ساخت سريال «مختارنامه» در گرو سهميه‌ي بنزين

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

ساخت سريال «مختارنامه» در گرو سهميه‌ي بنزين

پست توسط Leila »

سهميه‌بندي بنزين دامن سريال تلويزيوني «مختارنامه» را هم گرفت و براي ادامه كار اين سريال مشكل ايجاد كرد.


به گزارش سرويس تلويزيون ايسنا، دست‌اندركاران سريال تلويزيوني «مختارنامه» اين روزها خود را آماده مي‌كنند تا با پايان پيش توليد، فيلمبرداري بخش‌هاي مربوط به جنگ‌هاي كوهستاني اين سريال را در منطقه طالقان آغاز كنند. اما مشكلي در سر راه سازندگان اين سريال به وجود آمده و آن هم مساله بنزين است.


به گفته مشاور رسانه‌يي اين سريال، در سريال «مختارنامه» حدود بيست اتومبيل سواري فعاليت مي‌كنند كه از ميان آن‌ها هشت اتومبيل به شكل ثابت و دوازده اتومبيل هم به شكل پاره وقت با اين پروژه همكاري دارند.

حمل و نقل بازيگران و عوامل، خريد كالاهاي مورد نياز، پي‌گيري امور پشتيباني و غيره برخي از اموري است كه هر روز توسط اين اتومبيل‌ها انجام مي‌شود. با توجه به دوري محل فيلمبرداري از تهران و عوامل ديگري هم‌چون: تعدد بازيگران و عوامل، شدت فعاليت‌ اتومبيل‌ها به حدي است كه برخي از آن‌ها روزانه ‌٤٠ ليتر بنزين مصرف مي‌كنند و با توجه به وضعيت سهميه بندي، اين مساله مشكلاتي را براي اين پروژه به وجود آورده است. البته اين مساله در قالب نامه‌اي از سوي محمود فلاح تهيه كننده اين سريال به مسوولان سازمان صدا و سيما منعكس شده و «مختارنامه» منتظر تصميم گيري مسوولان در اين زمينه است.


در حال حاضر گروه صحنه و دكور اين سريال در منطقه طالقان در حال آماده سازي فضا براي فيلمبرداري بخش‌هاي جنگي هستند. پيش از اين گروه سازنده در احمد آباد مستوفي بخش‌هاي مربوط به حضور امام حسن(ع) در كوشك سفيد را فيلم‌برداري كردند و در اين صحنه‌ها بازيگران جديدي حضور يافتند. اكبر زنجان‌پور، حسن پور شيرازي، سيد جواد هاشمي، سيامك صفري،مهرداد ضيائي، حسين محب اهري و...برخي از چهره‌هاي جديد بودند.


بر اساس اين گزارش قرار است منطقه طالقان با كارگرداني داوود ميرباقري و در مقابل دوربين عظيم جوانروح «جنگ‌هاي كوهستاني» مختارنامه بازسازي شود و براي به تصوير كشيدن آن گروه سازنده «مختارنامه» به مدت دو ماه و نيم ساكن طالقان خواهند شد.

پس از پايان اين بخش از كار جنگ‌هاي ديگر نيز در بيابان‌هاي جاده قم تصويربرداري خواهد شد. به دليل اين كه طالقان منطقه‌اي سردسير است و با زمستان زودرس مواجه است، گروه سازنده تنها تا شهريور ماه امكان فيلم‌برداري در اين منطقه را دارند و طبق برنامه‌ريزي انجام شده، لوكيشن آماده‌اي نيز وجود ندارد كه جايگزين طالقان شود و در صورت تاخير در تامين اعتبار، بخش مهمي از اين سريال مقابل دوربين نخواهد رفت.
تصویر«مختارنامه» امسال وارد چهارمين سال فيلم‌برداري خود شده است. اين سريال به تهيه كنندگي محمود فلاح در مركز سيما فيلم توليد مي‌شود و تا كنون بيش از ‌٨٠ درصد از اين سريال تلويزيوني به شيوه سي و پنج ميلي‌متري فيلم‌برداري شده است.

در اين سريال پنج نبرد بزرگ به تصوير كشيده مي‌شود كه سه نبرد در منطقه طالقان بازسازي خواهد شد. « نبرد نصيبن/ نبرد ابراهيم مالك اشتر با عبيدالله ابن زياد» ، « نبرد بنات تل/ نبرد سپاه مختار با فرماندهي يزيد ابن انس با لشگر شام » و « نبرد عين الورده/ نبرد سپاه توابين با سپاه معاويه » جنگ‌هايي هستند كه در منطقه طالقان بازسازي مي‌شود. دو نبرد ديگر هم كه به لحاظ جغرافيايي نياز به فضايي كوهستاني دارد، در مناطق اطراف ساوه يا جاده قم فيلم‌برداري خواهند شد. « نبرد حروراء / نبرد احمر بن شميط با مصعب بن زبير » و « نبرد مكه/ نبرد عبيدالله بن زياد با حصين بن نمير » نام اين دو نبرد است.

اين سريال داستان زندگي و قيام « مختار ابو عبيده بن ثقفي» ملقب به ابو اسحاق را در مقاطع مختلف زندگي وي روايت مي‌كند. در سريال مختارنامه « فريبرز عرب نيا» در نقش مختار ثقفي حضور يافته است. رضا رويگري،عنايت شفيعي،فرهاد اصلاني،ژاله علو،فريبا كوثري،نسرين مقانلو،پرويز پورحسيني،مهدي فخيم زاده، ابراهيم آبادي، انوشيروان ارجمند، محمود اردلان،کريم اکبري مبارکه،حبيب دهقان نسب، جعفر دهقان، داوود رشيدي،ولي الله شير اندامي، محمد صادقي، ،محمدفيلي، شهره‌لرستاني، فرخ نعمتي، كاظم هژير آزاد و... برخي ديگر از بازيگران اين سريال هستند.ksabz
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”