مصرف کنندگان شيشه و کراک سخن مي گويند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
سپاس‌های دریافتی: 27 بار

مصرف کنندگان شيشه و کراک سخن مي گويند

پست توسط sandbad »

کنندگان کراک و شیشه سخن می گویند

كارگاه آموزشي يازدهم از دور بيست و دوم در تاريخ 14 دي 1384 با دستور جلسه مشاركت كراك و شيشه با نگهباني مهندس دژاكام و دبيري عباس امير معافي .
ميثم : من حدود دو سال كراك مصرف مي كردم . دليل اينكه من شروع به مصرف كراك كردم اين بود كه مصرف آن خيلي راحت بود چون بدون بو بود و همه جا قابل مصرف بود . در اوايل مصرف رنگ پوستم سفيد شده بود و خيلي هم چاق تر و تپل تر از قبل شده بودم .بعد از گذشت چند ماه عوارض آن شروع به بروز كردن كرد . عوارضي مثل حرف نزدن به مدت طولاني , پرخاشگري خيلي شديد , فراموشي كه اكثر مواقع باعث از ياد رفتن مصرف وعده هاي موادُم مي شد . پس از گذشت يك سال مصرف كراك من روزانه به 2 تا 3 گرم رسيد ه بود و اگر من به جاي 2 گرم كراك 12 گرم ترياك هم مصرف مي كردم جواب من را نمي داد و زماني كه من به كنگره آمدم اصلا فكرش را نمي كردم كه بتوانم کراک مصرفی خود را با برنامه ریزی خاص درمان کنم . عوارضي كه من در زمان خماري كراك داشتم بيرون روي , دست و پا درد خيلي شديد , پرش كل بدن , فشار شديد به قلب و ... بود .
فرهاد : من حدود 5 سال پيش شروع به مصرف شيشه كردم و حدود هشت ماه نامزد شيشه بودم و آن را به صورت تفريحي مصرف مي كردم و بعد از آن 4 سال به صورت مداوم روزي 2 گرم شيشه مصرف مي كردم . در اوايل مصرف اصلا نمي توانستم غذا بخورم و تقريبا در همان زمان بود كه عوارضي مثل از دست دادن حس چشايي , از دست دادن حس بينايي و حس بويايي به وجود آمد . زمان مصرف شيشه دندانهاي من شروع به رسوب بستن و پوسيدن كرد به حدي كه با خوردن گردو دندانهايم مي شكست . از عوارض ديگر شيشه عفونت هاي ريه , دردهاي خيلي شديد در كليه و پروستات , كم خوني , عفونت در كل بدن , توهم و... . من در زمان خماري شيشه هُمش احساس مي كردم كه زمين در حال لرزيدن است . در حال حاضر با مصرف روزانه 400 میلی گرم تریاک بعنوان دارو در دو نوبت و هر نوبت 200 میلی گرم بصورت خوراکی و در حال حاضر در دوره درمان به سر می برم و تا کنون حدود 50% از حس چشايي و بويايي من بازگشته و همه اينها از خاصيتهاي درماني تدریجی ترياك است .
مهرداد : من از اوايل سال 83 با كرك آشنا شدم و يكي از دلايل اينكه به مصرف آن ادامه دادم نوع مصرف آن بود . در روزهاي اول مصرف چند كيلويي چاق شدم و رنگ پوستم به شدت تغيير كرد و سفيد شد . پس از گذشت 5 , 6 ماه از مصرف عوارضي مثل از بين رفتن دندانها در حالي كه در ظاهر هيچ چيز نشان نمي داد , سررد هاي خيلي شديد مخصوصا زماني كه كراك وشيشه را با هم مصرف مي كردم به سْراغم آمد . از ديگر عوارض اين بود كه بعضي روزها مي شد كه تا 24 ساعت هيچ چيز نمي توانستن بخورم حتي يك قطره آب . من قبل از ورودم به كنگره چند بار اقدام به ترك كراك كردم ولي هيچ كدام بيشتر از يك هفته دوام نداشت و دوباره شروع به مصرف مي كردم . با ورود به كنگره در حال حاضر 5 ماه است كه كراك مصرف نمي كنم و در حال درمان هستم .
يحيي : من حدود سه سال نيم پيش با شيشه آشنا شدم اما مصرف مداوم خودم را از حدود يك سال نيم پيش شروع كردم در حدي كه روزي يك گرم مصرف مي كردم . تخريب هاي شيشه جدا از تخريب هاي جسمي آن تخريبهاي خيلي شديدي بر روي روان دارد .زماني كه من حشيش مصرف مي كردم از خيلي از مسائل ضده ارزشي دوري مي كردم اما با مصرف شيشه ديگر هيچ كنترلي بر روي اين مسائل نداشتم تا حدي كه ديگر به هيچ كس رحم نمي كردم .
علي : من اولين بار شيشه را با فويل مصرف كردم و در همان زمان متوجه شدم كه اين مواد با مواد ديگر متفاوت است . از علائم مصرف شيشه در 3 تا 4 ماه اول مي توان به قوي شدن حس بويايي در حدي كه خود من مي توانستم بوهاي كه وجود داشت را از هم تفكيك كنم , قوي كردن حس شنوايي , قوي كردن تمركز , بالا بردن نيروي جسمي در حدي كه يك روز خود من يك ماشين را كه 5 نفر در آن نشسته بودند را حول مي دادم . از عوارضي كه در من پس از گذشت مدتي به وجود آمد زدن جوشهاي چركي در كمر و گاهي اوقات هم در صورت , خون دماغ شدن در حال مصرف , گرفتن عضلات در حدي كه ديگر نمي توان راه رفت , تنگي نفس و حالت تحوع , بي حسي در نوك انگشتان پا . پس از گذشت مدتي كه متوجه شدم شيشه بي خوابي هم مي آورد مشروب را هم در كنار شيشه مصرف مي كردم ولي بعد از چند وقت وضع بدتر شد . شيشه رنگهاي متفاوتي دارد مثل آبي , سبز , شكلاتي .
در پايان 6 نفر مشاركت كردن .
به 6 نفر ديگر مشاركت نرسيد كه ادامه جلسه به هفته بعد مكول شد .
3 نفر از مسافرين رسما وارد سفر دوم شدند .
جلسه راس ساعت 6:40 به پايان رسيد .
نوبت باران هميشه محفوظ است...
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “بهداشت عمومي”