در سايت و وبلاگ خود از كلماتی مانند "پلاستيك" استفاده نكنيد!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1420
تاریخ عضویت: دوشنبه 17 مهر 1385, 9:56 am
محل اقامت: سرزمین تاریکی ها
سپاس‌های ارسالی: 1082 بار
سپاس‌های دریافتی: 869 بار
تماس:

در سايت و وبلاگ خود از كلماتی مانند "پلاستيك" استفاده نكنيد!

پست توسط gigi64 »

كارشناس شركت "ارتباطات نوین" مجری فیلترینگ: ربات فیلترینگ،کلمات غیراخلاقی سایت‌ها را طبقه‌بندی می‌کند و به خاطر شباهت لفظی ممکن است برخی کلمات مانند "پلاستیك" هم اگر از یک حدی بیشتر باشد آن سایت علامت‌گذاری شود. این بالاترین حدی است که دانش فیلترینگ به آن رسیده است.

حمید پرویزی گفت: در برخی موارد حتی وجود یک لینک هم ممکن است دردسرساز باشد و موجب مسدود شدن سایتی شود. به این ترتیب افراد باید در قبال لینک‌هایی که قرار می‌دهند جوابگو باشند.

حمید پرویزی کارشناس فنی شرکت ارتباطات نوین، با بیان این مطلب افزود: شرکت ارتباطات نوین سنگ بنای فیلترینگ در کشور را گذاشته است؛ کاری که در نهایت باید صورت بگیرد. مهم روشی است که باید در برخورد با مخاطبان در پیش گرفت.

وی ادامه داد: ما باید امکانی را هم قرار دهیم تا نظر مردم را دریافت کنیم؛ خواه از طریق تلفن و خواه از طریق پست الکترونیک. از مردم می خواهیم مشکلاتشان را به ما اطلاع دهند. با این همه در شرایط کنونی و با توجه با دانش فنی موجود "شرکت ارتباطات نوین" بهترین روش را برای فیلترینگ به کار گرفته‌ایم.

این کارشناس به مردم توصیه کرد: صاحبان سایت‌ها و وبلاگ‌ها نباید به سایت‌هایی که قبلا فیلتر شده‌اند لینک بدهند. مردم می‌پرسند چرا نباید این کار را بکنند و می‌گویند چه اهمیتی دارد که به سایتی که فیلتر شده است لینک بدهند، در حالی که باید بدانند ما از تکنیک فنی خاصی در تشخیص سایت‌های غیراخلاقی و آن سایت‌هایی که باید بسته شوند استفاده می‌کنیم.

وی در توضیح این تکنیک گفت: مثلا "ربات فیلترینگ" سایتی را می‌خواند و کلمات غیراخلاقی را که در آن وجود دارد گرید (طبقه‌بندی) می‌کند. در این میان به خاطر شباهت لفظی هم ممکن است برخی کلمات مانند «پلاستیک» هم علامت‌گذاری شود. این سری کلمات اگر از یک حدی در سایت بیشتر باشد آن سایت علامت‌گذاری می‌شود.

منبع خبر: ایتنا (نقل از خبرگزاری مهر)
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4114
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4500 بار
سپاس‌های دریافتی: 4323 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 »

من به تازگي متوجه شدم کلمات:
ف ا ل ک و ن
C o c k p i t
ن و س ت ر آ د ا م و س

هم از کلمات مورد دار و غيراخلاقي محسوب ميشن! :::P :-?
 [External Link Removed for Guests]    
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد کامپيوتر”