جابجايي مسافر با هر اتوبوس معادل

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

جابجايي مسافر با هر اتوبوس معادل

پست توسط Mohsen1001 »

خبرخودرو:معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران اعلام كرد كه خطوط جديد اتوبوسراني در بزرگراه هاي تهران در مدت زمان كم از آغاز به كار، با استقبال شهروندان مواجه شده است.بر اساس اعلام اين معاونت اين در حاليست كه خطوط مذكور از اسفند ماه سال گذشته به صورت مبدا و مقصد و با حداقل توقف بين راهي در مسير بزرگراه هاي شهيد همت، شيخ فضل الله نوري و شهيد چمران راه اندازي شده و هنوز به خط ويژه تبديل نشده اند.

طبق اين گزارش، خطوط مذكور در روزهاي ابتداي شروع به كار مسافر كمي داشتند، ولي در عرض تنها چند هفته مردم به سرعت با فعاليت آنها آشنا شدند، به صورتي كه در حال حاضر ميزان استقبال شهروندان به حدي رسيده كه در ساعات اوج ترافيك در صبح و عصر، اتوبوس هاي اين مسيرها لبريز از مسافر است.

تقي زاده، معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران در اين زمينه اظهار داشته است كه به نظر مي رسد در هر جايي كه ما موفق به برقراري سيستم حمل و نقل عمومي قابل قبول بوده ايم، با استقبال زياد شهروندان روبه رو شده ايم.

وي با اشاره به اين كه البته اين موضوع را قبلا هم در مترو تجربه كرده ايم، تصريح كرد: سكوها و واگن هاي پر از جمعيت در مترو و صف هاي طويل و اتوبوس هاي مملو از جمعيت، بهترين گواه بر آمادگي شهروندان در استفاده از وسايل حمل و نقل عمومي است.

وي پيام ديگر استقبال شهروندان از وسايل نقليه همگاني را ضرروت توجه مسوولان به رفع مشكل كمبود واگن مترو و اتوبوس اعلام و خاطرنشان كرد: صرفا با تقويت و تكميل مترو و ايجاد و گسترش خطوط ويژه اتوبوسراني مي توانيم پاسخگوي استقبال مردم باشيم.

معاون شهردار تهران با بيان اين كه در شهرهاي مختلف دنيا شاهد توسعه روزافزون خطوط ويژه اتوبوسراني در خيابان ها و بزرگراه ها هستيم، اضافه كرد: بويژه اين موضوع در بزرگر اه ها بطور جدي مورد توجه قرار گرفته است.

تقي زاده با بيان اين كه هر دستگاه اتوبوس معادل 40 تا 60 خودروي سواري مسافر حمل مي كند، افزود: گسترش خطوط ويژه اتوبوسراني نه تنها به معناي محدودسازي نيست، بلكه مفهوم آن اولويت قايل شدن به حق تقدم به وسايل حمل و نقل جمعي در جهت احترام به شهرونداني است كه از اين گونه وسايل نقليه استفاده مي كنند.

وي در پايان با تاكيد بر اين كه مردم ما در عمل فرهنگ بالاي خود را در استفاده از حمل و نقل عمومي نشان داده اند، گفت: اكنون نوبت ماست تا با سرعت دادن به حركت وسايل نقليه عمومي و بالا بردن جذابيت هاي آن و جبران كمبود واگن مترو و اتوبوس، از اين اقبال عمومي حداكثر استفاده را در جهت بهبود ترافيك تهران داشته باشيم.
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”