تعطيلي كارخانه پژو در انگليس

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

تعطيلي كارخانه پژو در انگليس

پست توسط Mohsen1001 »

تصميم شركت خودروسازي پژو به بستن يك شعبه خود در انگليس تداوم وضعيت نابسامان اين صنعت را در بريتانيا به نمايش گذاشت.

اتحاديه‌هاي كارگري اعلام كرده‌اند در اعتراض به اين تصميم كه از سال آينده به اجرا گذاشته مي‌شود، اعتصاب خواهند كرد.

كارگران اين كارخانه نيز كه در «رايتون» در نزديكي شهر «كاونتري» قرار دارد، روز چهارشنبه در نخستين واكنش دست به اعتصاب يك روزه زدند. بالابودن هزينه‌هاي توليد و در نتيجه كاهش سود علت اصلي اين تصميم اعلام شده كه منجر به بيكاري دو هزار و سيصد كارگر اين كارخانه پژو در انگليس خواهد شد.

همزمان با گسترش چشمگير بخش خدمات به ويژه عمليات بانكي و مالي در انگليس و اتكاي عمده درآمدهاي خارجي اين كشور به اين محل، مديران اقتصادي بريتانيا توجه كمتري به بخش صنايع و اقتصاد كارخانه نشان مي‌دهند. دست‌اندركاران بخش صنعت در اين كشور به دفعات نسبت به اين چرخش اقتصادي اعتراض كرده و افت توليد صنايع خودروسازي را مقدمه دورتر شدن اين كشور از بخش صنعت مي‌دانند. مجموع توليد انواع خودرو در انگليس تا پايان سال ۲۰۰۵ميلادي كاهش يافت و در سه ماهه آخر اين سال (منتهي به دهم دي‌ماه گذشته) به متوسط ۱۲۱هزار دستگاه در هر ماه رسيد.

آخرين گزارش اداره ملي آمار انگليس نشان مي‌دهد توليد خودرو در اين كشور در سه ماه چهارم سال ۲۰۰۵ميلادي ۷/۶درصد در مقايسه با سه ماه سوم اين سال كاهش يافت. همچنين در مقايسه با سه ماه چهارم سال ۲۰۰۴ميلادي توليد خودرو در انگليس در سه‌ماه چهارم ۲۰۰۵ميلادي ۸/۹درصد كاهش يافته است.
از مجموع ۱۲۱هزار خودروي توليد شده در هر ماه در چهارمين فصل از سال ۲۰۰۵ميلادي، ۹۴هزار دستگاه براي صادرات و ۲۷هزار دستگاه براي مصرف داخلي توليد شده است. سال پيش كارخانه خودروسازي «روور» به عنوان تنها خودروساز بومي باقي‌مانده در اين كشور نيز اعلام ورشكستگي كامل كرد و به ناچار تعطيل شد. پس از رايزني‌هاي متعدد با خريداران بين‌المللي در نهايت يك شركت چيني بخش‌هايي از آن را تملك كرد.
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”