حذف تدريجي پارکومترها از خيابانه

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

حذف تدريجي پارکومترها از خيابانه

پست توسط Mohsen1001 »

مديرعامل سازمان حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران ، از حذف تدريجي پارکومترهاي سکه اي از سطح معابر شهر و نصب دستگاههاي مکانيزه صدور قبض کارت پارک ، طي سال جاري خبر داد.

سيد جعفر هاشمي تشکري با اشاره به مشکلاتي که در مورد پارکومترهاي سکه اي وجود دارد ، افزود: در حال حاضر حدود 7 هزار پارکومتر سکه اي در سطح خيابانها و معابر شهر تهران وجود دارد که تعدادي از آنها هميشه دچار نقص فني هستند.

وي تصريح کرد: همچنين کمبود پول خرد و مشکلاتي که پليس در کنترل پارکومترها با آن مواجه بود ما را بر آن داشت تا سيستم هاي جديدي مانند پارکبان را جايگزين کنيم .

هاشمي با اشاره به مزيت نصب دستگاههاي Pay and dis play به جاي پارکومترها اظهار داشت : شهروندان تهراني هميشه از نبود پول خرد براي پارکومترها و همچنين عدم دسترسي به عوامل پارکبان در مواقع نياز گلايه داشتند که با نصب وسيع اين دستگاهها اين امکان براي آنها ايجاد خواهد شد که رسيد قبوض پارک را به صورت خودکار از دستگاه دريافت کرده و منتظر فروشنده کارت پارک نشوند .

مديرعامل سازمان حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران افزود: بر خلاف پارکومترها که فقط مختص يک خودرو است ، دستگاههاي مکانيزه صدور قبض کارت پارک اين قابليت را دارد که در آن واحد جوابگوي 30 تا 70 خودرو متقاضي دريافت قبض باشد.

وي تاکيد کرد: براي اينکه با حذف پارکومترها دچار مشکلات حادي نشويم قرار شده که دستگاههاي مکانيزه صدور قبض پارکبان به صورت تدريجي جايگزين پارکومترها شوند تا کمبودي در اين زمينه احساس نشود.

مديرعامل سازمان حمل و نقل و ترافيک با اشاره به استقبال شهروندان تهراني از اجراي آزمايشي نصب دستگاههاي مکانيزه صدور قبض پارکبان در محدوده خيابان ايران زمين ، تصريح کرد: تصور مي کنيم نصب گسترده اين دستگاهها در سطح خيابانهاي شهر بتواند تا حد زيادي رضايت شهروندان را تامين کند .
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”