آرسنال در فصلي که گذشت

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

آرسنال در فصلي که گذشت

پست توسط DJ.HAMED »

توپچي‌ها اسير اتفاقات مستطيل سبز

تصویر

آرسنال در فصل 2007-2006 به‌رغم مشکلات عديده‌اي که داشت با درايت و تيزهوشي آرسن ونگر به مقام چهارمي ليگ برتر دست يافت و جواز حضور در ليگ قهرمانان اروپا را دريافت کرد.
مرد فرانسوي در آغاز فصل دست به جوانگرايي زد و با خريد جوانان آتيه‌دار سعي کرد تيمي براي آينده تشکيل دهد.
البته او در تيمش چند بازيکن باتجربه و نامي داشت که به هنرنمايي آنها دلخوش بود. ينس لمن، تيه‌ري آنري، توماس روسيسکي، فدريک ليونبرگ، ويليام گالاس، گيلبرتو سيلوا، ميتو فلاميني و ... از ستاره‌هاي بزرگ توپچي‌ها بودند.
ونگر معتقد بود که تيمي آميخته از جوانان و بازيکنان باتجربه اين کمک را به باشگاه خواهند کرد و آنها را تا چند سال از خريد ستاره‌هاي گرانقيمت برحذر خواهد داشت. سسک فابرگاس، خوليو باپتيستا، روبن فان پرسي، امانوئل آدبايور، ابوئه، تئو والکات و ... از بازيکناني بودند که مي‌توانستند تا ساليان سال در خدمت آرسنال بوده و در آينده نزديک جزو بهترين‌هاي ليگ برتر محسوب شوند.
آرسنال فصل را در حالي آغاز کرد که به عنوان نايب قهرمان اروپا انتظارات بسياري از اين تيم مي‌رفت. در حالي که اکثر باشگاه‌هاي معتبر و به‌ خصوص بارسلونا به شدت خواهان به خدمت گرفتن تيه‌ري آنري بودند، سران باشگاه با تيزهوشي خود قرار داد مرد فرانسوي و کاپيتان تيم را به مدت چهار سال تمديد کردند.
حضور آنري باعث خوشحالي هواداران، کادر فني و بازيکنان شده بود، چرا که تجربه وي مي‌توانست کمک شاياني به تيم کند.
ونگر در نظر داشت از چهار جام پيش رو، حداکثر دو جام را فتح کند. البته او به خوبي مي‌دانست با مجموعه‌اي که در اختيار دارد و از طرفي قدرتمند شدن چلسي، منچستر يونايتد و ليورپول شرايط چقدر سخت‌تر شده است.
آرسنال در ليگ قهرمانان اروپا با پورتو پرتغال، هامبورگ و زسکامسکو همگروه بود و روي کاغذ صعود توپچي‌ها آسان به نظر مي‌رسيد.
ليگ در حالي براي آرسنال آغاز شد که هماهنگي در اين تيم ديده نمي‌شد و پس از گذشت 5 هفته آنها در ميانه‌هاي جدول حضور داشتند.
توپچي‌ها برخلاف ليگ برتر، در ليگ قهرمانان پرقدرت آغاز و با پيروزي دو بر يک مقابل هامبورگ در آ.او.ال آره‌نا قدرتنمايي کردند.
پس از آن پورتو نيز در خانه با دو گل مغلوب هنرنمايي شاگردان آرسن ونگر شد و آرسنال با 6 امتياز در صدر گروه ايستاد.
اما پس از آن روند نزولي اين تيم آغاز شد. زسکا در روسيه با يک گل آرسنال را شکست داد و پس از آن در ورزشگاه امارات تساوي بدون گل رقم خورد. اين در حالي بود که توپچي‌ها در ليگ برتر، جام اتحاديه و جام حذفي با شکست رقبا به مراحل بالاتر صعود مي‌کردند.
به هر صورت آرسنال از گروه خود در ليگ قهرمانان اروپا صعود کرد. بهترين عملکرد توپچي‌ها در اواخر سال 2006 رقم خورد. آنها به فاصله چهار روز در آنفيلد کولاک به پا کردند و ليورپول را در هم کوبيدند.
اين دو ديدار از سري بازي‌هاي جام حذفي و جام اتحاديه بود که قدرت آرسنال را به رخ جزيره کشيد.
قرمزپوشان لندني به فينال جام اتحاديه راه يافتند و برابر چلسي قرار گرفتند در حالي که تيه‌ري آنري و چند ستاره ارزشمند تيم مصدوم بودند، آنها يک بازي زيبا را به نمايش گذاشتند اما در نهايت بازي را واگذار کردند.
مصدوميت ستاره‌هاي تيم باعث شد تا آرسنال در مسير سقوط قرار بگيرد. آنها در مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا در عين ناباوري و در مجموع دو ديدار نتيجه را به آيندهوون واگذار کردند و از رسيدن به مرحله يک چهارم نهايي بازماندند. آنري به دليل جراحي تا پايان فصل مي‌بايست خانه‌نشين مي‌شد که به ضرر ونگر و باشگاه بود.
ميتو فلاميني، فردريک ليونبرگ و توماس روسيسکي هم به اين جمع اضافه شدند تا عملا چهار مهره کليدي تيم فصل را از دست بدهند.
آرسن ونگر هرگز نترسيد و عقب‌نشيني نکرد. او معتقد بود با جوانانش سهميه ليگ قهرمانان اروپا را خواهد گرفت و قرار گرفتن در سکوي چهارم هم به اندازه قهرماني مي‌ارزد.
در حالي که آنها سه جام را از دست دادند در مرحله يک چهارم نهايي جام حذفي نيز با قبول شکست مقابل بلکبرن حذف شد تا آنها ديگر به هيچ عنواني در پايان فصل نينديشند. توپچي‌ها مجبور شدند تا با غلبه بر ساير رقبا عنوان چهارمي را به دست آورند.
آنها در اين راه تاتنهام، اورتون، بولتون و پورتسموث را پيش رو داشتند، چند پيروزي پياپي باعث شد تا آرسنال با 68 امتياز به اين مهم نائل شود. کسب 19 پيروزي، 11 تساوي و 8 شکست در کنار 63 گل زده و 35 گل خورده حاصل تلاش آرسنال در فصل گذشته ليگ برتر بود.
آرسن ونگر پس از اتمام ليگ اعلام کرد که قصد دارد با خريد چند ستاره جوان تيمش را جوان‌تر و نقاط ضعف را با آنها برطرف کند.
به طور مثال فابيانسکي سنگربان 22 ساله و لهستاني راهي لندن شد و بسياري از کارشناسان معتقدند که او جاي ينس لمن 37 ساله را خواهد گرفت.
آنها به دنبال جذب فرانک ريبه‌ري جوان نيز بودند اما در نهايت قافيه را به بايرن مونيخ باختند و حالا به دنبال گزينه‌هاي بعدي هستند.
از گوشه و کنار خبر جدايي آنري بزرگ نيز به گوش مي‌رسد. در حالي که او اکثر فصل گذشته را به دليل مصدوميت از دست داده بود اما ونگر در انتظار بازگشت وي باقي ماند. اما حالا بارسلونا مي‌خواهد اين ستاره ارزشمند را به هر قيمتي که شده جذب کند.
البته قيمت بالاي وي باعث مي‌شود تا پول سرشاري نصيب باشگاه شود و با پول به دست آمده مي‌توان بازيکنان بيشتري را جذب کرد.
جدايي کاپيتان مي‌تواند ضربه سنگيني بر پيکره تيم وارد سازد. همانگونه که با جدايي ديويد دين نايب رئيس باشگاه و مرد همه کاره آرسنال، وضعيت تيم دگرگون شد. آرسن ونگر به دنبال ستاره‌هايي است که علاوه بر جواني، از تجربه اندکي نيز برخوردار باشند.
به طور حتم رؤساي باشگاه هم خواسته‌هاي وي را تأمين خواهند کرد تا آنها در جنگ با 3 ابرقدرت ديگر ناکام نمانند.
آرسنال با جوانانش به دنبال دگرگوني است و آنها مي‌خواهند در تقابل با سرمايه‌هاي چلسي، ليورپول و منچستر يونايتد تا پاي جان مبارزه کرده تا پس از 4 سال فاتح ليگ برتر شوند.
با نيرو و تيزهوشي آرسن ونگر آرسنال تا ساليان سال ابرقدرت جزيره باقي خواهد ماند.
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”