ايرانيان مستند جواهري در قصر را مي‌سازند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1258
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 10 دی 1385, 12:01 am
محل اقامت: www.ir-dl.ir
سپاس‌های ارسالی: 2151 بار
سپاس‌های دریافتی: 1069 بار
تماس:

ايرانيان مستند جواهري در قصر را مي‌سازند

پست توسط nt »

   مستند جواهري در قصر را مي‌  
 تصویر 
با سفر گروهي از ايرانيان به كره مستندي درباره مجموعه تلويزيوني جواهري در قصر ساخته مي‌شود.

مجموعه جواهري در قصر نام مجموعه‌اي است كه جمعه‌ها ساعت 20:30 از شبكه دوم سيما پخش مي‌شود و بر اساس آخرين نتايج بررسي تحقيقات صدا و سيما، اين سريال با 57 درصد بيننده و 92 درصد رضايت در صدر پرمخاطب‌ترين سريال درمجموع 23 سريال هفتگي شده است كه در ارديبهشت ماه از شبكه‌هاي مختلف سيما پخش شده‌اند.

بنابراين گزارش، درصد بالاي مخاطبان اين مجموعه دليلي شده است تا گروه مستندسازي در شبكه دوم سيما به كشور كره سفر كنند و درباره شخصيت اصلي داستان اين مجموعه كه بر اساس داستاني واقعي ساخته شده و نحوه شكل‌گيري و ساخت آن و دلايل محبويبت اين مجموعه مستندي براي مردم ايران كه آنها نيز با توجه به آمار بدست آمده علاقه مند به اين سريال هستند بسازند.

بنابر اين گزارش، تصويربرداري مجموعه تلويزيوني جواهري در قصر در 15 سپتامبر سال 2003 به سفارش شبكه MBC كره جنوبي به كارگرداني پارك چن وك آغاز شد و تا 30 مارس 2004 ادامه پيدا كرد. اسم اصلي سريال دايي يانگ گيوم (Dae Jang Geum)به معني يانگوم بزرگ است و در كشورهاي انگليسي زبان با نام Jewel in the palace يا جواهري در قصر به نمايش درآمد.

جواهري در قصر داستاني واقعي از دختري است كه به نخستين زن پزشك درباري زمان خود تبديل شد و در مجموعه تلويزيوني آن بازيگراني چون لي يونگ آئي يانگوم، جي جين هي افسر مين‌جو، يانگ مي جين بانو هن، جيون مي‌ري بانو چويي، هنگ‌لي نا گيوم يونگ، ليم هو عاليجناب، يئون ون- كي، بانو يونگن، پارك ان هي يونگ سنگ بازيگران نقش‌هاي اصلي سريال جواهري در قصر هستند. داستان آن 500 سال قبل در زمان سلسله چو سون در زمان حكومت پادشاه سونگ ينگ و پادشاه يون سان گوندر سالهاي 1506تا 1494اتفاق افتاده است.

يانگوم نقش اول سريال، شخصيتي حقيقي است كه چند سند تاريخي مبهم و ناكامل از حيات وي در طول فرمانروايي پادشاهان سلسله چوسون خبر مي‌دهد. اطلاعات اين اسناد بسيار سطحي و گذراست و بنابراين اطلاعات چنداني از شرح زندگي يانگوم در دست نيست.

اين سريال در نخستين مرحله پخش خود با 47 درصد بيننده به عنوان موفق‌ترين سريال شبكهMBC شناخته شد و پس از آن در كشورهايي از جمله استراليا، آمريكا، كانادا،انگليس، تايوان، هنگ‌كنگ، مالزي، سنگاپور، فيليپين، چين، تايلند، ژاپن و ايران به نمايش درآمد.

محبوبيت اين مجموعه تلويزيوني تاجايي پيش رفت كه انيميشن آن نيز با نام رؤياي يانگوم در حدود 50 قسمت ساخته شد. مجموعه انيميشن رؤياي يانگوم نزديك به 50 قسمت است و به مديريت دوبلاژ جواد پزشكيان براي پخش از شبكه دوم سيما دوبله شده است.
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”