آخرين اخبار مربوط به نيروي هوايي ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4114
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4500 بار
سپاس‌های دریافتی: 4323 بار
تماس:

آخرين اخبار مربوط به نيروي هوايي ايران

پست توسط Reza6662 »

ساخت شبيه‌ساز هواپيماي شكاري F-4 فانتوم در ايران

نخستين دستگاه شبيه ساز (سيمی‌لاتور) پروازي هواپيماي شكاري F-4 با حضور فرمانده كل ارتش در محل معاونت تحقيقات و جهاد خودكفايي نيروي هوايي ارتش مورد بهره‌برداري قرار گرفت.

تصویر

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي ارتش در اين بازديد سرلشكر عطاا... صالحي طي سخناني از نيروي هوايي ارتش به عنوان اولين نيروي نظامي كه دشمنان را در عرصه انقلاب و جنگ تحميلي نااميد کرده است نام برد.
وي در ادامه قابليت‌هاي خودكفايي، ارتقا، تجهيز، نگهداري و آماده به كار داشتن سامانه‌هاي آفندي و پدافندي در نيروي هوايي را ارزشمند و مهم توصيف كرد و پيوستگي در كار، توليد، ضرورت پژوهش و انجام پروژه‌هاي زود بازده را مورد تاكيد قرار داد.

اين گزارش مي افزايد: دستگاه شبيه ساز پرواز هواپيماي شكاريF-4 از قسمت‌هاي كابين پرواز، كنترل فرامين، سيستم‌هاي تصويري حركتي، رايانه‌اي و كنسول استاد خلبان تشكيل شده است و در امر آموزش پروازي دانشجويان خلباني در قبل از پرواز با هواپيماي واقعي مورد استفاده قرار مي گيرد و تمامي خصوصيات واقعي پرواز هواپيماي شكاري را در محيطي امن و كليه شرايط جوي و با كمترين هزينه، كمك موثري در تامين نيازهاي آموزشي عملياتي نيروي هوايي ارتش را فراهم مي‌نمايد.

در ادامه اين بازديد سرهنگ نيكفر مدير پروژه اين سامانه آموزش پروازي در مورد طراحي و ساخت دستگاه شبيه ساز گفت: هزينه خريد هر دستگاه شبيه ساز پروازي هواپيماي F-4 از كشور سازنده هواپيما نزديك به 20 ميليون دلار مي‌باشدكه امروز با تلاش شبانه‌روزي كاركنان متخصص معاونت تحقيقات و جهاد خودكفايي نيروي هوايي ارتش و با حمايت مسئولان و همكاري اساتيد دانشگاه‌هاي كشور و صنايع داخلي طي 15 هزار ساعت كاري و استفاده از امكانات موجود و صرف هزينه كمتر از 3 درصد از قيمت مشابه خارجي موفق شديم با انجام مراحل طراحي، ساخت و بهينه‌سازي، دستگاه شبيه‌ساز و پرواز هواپيماي شكاري F-4 در نيروي هوايي ارتش را به بهره‌برداري برسانيم.

دستگاه شبيه‌ساز پرواز هواپيماي F-4 علاوه بر مراحل مقدماتي تا پيشرفته آموزش دانشجويان خلباني، براي ارتقاي پرواز تاكتيكي و تخصيص ساير خلبانان شكاري نيروي هوايي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

منبع: بازتاب
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1045
تاریخ عضویت: شنبه 31 تیر 1385, 12:05 pm
محل اقامت: بزقوش?؟قافلانکوه
سپاس‌های ارسالی: 2945 بار
سپاس‌های دریافتی: 2310 بار

نيروي هوايي‌ضربت‌ذوالفقار راادامه‌ميدهد

پست توسط achachi98 »

جانشين فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلا‌مي ايران گفت:نيروي‌هوايي ارتش رزمايش ضربت ذوالفقار را دربخش هوايي در چند روز آينده ادامه خواهد داد .

امير دريادار حبيب سياري‌افزود:اين رزمايش در بخش دريايي امروز "دوشنبه" با تمرين همكاري تفنگداران و تكاوران نيروي دريايي با زيردريايي ها و نيز نمايش قايق هاي تندرو به پايان مي رسد اما همچنان كه پس از رزمايش موفق نيروي زميني ارتش , نيروي دريايي رزمايش را ادامه داد , نيروي هوايي نيز درچند روز آينده توان‌خود را با ارائه دستاوردهاي جديد در حوزه هوايي به نمايش مي گذارد.

وي درباره رزمايش نيروي دريايي گفت: اين رزمايش در پنج مرحله پرتاب موشك ساحل به دريا , پرتاب موشك سطح به سطح و هوا به سطح , تمرينات شناسايي و پرتاب اژدر و موشك از زيردريايي ها , تمرينات ويژه تكاوران و تفنگداران‌نيروي دريايي و تمرين فرماندهي و كنترل انجام شد كه البته دو مرحله آخر به علت گستردگي منطقه رزمايش و زمان بربودن ازهمان ابتدا همزمان بامراحل ديگر آغاز شد.

دريادار سياري از ويژگيهاي اين رزمايش را گسترده بودن منطقه عملياتي , به كارگيري سلا‌ح هاي جديد ساخت متخصصان نيروي دريايي ارتش , به كارگيري‌شناورها و زير سطحي هاي جديد نيروي دريايي ارتش , استفاده از موشك ها و اژدرها و مهمات واقعي در مقياس گسترده و استفاده از تاكتيك هاي مدرن و جديد كه قابليت انعطاف بالايي به نيروها مي دهد برشمرد.

وي همچنين سه هدف بزرگ اين رزمايش را نمايش اقتدار و توانمندي هاي نيروي دريايي , ارسال پيام صلح و دوستي به كشورهاي همسايه و آزمون راهبرد جديد عملياتي نيروي دريايي جمهوري اسلا‌مي ايران در مقابل تهديدها خواند و گفت:به حول قوه الهي توانستيم به اين سه هدف دست پيدا كنيم .
[External Link Removed for Guests]

Atlantis اگر اومدی به من pm بده منتظرتمتصویر
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1575
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 1:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار
تماس:

اين بار خبر خوش از سوي ارتش

پست توسط Sardar »

ورود به خدمت اف5 بهینه سازی شده (صاعقه)

سرلشگر صالحي گفت:در مرحله ساخت هواپيماي جنگي به خودكفايي رسيده‌ايم، در اين خصوص فردا خبرهاي خوشي داريم.

به گزارش فارس، امير سرلشگر صالحي فرمانده كل ارتش جمهوري اسلامي ايران در گفت‌وگو با خبرنگاران اعزامي به منطقه عملياتي رزمايش هوايي ضربت ذوالفقار در شمال غرب كشور گفت:در آستانه نيمه شعبان و در ادامه رزمايش،خبرهاي خوشي در خصوص توانمندي نيروهاي مسلح در توليد جنگ افزارهاي نظامي فردا خبر خوشي به مردم مي‌دهيم.
وي افزود: باورهاي كه در تمامي صنعتگران ما ايجاد گرديده است در توليد صنايع دفاعي نيز تسري يافته و اينك ما در مسير توليد انبوه هواپيماهاي جنگي قرار گرفته‌ايم.

صالحي گفت: ما در مسير توليد متناسب با نيازهاي خود جنگ افزارهاي نظامي خود را پيشرفته‌تر خواهيم كرد.

۱۴ شهريور ۱۳۸۵ - بعد از ظهر ۱۸:۴۰ تعداد بازديد: 4660 كد خبر: ۴۷۴۳۱ از سایت بازتاب
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1790
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 6 فروردین 1385, 3:49 pm
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 256 بار

پست توسط Saeid12345 »

چند سالي است که ايران به دنبال کسب امتياز توليد نمايشگرهاي کريستال مايع از روسيه هست.
اگر ايران بتواند سيستمهايي مانند HUD و MFD و HELMET و ... را در داخل توليد کند و باعث کاهش هزينه تمام شده هر فروند جنگنده توليدي خواهد شد.
هم اکنون ايران حداقل پنج سال زمان لازم دارد تا بتواند خودش با کمک کشوري مثل روسيه اقدام به توليد رادار جنگنده مثلا N-011 کند ولي بسياري از تجهيزات آيونيکي امکان توليد داخل را دارند.
خدا را شکر ايران هم اکنون به تکنولوژي ساخت مواد مورد استفاده در بدنه و بال و کاناپي و ... دست يافته است پس احتياجي به منت کشي از روسها در اين موارد نداريم.
تنها مي ماند رادار و تعدادي سيستم آيونيکي ديگر که جمعا چند ميليون دلار هزينه لازم دارد (احتمالا سيستم شناسايي هدف و قفل بر روي آن و شليک در داخل توليد مي شود).

به هر حال با مديريت حرفه اي و توليد داخل هزينه ساخت هر فروند آذرخش با رادار N-011 تقريبا 5 ميليون دلار خواهد شد.

:D
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 7:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

پست توسط Achilles »

جنگنده صاعقه :

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 529
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 6 فروردین 1385, 12:11 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 42 بار
سپاس‌های دریافتی: 99 بار
تماس:

پست توسط mach1 »

سلام
sardar خوش خبر باشی جوون :-)
Saeid12345 جان آذرخ که انگاریا پروژش تعطیله فکر کنم صائقه رو دارن می سازنا :-x
راستی به صائقه نمی خوره از موتور RD-33 استفاده کرده باشه انگاریا دود نداره :grin: ورودی های موتورشم برای RD-33 کوچیکه
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1575
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 1:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار
تماس:

پست توسط Sardar »

در آستانه ميلاد منجي عالم بشريت و در تداوم دستاوردهاي نظامي كشور جت جنگنده صاعقه با اجراي موفق پرواز عملياتي به ناوگان هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران پيوست.

به گزارش فارس، جت جنگنده صاعقه صبح امروز، چهارشنبه با اجراي موفق پروازهاي عملياتي و شليك راكت‌هاي هوا به زمين در پنجمين مرحله از رزمايش بزرگ ضربت ذوالفقار رسماً به ناوگان هواپيماهاي جنگنده نيروي هوايي ارتش پيوست.

سرتيپ دوم خلبان جواد محمديان سخنگوي رزمايش ضربت ذوالفقار در گفت‌وگو با خبرنگاران، ويژگي مهم جنگنده صاعقه را پشتيباني نزديك هوايي اعلام كرد و افزود: اين جت جنگنده با دستان پر توان متخصصان نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران طراحي و ساخته شده است.

سخنگوي رزمايش با بيان قابليت اين جنگنده در حمل و شليك انواع راكت، پرتاب انواع بمب و موشك با سيستم رادار پيشرفته خاطرنشان كرد: اين جت در طول سالهاي گذشته با ده‌ها سورتي پرواز آزمايشي، مراحل مختلف پرواز را با موفقت پشت سر گذاشته است.

وي تصريح كرد: توانايي اين جنگنده امروز در يك پرواز عملياتي ضمن استفاده از انواع مهمات جنگي در رزمايش بزرگ هوايي ضربت ذوالفقار به اثبات رسيد.

امير سرلشكر عطاء الله صالحي فرمانده كل ارتش جمهوي اسلامي ايران كه بر پروازهاي عملياتي جنگنده بمب افكن صاعقه نظارت داشت اين موفقيت را حاصل ايمان به خدا و اتكا به توانمندي‌هاي داخلي عنوان كرد و افزود: تحريم جمهوري اسلامي ايران نه تنها موجب ركود در صحنه‌هاي خودكفايي كشور نشد، بلكه ما را به سوي خود اتكائي و خودباوري در زمينه نيازمندي‌هاي تسليحاتي سوق داد.

صالحي افزود: طراحي، توليد و عملياتي شدن اين جنگنده يكي از صدها دستاورد ارتش جمهوري اسلامي ايران در زمينه توليد،تهيه و تحقيقات نظامي است.
هیهات منا الذلة
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1575
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 1:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار
تماس:

پست توسط Sardar »

با ساخت و طراحي اين جنگنده بيشرفته کم کم داره صداي خبرگزاري هاي خارجي در مي آيد.
نقل از سايت بي بي سي
منابع نظامی ايران از استفاده از يک نوع جنگنده پيشرفته ساخت داخل در رزمايش (مانوور) مشترک نيروی هوايی و زمينی خبر داده اند.
روز چهارشنبه، 6 سپتامبر، خبرگزاری دولتی ايران به نقل از سرلشگر عطا الله صالحی، فرمانده کل ارتش، گزارش کرد که در رزمايش "ضربت ذوالفقار" که در منطقه شمال غرب ايران اجرا شد، جت جنگنده "صاعقه" ساخت داخل برای بمباران هدف های فرضی مورد استفاده قرار گرفت.

به گفته سرلشگر صالحی، "طراحی، تغيير شکل، بهينه سازی و توانمند سازی" اين هواپيما توسط مهندسان دانشگاه نيروی هوايی ارتش انجام شده است.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی جنگنده صاعقه را مشابه هواپيمای اف -18 اما توانمندتر از آن توصيف کرده و گفته است که هيچ کشوری در زمينه اجرای اين طرح با نيروی هوايی ايران همکاری نداشته است.

وی گفته که کشورهای آمريکا، روسيه، چين و هند به طور مشترک و برخی کشورهای اروپايی از فناوری توليد اين هواپيما برخوردار هستند اما تاکيد کرده که هواپيمای صاعقه کاملا توليد داخل است.

جنگنده صاعقه در مرحله چهارم از رزمايش موسوم به ضربت ذوالفقار مورد استفاده قرار گرفت که به گفته فرمانده کل ارتش، حاوی عمليات مشترک نيروی زمينی و هوايی بوده است.
هیهات منا الذلة
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 529
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 6 فروردین 1385, 12:11 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 42 بار
سپاس‌های دریافتی: 99 بار
تماس:

پست توسط mach1 »

هواپیمای صاعقه به ارتش ایران پیوست

هواپیمای صاعقه با اجرای موفق پرواز عملیاتی و شلیک راکت هوا به زمین درپنجمین مرحله رزمایش ضربت ذوالفقار به ناوگان هواپیماهای شکاری نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلا‌می ایران پیوست .


سخنگوی رزمایش بزرگ ضربت ذوالفقار ویژگی مهم این جنگنده را پشتیبانی نزدیک هوایی اعلام کرد و افزود: این جنگنده به دست پرتوان متخصصان نیروی هوایی ارتش طراحی و ساخته شده است.


سرتیپ خلبان جواد محمدیان با بیان قابلیت این جنگنده در حمل و شلیک انواع راکت , پرتاب انواع بمب و موشک با رادار پیشرفته خاطر نشان کرد: هواپیمای صاعقه پارسال با دهها پرواز آزمایشی مراحل مختلف پروازی را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

وی تصریح کرد: توانایی این جنگنده درپروازی عملیاتی با استفاده از انواع مهمات جنگی در رزمایش بزرگ ضربت ذوالفقار به اثبات رسید.

تصویر

همچنین متخصصان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلا‌می ایران با همکاری نیروی هوایی ارتش بمب دو هزار پوندی هدایت شونده با نام قاصد را طراحی و تولید کردند.

وزیردفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اعلا‌م این خبر گفت: ایران با تولید مهمات هدایت شونده ضمن افزایش توان رزمی , عملیاتی نیروی هوایی ارتش و سپاه , به جمع بسیار محدود کشورهای با فناوری و مهمات هوشمند و هدایت شونده پیوست.

سرتیپ مصطفی محمدنجار از این دستاورد بزرگ که عاملی بازدارنده است به عنوان اقدام بسیار مهم صنایع دفاعی وزارت دفاع در سال 1385 یاد کرد .

[External Link Removed for Guests]
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2597
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 12:27 pm
سپاس‌های دریافتی: 155 بار
تماس:

پست توسط Kingman_62 »

دوستا ن که واردن لطفا بگن واقعا اين شبيه F18 هست ؟
 تصویر

تصویر
 
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 529
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 6 فروردین 1385, 12:11 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 42 بار
سپاس‌های دریافتی: 99 بار
تماس:

دوقلو جنگنده‌هاي ايراني قدرت ناوگان هوايي ارتش را به نمايش گذاشتن

پست توسط mach1 »

دوقلو جنگنده بمب‌افكن‌هاي "صاعقه" و " آذرخش " قدرت ناوگان هوايي ارتش جمهوري اسلامي را در رزمايش بزرگ ضربت ذوالفقار به نمايش گذاشتند.


سخنگوي رزمايش ضربت ذوالفقار روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا، با اعلام اين مطلب،افزود:اين جنگنده‌ها توسط مهندسان دانشگاه شهيدستاري نيروي هوايي ارتش طراحي، تغيير شكل، بهينه‌سازي و توانمندسازي شده‌اند.

امير سرتيپ دوم خلبان جواد محمديان اظهارداشت: جنگنده بمب افكن آذرخش كه كاملا ساخت ايران است، داراي ويژگي مهم پشتيباني نزديك هوايي بوده و يك شكاري بمب افكن سبك مي‌باشد.

وي افزود: اين جنگنده تك كابين بوده و مشابه نمونه خارجي اف ‪ ۵‬است و در كنار هواپيماي "صاعقه" ناوگان شكاري بمب افكن‌ها موجب اقتدار و خودكفايي نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران شده است.

محمديان درباره جنگنده بمب افكن " اعقه" نيز گفت: اين جنگنده مشابه اف ‪ ۱۸‬است، ولي توانمندتر بوده و توسط متخصصان و دانش داخلي توليده شده و پس از سپري كردن آزمايشات پروازي به مرحله تيراندازي رسيد.

شكاري بمب افكن‌هاي نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي در جريان رزمايش ضربت ذوالفقار با بمباران اهداف از پيش تعيين شده فرضي با قدرت و صلابت توان رزمي خود را به نمايش گذاشتند.


[External Link Removed for Guests]
با تشکر از برادر خوبم رامین از دادن این خبر به بنده :)
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4114
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4500 بار
سپاس‌های دریافتی: 4323 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 »

Kingman_62 نوشته شده:دوستا ن که واردن لطفا بگن واقعا اين شبيه F18 هست ؟

از هیچ نظر شباهت ندارند به جز شکل ظاهري سکانهای افقی که در هردو هواپيما اریب هستش. :-o

mach1, ممنون از خبر رساني خوب و به موقعت :) :razz:

===================================================================
در آخرین روز از رزمایش ضربت ذوالفقار صورت گرفت:
آزمایش موفقیت آمیز بمب 2500 پوندی قاصد

رزمایش ضربت ذوالفقار پیش از ظهر امروز با عملیات بمباران هواپیماهای جنگنده بمب افکن ارتش جمهوری اسلامی به کار خود پایان داد.
به گزارش خبرنگار اعزامی "مهر" به منطقه عمومی رزمایش ضربت ذوالفقار، در پنجمین و آخرین روز از سومین مرحله از رزمایش ضربت ذوالفقار جنگنده بمب افکن های ارتش جمهوری اسلامی ایران با حمله و بمباران دشمن فرضی توانستند یک بار دیگر قدرت و توان نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران را به رخ جهانیان بکشانند.

در این مرحله جنگنده های اف-4 و اف-5 با حمل بمب 2500 پوندی قاصد که ساخت متخصصان ایرانی است توانستند با دقت و قدرت تمام اهداف فرضی دشمن را منهدم نمایند.

در این مرحله همچنین یگان های آفندی و پدافندی با اجرای عملیات ترکیبی توان یگان پدافندی و آفندی را به طور کامل نشان دادند.

در مرحله پایانی این رزمایش آخرین تاکتیک های جنگ هوایی و پدافند زمینی و عملیات ترکیبی بر اساس یک سناریویی واقعی و از پیش طراحی شده با موفقیت کامل به اجرا درآمد.

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”