قرعه‌كشي براي مجازات 2 قاتل!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1236
تاریخ عضویت: جمعه 27 مرداد 1385, 3:12 pm
محل اقامت: جايي درست وسط غربت شهر...انطرف تر از اب...در کنار خورشيد...
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

قرعه‌كشي براي مجازات 2 قاتل!

پست توسط ghalamman »

قرعه‌كشي براي مجازات 2 قاتل!
قاضي جنايي دادگستري تهران براي مجازات دو پسر جوان كه در قتل راننده آژانسي گناهكار شناخته شده‌اند، دست به قرعه‌كشي زد.
در اين ابتكار قاضي يكي از مجرمان را به پرداخت ديه ميليوني و ديگري را به تحمل 5 سال زندان محكوم كرد.
بنابر اين گزارش، روز 18 تيرماه سال 82 پسر دانشجويي در جريان شورش و تظاهرات كوي دانشگاه بازداشت شد و از سوي پليس امنيت پايتخت تحت بازجويي قرار گرفت.
سروش، پس از 20 روز بازداشت به اعترافات هولناكي پرداخت و ادعا كرد به همراه يكي از دوستانش به نام نادر،‌ راننده خودرو آژانسي را حوالي شهريار به قتل رسانده‌اند.
اين پسر گفت: «روز 14 بهمن‌ماه سال 81 من و نادر به بهانه رفتن به باغمان در شهريار آژانس كرايه كرديم، در مسير هر دو وسوسه شديم تا خودرو را بدزديم، من در صندلي جلو نشسته بودم. نادر، كمربندش را از پشت سر دور گردن راننده كه كريم نام داشت انداخت و او را خفه كرد سپس با انداختن جسد به بيرون از خودرو، گريختيم.»
در برابر اين اعترافات، وقتي پليس، نادر را دستگير كرد از او شنيد سروش، قاتل اصلي است و در مسير رباط‌كريم دوستش كمربند را دور گردن راننده گره زده و او را خفه كرده است.در مواجهه حضوري نيز، هر دو دوست يكديگر را محكوم كردند و نادر، پرده از يك جنايت فاميلي برداشت كه در آن سروش، عمو و زن‌عمويش را به قتل رسانده بود.
پليس اين‌بار به بررسي پرونده‌هاي بايگاني پرداخت و پي برد روز 23 اسفند‌ماه سال 80 پس از اينكه عمو و زن‌عموي سروش، به نام‌هاي ميرزا ابوالقاسم و مهين‌دخت به قتل رسيده‌اند ، مردي از بستگانشان به خاطر اختلافات مالي كه با قربانيان داشت به خاطر اين جنايت بازداشت شده بود و حتي با اعتراف به قتل زن و شوهر به بازسازي صحنه جنايت نيز دست زده بود اما چند ماه پيش از بازداشت سروش، مظنون پرونده قتل فاميلي به نام كامبيز، از سوي قاضي همتيار تبرئه شده بود.
«سروش» بار ديگر بازجويي شد و اين‌بار به قتل عمو و زن‌عمويش اعتراف كرد و گفت: «روز حادثه به همراه يكي از دوستانم به نام امير، به خانه عمويم رفتم، خيلي عادي برخورد كرديم. وقتي زن‌عمويم به آشپزخانه رفت به دنبالش رفتم و او را با فشار به گلو خفه كردم.
وقتي عمويم با شنيدن سر و صداي زنش به آشپزخانه آمد، او را نيز خفه كردم و با همدستي دوستم، اجسادشان را داخل وان پر از آب حمام انداختيم تا شانسي براي زنده ماندن نداشته باشند سپس با سرقت گاوصندوق و جواهرات خانه گريختيم.
حكم
پس از گذشت 6 سال، قاضي پرونده به خاطر مشخص نبودن قاتل اصلي راننده آژانس و اصرار بر بي‌گناهي سروش و نادر، در اصل جنايت، حكم به پرداخت ديه از بيت‌المال و زندان براي آنان صادر كرد كه اين راي‌ از سوي قضات ديوان نقض شده و به شعبه هم ارز ارجاع داده شد.
قرعه‌كشي عجيب
روز سه‌شنبه 29 خردادماه سال جاري،‌ قاضي شعبه 1156 دادگاه جزايي و عمومي تهران براي روشن ساختن سرنوشت اين پرونده به ابتكار عجيبي دست زد و براي تعيين مجازات دو متهم بين آنان قرعه‌كشي كرد. به اين ترتيب، «سروش» به 5 سال زندان و نادر، به پرداخت ديه محكوم شد.
بنا به گزارش خبرنگار هم ميهن، پرونده قتل عمو و زن‌عموي «سروش» هنوز در حال بررسي است و حكم در خصوص اين پرونده صادر نشده است.


منبع: [External Link Removed for Guests]
پاسگاه مرزي گدار... سراوان
جاده زابل به زاهدان ...تاسوکي
تقاطع بلوار بزرگمهر و معلم... زاهدان
بلوار ثارلله مجتمع نسترن ...زاهدان
پاسگاه مرزي ناجا... سراوان
تاريخ هيچ کدام را از ياد نخواهد برد...
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”