درخواست «اوليور استون» براي فيلمسازي درباره «احمدي‌نژاد»

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 7:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

درخواست «اوليور استون» براي فيلمسازي درباره «احمدي‌نژاد»

پست توسط Achilles »

درخواست «اوليور استون» براي فيلمسازي درباره «احمدي‌نژاد»

خبرگزاري فارس: سيدعليرضا سجادپور اعلام كرد: «اليور استون» فيلمساز آمريكايي براي ساختن فيلمي درباره «محمود احمدي‌نژاد» درخواست سفر به ايران را مطرح كرده است.


به گزارش خبرگزاري فارس، سيدعليرضا سجادپور در بخشي از جلسه‌ عمومي‌ هيات اسلامي هنرمندان، گفت: «اليور استون» فيلمساز آْمريكايي براي ساختن فيلمي درباره «محمود احمدي‌نژاد» درخواست سفر به ايران را مطرح كرده است.
دبير هيات اسلامي هنرمندان در اين مراسم گفت: قطعا سينماگران ايراني به دليل شناخت و دغدغه بيشتر مي‌توانند بهتر در اين زمينه فعاليت كنند و با توجه به نوع رويكرد استون در هاليوود بايد بررسي‌هاي لازم را درمورد چنين اخباري انجام داد و قطعا «جواد شمقدري» مشاور هنري رئيس‌جمهور و دست‌اندركاران سينماي ايران موضوع فيلمسازي استون درباره رئيس‌جمهوري اسلامي ايران را مورد بررسي قرار خواهند داد.
وي تصريح كرد: اين موضوع مطرح شده، اما بايد بررسي‌هاي لازم در مورد آن انجام گيرد.
در بخش ديگري از مراسم نيز، جواد شمقدري، با اشاره به اين‌كه در برخي از كشورهاي عربي درباره رئيس‌جمهور منتخب ملت ايران، كتاب نوشته‌اند، از اهالي فرهنگ، ادب و هنر خواست تا درباره شخصيت و عملكرد محمود احمدي‌نژاد به فعاليت‌ بپردازند.
تجمع هيات اسلامي هنرمندان ديروز پنجشنبه 7 تير از ساعت 15 تا 18 در موزه ملي فرش ايران برگزار ‌شد.
[External Link Removed for Guests]
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

پست توسط Leila »

خبر تكذيب «اليور استون» درباره ساخت فيلم از احمدي‌نژاد جعلي است

خبرگزاري فارس: خبر تكذيب ساخت فيلم درباره «محمود احمدي‌نژاد» كه در شبكه فاكس نيوز منتشر شده است، جعلي اعلام شد.


به گزارش خبرگزاري فارس، يكي از دست‌اندركاران دفتر مشاور رئيس‌جمهور در امور هنري گفت: درخواست «اوليور استون» براي ساخت فيلم درباره زندگي «محمود احمدي‌نژاد» كاملا رسمي و غيرقابل تكذيب است.
بنابراين گزارش، يك منبع آگاه نيز اعلام كرد: خبري كه در زمينه تكذيب ساخت فيلم درباره «محمود احمدي‌نژاد» در‌ شبكه فاكس نيوز منتشر شده، حقيقت ندارد و جعلي است.
به گفته وي، تاكنون در سايت رسمي شبكه‌خبري فاكس نيوز خبري با اين مضمون مخابره نشده و احتمال دارد كه اين خبر در شبكه تلويزيوني مذكور منتشر شده باشد كه در اين‌صورت نيز با توجه به اين‌كه خبر مذكور، ساعتي پس از انتشار خبر «عدم تمايل رئيس جمهور» در خبرگزاري فارس منتشر شده، احتمال دارد يك واكنش بچه‌گانه و شيطنت‌آميز باشد.
وي همچنين خبر داد: مشاور هنري رئيس‌جمهور پي‌گير اين مسئله است و در صورتي كه لازم باشد، اصل نمابر ارسالي در زمينه ساخته شدن اين فيلم توسط «اوليور استون» در اختيار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

پست توسط Leila »

«احمدي‌نژاد» به «اليور استون» پاسخ منفي داد

خبرگزاري فارس: مشاور رسانه‌اي رئيس‌جمهور گفت: جواب منفي دكتر احمدي‌نژاد را براي اليور استون فرستادم چرا كه درست است كه اين فرد در آمريكا به عنوان اپوزيسيون مطرح است اما اپوزيسيون هم در آمريكا بخشي از شيطان بزرگ است.


مهدي كلهر مشاور رسانه‌اي رئيس‌جمهور در گفتگو با خبرنگار سينمايي فارس، گفت: بيش از يك سال است كه از طرق مختلف اليوراستون درخواست خود را مطرح كرده است كه البته من در جريان مستقيم آن نبودم.
مهدي كلهر گفت: ما كارهاي قبلي اوليور استون راجع به عرفات، كاسترو و حزب الله را ديده‌ايم و درست است كه اين فرد در آمريكا به عنوان اپوزيسيون مطرح است اما اپوزيسيون هم در آمريكا بخشي از شيطان بزرگ است.
وي متذكر شد: واسطه اعلام خبر تمايل استون به فيلمسازي در مورد آقاي احمدي‌نژاد، يكي دو تن از كارگردانان مشهور ايراني هستند و شايد فضاسازي اين افراد در راستاي همان شايعه افكني جذاب است كه قصد بزرگ كردن اليور استون را داشته باشند.
كلهر گفت: پس از اينكه من جواب منفي دكتر احمدي‌نژاد رابراي اليور استون فرستادم، سعي شد كه با به وجود آوردن حس كرنش و تواضع در كشور جو را به نفع استون تغيير دهند، در حالي كه در واقع ما معتقديم كه سيستم سينمايي آمريكا عاري از فرهنگ و هنر است و فقط كاربرد ابزاري دارد.
وي در مورد نظر رئيس جمهور در مورد اين موضوع گفت: بايد بگويم كه دكتر احمدي نژاد شخصا مخالف اين قضيه بوده و با اين موضوع موافقت نكرده است.
كلهر گفت: البته تمايل استون براي ساخت فيلمي از دكتر محمود احمدي‌نژاد امري طبيعي است چون ايشان، از نظر جهان يك شخصيت جذاب است و معمولا آمريكائي‌ها دنبال موضوعاتي مي‌گردند كه از جهت مالي و البته سياسي برايشان بازگشت داشته باشد و مطمئنا اليوراستون هم به اين موضوع فكر كرده است.
وي افزود:در اين دو سال از طرف استكبار جهاني تلاش زيادي شده كه چهره مطلوب خودشان را از دكتر احمدي‌نژاد بسازند، نه چيزي كه در حقيقت وجود دارد كه البته اين موضوع، ترفندي قديمي در رسانه‌هاي آمريكا دارد و سابقه‌اي پنجاه ساله دارد.
مشاور رسانه‌اي رئيس‌جمهور در توضيح روش‌هاي برخورد رسانه‌هاي غربي با پديده‌هاي جهاني، گفت:در هاليوود يا ساير رسانه‌هاي صهيونيستي با هر پديده‌اي در مراحل مختلفي برخورد مي‌كنند. در مرحله اول سعي مي‌كنند پديده مخالف را از بين ببرند و اگر نتوانند، سعي در بايكوت كردن آن پديده مي‌كنند. در مرحله بعد نيز، سعي مي‌كنند اين پديده را به شكل ديگري معرفي كنند، مثل كاري كه اكنون در مورد اسلام انجام مي‌دهند و اين موضوع را مطرح كرده‌اند كه اسلام همان تروريسم است كه به نظر من آقاي احمدي‌نژاد اين مرحله را هم گذرانده است.
وي در ادامه افزود:در مرحله بعد سعي رسانه‌هاي امپرياليسم بر اين است كه سوژه موردنظر را شخصي نمايشي و بدون پشتوانه نشان دهند كه صرفا با جذابيت‌هاي رسانه‌اي و بدون هيچ پشتوانه‌اي قصد عملياتي كردن اهداف خود را دارند، همانگونه كه با حضرت امام(ره) اين كار را كردند.
مشاور رسانه‌اي رئيس‌جمهور، تصريح كرد: به نظر من قصد اليوراستون نشان دادن شخصيت دكتر‌احمدي‌نژاد به شكل فردي نسبتا جذاب است يا اينكه قصد دارد ايشان را به شكل بخشي از جهان ليبرال دموكراسي نشان بدهد.
وي تصريح كرد: تمام اين مسيرها و مراحل قبلا در جهان كمونيسم انجام شده و سابقه زيادي دارد.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”