جنجال تصوير مستهجن مونتاژي مركل در يك مجله زرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 7:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

جنجال تصوير مستهجن مونتاژي مركل در يك مجله زرد

پست توسط Achilles »

جنجال تصوير مستهجن مونتاژي مركل در يك مجله زرد


انتقاد سياسي ژورناليست‌هاي يك مجله زرد لهستاني از مركل، صدراعظم آلمان و دوقلوهاي كاژينسكي كه هم‌زمان نخست‌وزير و رئيس‌جمهور اين كشورند، جنجال به پا كرده است.

به گزارش سرويس بين‌الملل «بازتاب» به نقل از «اشپيگل»، اين نخستين باري نيست كه هفته‌نامه «W'prost» لهستان با آلمان دچار مشكل حاد مي‌شود. اين هفته عكس جلد اين مجله، «آنجلا مركل»، صدراعظم آلمان را نشان مي‌دهد كه در حال شير دادن به دوقلوهاي لهستاني كاژينسكي است.


[External Link Removed for Guests]

اين تصوير صفحه نخست مجله‌اي محافظه‌كار است كه در گذشته نيز از اين‌گونه كارها ابايي نداشته است و تيتر آن نيز «مادرخوانده اروپاست». ظاهرا اين مجله قصد دارد بگويد مركل به عنوان رئيس كنوني اتحاديه اروپا، با ديگر اروپايي‌ها مانند فرزندخوانده رفتار مي‌كند و در اجلاس هفته گذشته در بروكسل، به ويژه با لهستاني‌ها از موضع بالاتر رفتار مي‌كرده. اين مجله بيان مي‌كند كه اتفاقات شش دهه پس از پايان جنگ جهاني دوم باعث شده تا آلمان‌ها هنوز هم نتوانند لهستاني‌ها را به عنوان يك شريك نگاه كنند.

سردبير اين مجله در گفت‌وگويي با «اشپيگل» گفت: «آلمان و به ويژه خانم مركل سعي دارند با لهستاني‌ها و رهبرانشان مانند بچه‌هاي كوچكي رفتار كنند كه قادر به انجام دادن كارهاي خود بدون كمك آلمان نيستند».
واكنش آلمان‌ها به اين عكس بسيار شديد و تند بود.

سردبير اين مجله گفت: هدف اين عكس تنها مركل نيست، بلكه هدف آن رهبراني مانند كاژينسكي‌ها هم هست تا نشان دهد رفتار آنان نيز با رهبران جهان غيرعادي شده است.

وي ادامه مي‌دهد كه روابط بين لهستاني‌ها و آلماني‌هاي عادي مثبت است. وي گفت: ما خيلي تلاش كرديم كه تصوير از اين بدتر نشده و جنبه توهين‌آميز نگيرد.
«يانچكي»، سردبير مجله گفت: «عكس سر مركل بر روي بدن يك مدل 21 ساله مونتاژ شده است و ما اصلا قصد نداشتيم چيز بدي در مورد او بگوييم».

اين آخرين مورد جنگ رسانه‌اي بين دو كشور است. اين مجله به خاطر عكس‌هاي روي جلد خود در سال‌هاي اخير، توجهات زيادي به خود جلب كرده است و جنجالي‌ترين عكس آن در سال 2003 و مربوط به شرودر، صدراعظم وقت آلمان بود كه در حال سواري دادن به رهبر يك گروه لهستاني‌هاي اخراج شده از آلمان بعد از جنگ جهاني دوم بود. به تازگي نيز يك مجله آلماني عكس‌هايي از دوقلوهاي كاژينسكي، رئيس‌جمهور و نخست‌وزير لهستان چاپ كرده بود كه به جاي سر، عكس سيب‌زميني را روي آنها مونتاژ كرده بود.

دفتر صدراعظم در برلين اظهارنظر در مورد اين عكس را رد كرد. صحبت‌هايي نيز مطرح است كه طراحان اين عكس، جزو مشاوران وزارت امور خارجه لهستان بوده‌اند.Baztab . com
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”