهان عاليرتبه نظامي و وابستگان نظامي بيش از 30 كشور جهان برگزار شد، مهمترين بخش به نمايش توانمندي دفاعي ايران در بخش هوايي اختصاص داشت كه در اين قسمت، 140 هواپيماي بمب افكن، رهگير، ترابري، پشتيباني و سوخت رسان نيروي هوايي ارتش از مقابل جايگاه عبور كردند.

حضور هواپيماي بسيار پيشرفته نيروي هوايي ارتش يعني هواپيماي پيش اخطار هوابرد كه آن را اصطلاحاً آواكس مي نامند باعث شد تا بار ديگر همگان به خاطر آماده سازي و بكارگيري چنين سيستم مدرن شناسايي هوايي، متخصصين كشورمان را تحسين كنند.

يكي از فرماندهان نيروي هوايي ارتش در گفتگو با فارس با اشاره به نقش و اهميت استفاده از سيستم هاي پيشرفته راداري و شناسايي گفت: تمامي بخش‌هاي اين هواپيما توسط متخصصين كشورمان آماده سازي و عملياتي شده است و ايران هم اكنون جزو معدود كشورهاي جهان است كه اين دانش را در اختيار دارد.
وي خاطرنشان كرد: هم اكنون اين هواپيماي پيشرفته مي‌تواند در كنار ديگر تجهيزات مدرن شناسايي همچون انواع رادارها، هرگونه تحرك در هر نقطه از اطراف كشورمان را شناسايي كرده و از اين طريق، چشمان هميشه بيدار پدافند هوايي را ياري دهد.

اين مقام مسئول در نيروي هوايي ارتش همچنين با اشاره به پرواز جنگنده‌هاي اف 14 در رژه 29 فروردين، اين هواپيماها را در بهترين شرايط عملياتي عنوان كرد و گفت: با ارتقاي برد عملياتي اف 14 به بيش از هزار مايل، اكنون ايران از قابليت بالايي در عرصه هوايي برخوردار است و صاعقه و آذرخش نيز ما را در انجام مأموريتها كمك خواهند كرد.
-
پست: 319
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 1 تیر 1385, 11:17 am
سپاس‌های دریافتی: 26 بار

پست توسط JSF »

FT-7M با شماره سريال 7703-3 در روز 16 تير سقوط کرد.
اسامي خلبانان:
سرگرد بهروز محمدي
سروان سيد عبدالله برادران قوامي
روحشان شاد باد که به خاطر نجات يک جنگندهء کهنه جان خود را فدا کردند.
در نهايت تلاش قصد نشاندن آن را داشتند......
:razz: :razz: :razz:
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”