انواع خودروهاي برقي توسط مبتكر مشهدي

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

انواع خودروهاي برقي توسط مبتكر مشهدي

پست توسط Mohsen1001 »

خبرخودرو:يك صنعتگر مبتكر مشهدي پس از هشت سال تحقيق و نمونه سازي موفق به ساخت و طراحي چهار نوع خودروي برقي شد.رييس اداره توليدوبهره وري سازمان صنايع و معادن خراسان رضوي دستيابي به دانش ساخت خودروهاي برقي را توسط اين صنعتگر خلاق كشورمان تاييد كرد.

مهندس حسين بهزادنسب گفت: اين محقق و سازنده هزينه هاي زيادي را بدون كمك مالي از دولت و يا تسهيلات بانكي صرف پژوهش، طراحي و نمونه سازي خودرو نموده لذا مي طلبد تا مورد حمايت سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران قرار گيرد.

وي افزود: خودروهاي برقي كه هم اينك در كشورهاي صنعتي بيشتر در سفرهاي داخل شهري مورد استفاده است تاثير شاياني بر صرفه جويي در مصرف انرژي، حذف سوختهاي فسيلي و حفظ پاكي هوا و محيط زيست دارد.

او گفت: خودروهايي برقي در سرويسهاي عمومي، فرودگاهي و كارگاهي مورد استفاده قرار مي گيرد.

صنعتگر مبتكر مشهدي نيز در خصوص ابداعاتش به خبرنگار ما گفت: خودروهاي برقي طراحي و شاخته شده شامل خودروي سواري مدل كالسكه اي، خودروي كشنده، خودروي دو نفره فرودگاهي و نفربر برقي است.

جعفر پيله وران افزود: نيروي محركه اين خودروها موتور الكتريكي قدرتمند و بيصدا است كه با انرژي حاصل از باطري حركت مي كند و با جريان برق شهري شارژ مي شود.

وي گفت: "خودروي سواري كالسكه اي برقي" با گنجايش شش مسافر با سرعت j۷۰ كيلومتر در ساعت حركت مي كند و هزينه شارژ آن براي هر مرتبه j ۱۵۰۰ريال است اين صنعتگر در خصوص كاربري "خودروي كشنده برقي" هم گفت: اين نوع خودرو با بستن تريكر توان حمل بار به ميزان سه تا j ۵۰تن كالا را براي مسافتهاي كوتاه دارد.

او افزود: "خودروي برقي دو نفره" نيز با كاربرد شهري صنعتي و فرودگاهي از مانور بسيار بالايي برخوردار است و مي تواند در نقطه صفر دور بزند.

وي گفت: ترمز اين خودرو با دست و از طريق جوي استيك به صورت بسيار حساس صورت مي گيرد و با بستن تريلر در پشت آن قدرت كشش j ۵۰۰كيلوگرمي دارد.

سازنده خودروهاي برقي افزود: "نفربر برقي" با ترمز هيدروليك كه جايگزين موتورسيكلت مي شود قادر است هر بار شارژ j ۶۰كيلومتر در ساعت تردد كند.

وي يكي از ويژگيهاي اين خودروها را فقدان هرگونه آلودگي زيست محيطي و صوتي دانست و گفت: بازده سرعت، مسافت و زمان شارژ اين خودروها در مقايسه با نوع اروپايي و آمريكايي آن بيش از j ۱۵تا j ۲۵درصد است.

جعفر پيله وران با j ۴۵سال سابقه فعاليت در صنعت ماشين سازي ، پرسهاي هيدروليك از تناژ پنج تا پنج هزار تن و قالب سازي همچنين از سوي شركت شهركهاي صنعتي خراسان رضوي به عنوان "چهره ماندگار و كارآفرين" در صنايع سنگين معرفي شده است.
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”