تغییر در پارتشن ها : چگونه ؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 451
تاریخ عضویت: چهارشنبه 8 شهریور 1385, 6:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 52 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

تغییر در پارتشن ها : چگونه ؟

پست توسط ASHK HIKAYESI »

سلام !

بنده قصد دارم از پارتشن C ( ویندوز ) ده گیگا بایت بردارم و به درایو D اضافه کنم ، و از درایو D بیست گیگا بایت بردارم و به بقیه اضافه کنم . نرم افزار پارتشن مجیک را هم دارم . اما برای انجام این کار باید چکار کنم که اطلاعات از دست نرود ؟

:o :razz:
Captain
Captain
پست: 434
تاریخ عضویت: چهارشنبه 11 بهمن 1385, 8:03 pm
محل اقامت: www.centralclubs.com
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 16 بار

پست توسط dewdrop »

 كار با Partition Magic براي تغيير سايز درايوهاي شما بدون از دست دادن اطلاعات 

اين نرم افزار ابزاري حياتي براي سيستم شماست و ميتوانيد مطمئن باشيد روزي به ان نياز پيدا خواهيد كرد.مهمترين كاري كه اين نرم افزار انجام ميدهد تغيير اندازه درايوهاي هارد شما بدون از دست دادن اطلاعات شماست.

بعد از نصب برنامه از شما ميپرسد كه ايا ميخواهيد فلاپي بوت پارتيشن مجيك را بسازيد؟ بهتر است 2 فلاپي خالي داشته باشيد و يكي بعد از ديگري امكان كار با بوت را هم براي براي خود مهيا كنيد.حال كار با پارتيشن مجيك را اغاز ميكنيم.

وقتي برنامه را اجرا كرديد در بالاي صفحه با درايوهاي هارد خود روبرو خواهيد شد كه مقدار فضاي پر و خالي انها را به شما نشان ميدهد.

برنامه به اين صورت است كه شما دستورهاي لازم را ميدهيد و سپس با زدن دكمه Apply در گوشه سمت چپ پايين صفحه برنامه دستورها را يك به يك اجرا ميكند.ميتوانيد هنگامي كه دستوري را اشتباه داديد يا از دادن فرماني پشيمان شديد كنار دكمه Apply فرمان Undo را بزنيد تا يك فرمان به عقب برگرديد.حال فرض كنيد اين درايوهاي هارد ماست.كه 3 درايو C وD و E هستند.

فرض كنيد ما از درايو C كه چهار گيگ ميباشد ميخواهيم 1 گيگ به درايو D‌بدهيم.براي اين كار روي C راست كليك كرده و Resize / move را انتخاب ميكنيم.در پنجره اي كه باز شده ميتوانيد موس را از قسمتي كه نشان داده شده گرفته و به سمت وسط بكشيد به اين ترتيب معلوم ميشودذ كه از چه مفقدار فضا كم شود.ميتوانيد از طريق تايپ مقدار فضا به مگابايت در قسمتهاي زير انجام دهيد كه اگر ميخواهيد به درايو سمت راست بدهيد بايد Frsee Space After را تغيير دهيد.هر 1000 مگابايت مساوي با يك گيگ ميباشد.و براي دادن فضا به درايو سمت چپ هم Free Space Befor‌را تغيير دهيد.بعد دكمه OK ربزنيد.حال مي بينيد كه يك قسمت خالي در كنار درايو C به وجود امده.حالا بايد روي درايو D راست كليك كنيد .ميبينيد كه مقدار يك گيگ فضا از سمت چپ ميتوانيد اضافه كنيد.كه به روشي كه گفتيم ميتوانيد ان را به درايو D بچسبانيد.اين كار را به راحتي با كشيدن گوشه سمت چپ درايو به انتهاي فضاي خالي انجام دهيد.حال دوباره دكمه OK را بزنيد .به اين ترتيب ميبينيد كه فضا ي درايوها همانگونه كه ميخواهيد تغيير كرده اند.ميتوانيد با كليك روي دكمه Apply دستور دهيد تغييرات انجام شوند.سيستم Restart شده و تغييرات انجام ميشود.

[External Link Removed for Guests]
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 25
تاریخ عضویت: جمعه 22 دی 1385, 2:06 am

پست توسط Shahrouz »

یک سوال از اساتید
من می خوام ویندوز ویستا نصب کنم ؤبرای اون باید فایل سیستم رو به ntfs تبدیل کنم ، می خواستم بدونم راهی هست که بدون پاک شدن یا اسیب به اطلاعات موجود بتونم اینکار رو انجام بدم؟ پارتیشن مجیک اینکار رو انجام میده ولی قبلش اخطار می ده که ممکنه به بعضی از فایل ها به خصوص فایل هایی که اسم اونا به زبان های دیگه ای غیر انگلیسیه اسیب برسه ، آیا این یعنی اینکه فایل هایی که نامشون به زبان فارسی نوشته شده بعد از این کار قابل اجرا یا خوندن نیست؟
ویه سوال دیگه آیا تمام برنامه ها روی فایل سیستم ntfs اجرامیشن؟ مثلا من یکسری برنامه ی فارسی و خطاطی دارم و می خوام بدونم اونا اجرا میشن یا نه؟
ممنون
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1106
تاریخ عضویت: چهارشنبه 29 شهریور 1385, 11:12 am
سپاس‌های ارسالی: 176 بار
سپاس‌های دریافتی: 468 بار
تماس:

پست توسط Mehdi2224 »

Shahrouz,
يک ديسک زنده لينوکس تهيه کنيد Knopix و از ابزار Qparted ويا Gparted که داراي چنيني ويژگي هستند استفاده کنيد . ولي فکر نميکنم اون هم جواب بده
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد کامپيوتر”