برق‌گرفتگي، دست‌وپاي يك سينماگر را قطع كرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1258
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 10 دی 1385, 12:01 am
محل اقامت: www.ir-dl.ir
سپاس‌های ارسالی: 2151 بار
سپاس‌های دریافتی: 1069 بار
تماس:

برق‌گرفتگي، دست‌وپاي يك سينماگر را قطع كرد

پست توسط nt »

 برق‌گرفتگي، دست‌وپاي يك سينماگر را قطع كرد
تصویر 

خبرگزاري فارس: در پشت صحنه يك فيلم ايراني، حادثه‌اي اتفاق افتاد و باعث شد تا سهل‌انگاري‌ها سينماي ايران را در مرز يك فاجعه ديگر قرار دهد.

به گزارش خبرنگار سينمايي فارس، حدود چهارده روز پيش، يك گروه فيلمبرداري مشغول توليد فيلم كوتاهي به تهيه‌كنندگي حوزه هنري استان گرگان بودند و هنگام فيلمبرداري در يكي از لوكيشن‌ها، يكي از عوامل فيلم مذكور دچار برق‌گرفتگي شد در شرايطي كه به گروه اطمينان داده شده بود كه دكل‌هاي منطقه بدون برق است و اعضا با همين پشتوانه با فراغ بال در آنجا كار مي‌كردند .
بنابراين گزارش، هنگام فيلمبرداري يكي از صحنه‌هاي اين فيلم، ناگهان يك سيم برق از روي دكل به روي «مصطفي كرمي» دستيار فيلمبردار مي‌افتد، كه بر خلاف پيش‌بيني‌هاي اداره برق منطقه،‌ در آن برق جريان داشته است.
براين اساس، برق سه فاز به دست‌هاي مصطفي كرمي منتقل مي‌شود. ابتدا وي را به بيمارستان شهيد مطهري در تهران انتقال مي‌دهند و سپس با انتقال وي به بيمارستان مهر، پس از عمل جراحي، دو دست او را از ساعد به همراه انگشتان پايش قطع مي‌كنند.
نكته ديگر اينكه پس از گذشت چهارده روز از اين حادثه، هنوز تهيه كننده فيلم مذكور و اداره برق منطقه (كه شايد مقصر اصلي اين حادثه بوده باشد) تماسي با مصدوم نگرفته‌اند هر چند دست‌اندركاران حوزه هنري استان تهران ديروز پس از باخبر شدن از اين حادثه، در تماسي براي كمك در هزينه جراحي به او قول مساعد داده‌اند.
مصطفي كرمي از دستياران فيلمبردار حرفه‌اي سينماي ايران بوده و از جمله كارهايش، فيلمبرداري بعضي از سفرهاي استاني رئيس جمهور بوده است.
حادثه‌اي كه براي «كرمي» اتفاق افتاده، به همراه حادثه سقوط يكي از مهمانان عوامل سازنده در پشت صحنه سريال «من‌نه‌منم» كه متأسفانه به فوت وي انجاميد، و حادثه مصدوميت «پگاه آهنگراني» در پشت صحنه «آتش سبز» در هفته اخير، لزوم توجه جدي دست‌اندركاران سينما و تلويزيون به ايجاد امنيت توليد را يادآوري مي‌كند.

خبرگزاری فارس
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

پست توسط Leila »

اعطاي تنديس خادم سينما به مصطفي كرمي

خبرگزاري فارس: تنديس خادم سينما با عنوان ايثار و شجاعت از سوي دبيرخانه نخستين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي قرآني به «مصطفي كرمي» سينماگر حادثه ديده اعطا مي‌‌شود.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از ستاد برگزاري نخستين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي قرآني،‌ دبيرخانه اين جشنواره قصد دارد هر ساله از يك خادم سينما تجليل به عمل آورد كه باتوجه به سوابق اين سينماگر و آسيب ديدگي وي در هنگام فيلمبرداري فيلم كوتاه «كاغذ باد» اين نشان به كرمي اعطا خواهد شد.
اعطاي اين نشان جهت تشويق بيش از پيش فيلمسازان عرصه توليد فيلم كوتاه و فرهنگ سازي ايثار، فداكاري و پشتكار در جامعه هنري صورت مي‌گيرد.
نخستين جشنواره بين المللي فيلم‌هاي قرآني 28 مردادماه به مدت 3 روز در سينما فلسطين برگزار خواهد
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
Old Moderator
Old Moderator
پست: 2294
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 21 اردیبهشت 1385, 1:56 pm
محل اقامت: _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _
سپاس‌های ارسالی: 403 بار
سپاس‌های دریافتی: 1073 بار
تماس:

پست توسط Ma3ouD »

واقعا متاسف شدم.تو تلویزیون نشون داد.ولی من نتونستن تا آخرش ببینم....
امیدوارم که خدا برای هیچکس نیار.حتی کافرش....
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”