قهرماني در فوتبال جزيره لذتبخش بود

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۵, ۲:۳۰ ب.ظ
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

قهرماني در فوتبال جزيره لذتبخش بود

پست توسط DJ.HAMED »

تصویر

منچستريونايتد پس از 4 سال فاتح ليگ برتر شد و در تقابل با چلسي موفق به شکست آبي‌پوشان لندني شد.
در اين راه بازيکنان بسياري تأثيرگذار بودند و هر يک به اندازه مشخصي سهمي در اين قهرماني داشتند.
ادوين فان درسار سنگربان بلند قامت شياطين سرخ از مردان موفق اين تيم بود و در چارچوب دروازه مانع گلزني رقبا مي‌شد.
مرد هلندي فصل رويايي را سپري کرد و به گفته فرگوسن، فان درسار بازيکن قابل اعتمادي براي هر تيمي محسوب مي‌شود.
او با تجربيات فراواني که در آژاکس و يوونتوس به دست آورد، موفق شد در اولدترافورد عملکرد مثبتي از خود بر جاي بگذارد.
فان درسار همچنان در منچستر باقي خواهد ماند و به طور حتم به دنبال افتخارات جديدي است که به همراه تيم‌هاي قبلي‌اش به دست آورده تا از اين طريق بتواند تجديد خاطره کند.
وي در گفت و گويي در خصوص فصل گذشته و قهرماني تيمش در جزيره سخن گفت.
پس از قهرماني با منچستريونايتد در ليگ برتر چه احساسي داريد؟
به طور حتم احساس بسيار خوشايندي دارم چرا که براي نخستين بار فاتح ليگ برتر مي‌شوم. من قهرماني با آژاکس و يوونتوس را در هلند و ايتاليا تجربه کرده‌ام اما شيريني قهرماني در جزيره بسيار لذتبخش بود. ليگي پويا با ستاره‌هاي بزرگ که همه به دنبال فتح ليگ برتر هستند بر جذابيت‌ رقابت‌ها مي‌افزايد به همين دليل براي قهرماني راه سختي را پيش رو داريد. وقتي شما در چنين رقابتي قهرمان مي‌شويد، احساس دلنشيني به شما دست خواهد داد.
نقش شما در اين قهرماني به چه ميزان بود؟
همه به يک اندازه از اين قهرماني سهم خواهند داشت. فرگوسن به عنوان رهبر تيم، کريس رونالدو به عنوان گلزن، رايان گيگز به عنوان مرد باتجربه تيم و ساير بازيکناني که نمي‌توانم اسم ببرم. ما يک تيم کامل بوديم که هدف خاصي را دنبال مي‌کرديم و خوشبختانه به آن چيزي که مي‌خواستيم دست پيدا کرديم. منچستريونايتد در فصل گذشته بسيار کامل بود.
اما اين تيم کامل در ليگ قهرمانان و فينال جام حذفي مقابل چلسي ناموفق عمل کرد.
در تقابل با ميلان ما مصدومان زيادي داشتيم تا با مجموعه ناقص برابر قهرمان اروپا قرار بگيريم. وقتي تيمي چند ستاره کليدي را نداشته باشد با مشکلات بسيار زيادي مواجه مي‌شود. ما در مقابل ميلان توانايي مبارزه را نداشتيم. اگر مهره‌هاي ارزشمند تيم با ما بودند شايد نتيجه ديگري رقم مي‌خورد. در فينال جام حذفي هم در دقايق پاياني نتيجه را واگذار کرديم و اين هم از زيبايي‌هاي فوتبال است که بايد با آن کنار آمد.
اما براي تيم بزرگي مثل منچستريونايتد يک قهرماني در فصل بسيار ناچيز است.
حق با شماست اما نبايد بيش از اين انتظار داشت. حالا شرايط فوتبال بسيار متفاوت شده و کسب چند عنوان قهرماني طي يک فصل کار سختي است. ليورپول و آرسنال هم تيم‌هاي بزرگي هستند اما آنها هيچ قهرماني را در فصل اخير به دست نياوردند و به طور حتم از قدرت و اعتبار آنها کاسته نخواهد شد.
منچستريونايتد را در فصل آتي چگونه مي‌بينيد؟
رؤساي باشگاه و کادر فني در حال ترميم نقاط ضعف تيم هستند و بازيکنان موردنظر را هم جذب خواهند کرد. ما براي رقابت در فصل آتي کار بسيار سختي را پيش رو داريم و از هم اکنون بايد با تجهيزات کامل به استقبال حريفان برويم. تجربه ثابت کرده هر تيمي که در فصل نقل و انتقالات خوب عمل کند، نتيجه‌اش را خواهد ديد. ما تيم خوبي داريم و با اضافه شدن چند بازيکن کليدي ديگر مي‌توانيم به اهداف جديدي دست پيدا کنيم. فصل آينده رقابت‌هاي سختي را پيش رو خواهيم داشت و به همين دليل بايد با تدابير خاصي به جنگ با رقبا برويم. من احساس مي‌کنم مي‌توانيم دو جام را به دست آوريم، اما هنوز نمي‌دانم کدام يک از چهار جام فصل آينده را فتح خواهيم کرد.
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”