«توربواكسترا» محصول جديد تراكتورسازي ايران

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

«توربواكسترا» محصول جديد تراكتورسازي ايران

پست توسط Mohsen1001 »

خبرخودرو: مدير عامل تراكتورسازي ايران از توليد و عرضه محصول جديدي به نام تراكتور « توربو اكسترا » به بازار خبر داد.
محسن خادم عرب باغي افزود: اين تراكتور با قدرت 85 اسب بخار تا اواخر بهار امسال به بازار عرضه مي شود و قدرت موتور اين تراكتور با استفاده از « توربو شارژ» افزايش يافته و از نظر شكل ظاهري نيز با تراكتورهاي موجود خيلي تفاوت دارد و بخش كوچكي از قطعات اين تراكتور الكترونيكي است و براي آن كابين در نظر گرفته شده است.

وي افزود: امسال ظرفيت توليد تراكتور در كشور به 30 هزار دستگاه افزايش مي يابد كه 8 هزار دستگاه آن براي صادرات اختصاص يافته است.
وي از برنامه ريزي اين شركت براي صدور 120 ميليون دلار تراكتور در سال جاري خبر داد و گفت: با تحقق برنامه ريزي هاي صورت گرفته، ارزش صادرات تراكتور در سال جاري نسبت به سال قبل بيش از دو برابر افزايش مي يابد.

عرب باغي مقوله صادرات را از برنامه هاي اساسي شركت تراكتورسازي خواند و اظهار داشت: هم اكنون تراكتورسازي ايران توليدات خود را به 30 كشور جهان صادر مي كند.
وي همچنين وضعيت سرمايه گذاري هاي خارجي شركت تراكتورسازي ايران را خوب توصيف كرد و گفت: هم اكنون كارخانه هاي وابسته به اين شركت در ونزوئلا و سودان هر ماه به ترتيب 400 و 100 دستگاه تراكتور توليد مي كنند.

عرب باغي خاطر نشان كرد: علاوه بر اين، بخش عمده كارهاي راه اندازي خط مونتاژ در جمهوري تاجيكستان با ظرفيت توليد سالانه يك هزار دستگاه تراكتور انجام شده است و اكنون سرگرم مذاكره با طرف عراقي براي صادرات 2 هزار دستگاه تراكتور هستيم.
عرب باغي در مورد كارخانه تراكتورسازي كردستان گفت: استفاده از قطعه سازان كردستان با هدف تقويت صنعتگران استان از سياست هاي اصلي اين كارخانه است و در حال حاضر با 35 واحد توليدي استان كردستان كه با خودرور سازان كشور همكاري مي كنند وارد مذاكره شده و با 10 شركت در مرحله عقد قراداد هستيم.

وي گفت: برخي از قطعات مورد نياز تراكتورسازي تبريز نيز قرار است توسط صنعتگران كردستان توليد شود كه اين مسئله تا سه ماه آينده قطعي خواهد شد.
عرب باغي خاطر نشان كرد: يكي از اهداف كارخانه تراكتورسازي كردستان با توجه به نزديكي به كشور عراق صادرات تراكتور به اين كشور و كشورهاي همسايه عراق است.
وي وضعيت شركت هاي وابسته به گروه صنايع تراكتورسازي ايران را از نظر فعاليت و توليد مناسب خواند و گفت: به عنوان مثال شركت موتورسازان با ظرفيت توليد سالانه 20 هزار دستگاه موتور پارسال 34 هزار دستگاه موتور توليد كرد و شركت ريخته گري از ديگر شركت هاي وابسته به مجتمع نيز با ظرفيت توليد 30 هزار تن، پارسال 43 هزار تن محصول توليد كرد.

وي گفت: كارخانه تراكتورسازي ايران از شروع فعاليت تا سال 79 ، 90 هزار دستگاه تراكتور توليد كرد،اما فقط در چهار سال گذشته( از سال 80 تا پايان سال 84 ) 96 هزار دستگاه توليد كرده است.
مجتمع تراكتورسازي ايران به عنوان يكي از صنايع سنگين كشور در منطقه صنعتي غرب تبريز بنيان گذاشته شد و هم اكنون بيش از 8 هزار و200 نفر نيروي كار در شركت هاي صنايع تراكتورسازي فعاليت دارند.
New Member
پست: 4
تاریخ عضویت: شنبه 23 دی 1385, 3:42 pm

پست توسط mimre77 »

اطلاعات جالبی بود ولی کاش عکسی از محصول جدید را هم می گذاشتی
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”