طرح «خودروهاي ماندگار» اجرا مي‌شود

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

طرح «خودروهاي ماندگار» اجرا مي‌شود

پست توسط Mohsen1001 »

طرح «خودروهاي ماندگار» به منظور از رده خارج كردن بخشي از خودروهاي فرسوده از امروز در كشور به اجرا در مي‌آيد.

بهرام فرج‌وند، مدير اجرايي طرح خودروهاي ماندگار روز گذشته در جمع خبرنگاران، گفت: در اين طرح امكان خروج 200هزار دستگاه خودروي فرسوده و تبديل آن به خودروي كلكسيوني و ماندگار پيش‌بيني شده است كه بر اساس آن مي‌توان دست كم 10درصد مشكل خودروهاي فرسوده كشور را حل كرد.

براساس آمارهاي موجود در نيروي انتظامي، حدود 140هزار دستگاه خودروي خارجي در ايران وجود دارد كه مي‌توانند جنبه كلكسيوني داشته باشند. فرج‌وند، خودروهاي تحت پوشش اين طرح را شامل تمام خودروهاي خارجي سواري و تجاري بالاي ۲۵سال ذكر كرد و گفت: ثبت نام از خودروهاي فرسوده شامل اين طرح از دوشنبه در سايت اينترنتي [External Link Removed for Guests] آغاز مي‌شود. به گفته وي، هدف از اجراي اين طرح ايجاد بازار فروش خودروهاي فرسوده با قابليت كلكسيوني بودن آنها، به كلكسيونرهاي ايراني و خارجي است. مدير اجراي طرح خودروهاي ماندگار در خصوص اين طرح، گفت: از رده خارج كردن خودروهاي قديمي، تنها به معني پرس و اوراق كردن، بازيافت با درصدهاي پايين و يا ابطال سند در قبال اعطاي وام خريد خودرو نيست.

وي افزود: خودروهاي قديمي هنوز مي‌توانند به عنوان ثروت ملي محسوب شوند و حتي ارزآور باشند.

وي اظهار داشت: در اين طرح از صاحبان خودروهاي فرسوده در سايت اينترنتي ثبت نام و با يك روش استاندارد ارزشگذاري مي‌شود و سپس آنها به منظور فروش به متقاضيان و مجموعه‌داران (كلكسيونرها) داخلي و خارجي عرضه خواهد شد. مدير اجرايي طرح خودروهاي ماندگار تصريح كرد: مجوز اجراي اين طرح از كار گروه خودروهاي فرسوده سازمان محيط زيست دريافت شده است.

دنیای اقتصاد
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”